ChatGPT: Що Це Таке?

ChatGPT Що Це Таке?

У світі штучного інтелекту (ШІ) існує одна неймовірно прогресивна технологія, що називається ChatGPT. Розроблена компанією OpenAI, ця система базується на передовій моделі GPT (Generative Pre-trained Transformer), яка здатна генерувати текст, відповідаючи на запитання, проводячи діалоги та виконуючи різноманітні мовні завдання. Особливість ChatGPT полягає у його здатності до глибокого розуміння контексту та генерації змістовних, логічно пов’язаних відповідей. Цей інструмент став революційним кроком у сфері штучного інтелекту, відкриваючи нові горизонти в комунікаціях між людиною та машиною.

Технічна Основа ChatGPT

Серцем ChatGPT є архітектура GPT (Generative Pre-trained Transformer), яка представляє собою один з найсучасніших методів у галузі обробки природної мови. Основні компоненти цієї технології включають:

 1. Попереднє Навчання (Pre-training): ChatGPT навчається на величезній базі текстових даних, що дозволяє йому розуміти та відтворювати природній людський мовленнєвий патерн.
 2. Трансформери (Transformers): Ця модель використовує механізми уваги, які допомагають системі зосереджуватись на важливих частинах тексту та встановлювати зв’язки між словами для генерування більш точних відповідей.
 3. Доопрацювання Моделі (Fine-tuning): Після попереднього навчання, модель доопрацьовується на конкретних задачах та датасетах, що підвищує її специфічну ефективність у відповідях на запитання.
 4. Відкликання та Контекстуальне Розуміння: ChatGPT може враховувати більш широкий контекст запитань та відповідей, що робить його діалоги більш природними та змістовними.

Завдяки цим технологічним інноваціям, ChatGPT стає інструментом, який не лише відповідає на запитання, але й підтримує розуміння та веде бесіду на різні теми, наближаючись до людського способу спілкування.

Мовні Моделі Доступні Користувачам

Доступність мовних моделей, таких як ChatGPT, широкому колу користувачів відкриває нові можливості у взаємодії з штучним інтелектом. Основні аспекти цього доступу включають:

 1. Інтеграція з Різними Платформами: ChatGPT можна інтегрувати з вебсайтами, мобільними додатками, і навіть з програмами для спілкування, що розширює сферу його використання.
 2. Використання в Бізнесі: Від служби підтримки до автоматизації рутинних завдань – ChatGPT стає незамінним помічником у різних бізнес-процесах.
 3. Освітні Можливості: Учні, студенти та дослідники можуть використовувати цю технологію для навчання, досліджень та збору інформації.
 4. Широкий Діапазон Застосувань: Від сценаріїв до відповідей на складні запитання – можливості використання ChatGPT обмежуються лише фантазією користувача.

Ці мовні моделі стають не лише технологічним нововведенням, а й частиною повсякденного життя багатьох людей, надаючи їм можливість ефективно використовувати переваги штучного інтелекту у своїх цілях.

Різниця між GPT-3.5 і GPT-4

Порівняння моделей GPT-3.5 і GPT-4 відкриває цікаву перспективу розвитку технологій штучного інтелекту. На відміну від свого попередника, GPT-4 має декілька ключових вдосконалень:

 • Збільшення Обсягу ДанихGPT-4 навчалася на значно більшій базі даних, що надало їй здатність генерувати більш точні та різноманітні відповіді.
 • Покращення Здатності до Розуміння Контексту: GPT-4 ефективніше аналізує і використовує контекстуальну інформацію, що поліпшує якість діалогів.
 • Зменшення Вірогідності Помилок: Завдяки більш глибокому навчанню, GPT-4 має знижений ризик генерувати неточні або невідповідні відповіді.
 • Розширення Функціональності: GPT-4 має покращену здатність до виконання складніших завдань, таких як програмування, створення більш складних текстів та вирішення завдань на основі логіки.

Ці вдосконалення роблять GPT-4 не просто більш потужною версією свого попередника, але й відкривають нові горизонти у можливостях застосування штучного інтелекту в повсякденному житті та професійній сфері.

Що може робити ChatGPT?

GPT-4, остання ітерація моделі штучного інтелекту від OpenAI, надає значно розширений набір функцій порівняно зі своїми попередниками. Що стосується функцій, доступних у GPT-4, то вони включають:

 1. Генерація тексту: GPT-4 може генерувати зрозумілий, зв’язний та релевантний текст у відповідь на запити користувачів. Це може бути використано для різноманітних цілей, включаючи відповіді на питання, написання есе, створення віршів тощо.
 2. Переклад мов: GPT-4 здатний перекладати текст між багатьма мовами, забезпечуючи високу якість перекладу.
 3. Відповіді на питання: Модель може відповідати на запитання з широкого спектра тем, використовуючи свою обширну базу знань.
 4. Підсумовування тексту: GPT-4 може підсумовувати довгі тексти, витягуючи ключові ідеї та інформацію.
 5. Розмовний стиль: Модель може вести розмови на різні теми, адаптуючись до стилю та контексту діалогу.
 6. Творче письмо: GPT-4 може генерувати творчі тексти, такі як короткі оповідання, вірші та інше.
 7. Підтримка навчання та освіти: Модель може допомогати у навчанні, пояснюючи складні концепції та відповідаючи на освітні запитання.
 8. Технічна підтримка та консультації: GPT-4 може надавати технічну підтримку та консультації у різних областях.
 9. Генерація коду: Модель може допомогти у написанні та поясненні програмного коду.
 10. Інтерпретація даних: GPT-4 здатний аналізувати та інтерпретувати дані, надаючи інсайти та висновки.

Як Генерувати Зображення в GPT

Незважаючи на те, що первинною функцією моделей GPT є генерація тексту, сучасні розробки в сфері штучного інтелекту дозволяють розширити їх можливості до створення зображень. Цей процес включає наступні кроки:

 1. Використання Спеціалізованих Моделей: Для генерації зображень використовуються спеціальні моделі, такі як DALL-E від OpenAI, яка базується на принципах GPT, але адаптована для створення візуального контенту.
 2. Визначення Запиту: Користувач формулює текстовий запит, описуючи бажане зображення. Чіткість та детальність опису впливають на якість та точність результату.
 3. Процес Генерації: Модель аналізує запит, використовуючи алгоритми глибокого навчання, та створює зображення, яке відповідає запиту користувача.
 4. Оцінка та Корекція: Після генерації зображення, користувач може його оцінити та, за потреби, змінити запит для досягнення більш точного результату.

Нижче приклад генерації картинки за допомогою GPT 4, в версії 3.5 данна функія відсутня. Ми выбрали версію GPT 4 і просто написали в полі введення запит “Згенеруй картинку з котом який грає на гітарі, в стилі панкроку”.

Як Генерувати Зображення в GPT

Скільки коштує чат GPT?

Станом на зараз, OpenAI пропонувала 3 тарифних плана для використання GPT. Стандартна версія GPT 3.5 є безкоштовною, однак має ліміти по запитам до 20 на годину. В платній версії PLUS використання GPT 3.5 є необмеженим, а от для використання мовної моделі GTP 4 є ліміти на рівні 40 запитів, і чат gpt сам коригує в звязку з навантаженістю як довго може бути недоступним, в середньому це 1-2 години. Також тепер доступна версія TEAM яка включає такі функції як:

 • Збільшені верхні межі повідомлень у GPT-4 та такі інструменти, як DALL-E, перегляд, розширений аналіз даних тощо
 • Створюйте та діліться GPT-файлами у своєму робочому просторі
 • Консоль адміністратора для керування робочим простором
 • Дані команди за замовчуванням виключаються з навчання

Наразі ціни на чат GPT такі:

 • Безкоштовно GPT 3.5, але є ліміти.
 • PLUS – 20 USD/$20 за повний функціонал GPT 3.5 та GPT 4
 • TEAM – USD $25 за персону на місяць за повний функціонал GPT 3.5 та GPT 4.  
Скільки коштує чат GPT?

Зазвичай, ціни можуть варіюватися в залежності від обсягу використання (наприклад, кількості згенерованих символів або запитів) та специфічних потреб користувача. Для отримання найточнішої та актуальної інформації про ціни і підписки на GPT-4, я б радив відвідати офіційний вебсайт OpenAI або звернутися безпосередньо до них.

Переваги та Недоліки ChatGPT

ChatGPT, як і будь-яка інша технологія, має свої переваги та недоліки, які варто розглянути:

Переваги

 1. Гнучкість у Комунікації: ChatGPT здатен вести бесіду на широкий спектр тем, імітуючи природний людський діалог.
 2. Поліпшення Ефективності: Застосування у бізнесі та освіті може значно покращити продуктивність, зменшуючи час на рутинні завдання.
 3. Доступність Інформації: ChatGPT надає швидкий доступ до великого обсягу інформації, що може бути корисним у дослідженні та навчанні.

Недоліки

 1. Обмеження в Знаннях: ChatGPT базується на інформації, доступній до певного часу, тому він може бути не оновленим з останніми даними.
 2. Ризик Неправильного Використання: Існує ризик використання таких моделей для створення дезінформації або маніпуляції даними.
 3. Залежність від Контексту: Не завжди ChatGPT точно інтерпретує наміри користувача або контекст, що може призвести до помилкових відповідей.

До Якої Дати Знає Інформацію GPT

Знання, якими володіє GPT, обмежені датою останнього оновлення даних, на яких він був навчений. GPT знає інформацію до квітня 2023 року. Це означає, що будь-які події, відкриття або зміни, які відбулися після цієї дати, не будуть відомі моделі.

Використання Плагінів в GPT-4

Використання Плагінів в GPT-4

GPT-4 відкриває нові можливості завдяки інтеграції плагінів, які розширюють його функціональність та застосування. Плагіни дозволяють GPT-4 взаємодіяти з різними базами даних, сервісами та інструментами, що значно підвищує його практичну цінність. Основні аспекти використання плагінів:

 1. Розширення Бази Даних: Плагіни надають доступ до зовнішніх баз даних, дозволяючи GPT-4 надавати актуальнішу інформацію.
 2. Інтеграція з Інструментами: Через плагіни можна здійснювати інтеграцію з корисними інструментами, такими як картографічні сервіси, фінансові калькулятори тощо.
 3. Гнучкість у Використанні: Плагіни дозволяють адаптувати функціонал GPT-4 під конкретні потреби користувача чи бізнесу.
 4. Покращення Інтерактивності: Інтеграція з різноманітними сервісами робить взаємодію з GPT-4 більш інтерактивною та практичною.

Ці можливості підкреслюють перспективність GPT-4 як інструменту, що може бути індивідуально налаштований для вирішення специфічних завдань та підвищення ефективності роботи.

Що таке AIPRM для CHATgpt

Що таке AIPRM для CHATgpt

AIPRM (Artificial Intelligence Prompt Response Management) – це інноваційний інструмент, розроблений для оптимізації та покращення взаємодії з ChatGPT. Він виконує кілька ключових функцій:

 1. Управління Запитами: AIPRM дозволяє користувачам краще формулювати запити до ChatGPT, що підвищує точність та релевантність отриманих відповідей.
 2. Шаблони Запитів: Пропонує набір готових шаблонів, які полегшують використання ChatGPT для конкретних сценаріїв використання.
 3. Аналіз Відповідей: AIPRM аналізує відповіді, отримані від ChatGPT, і допомагає визначити їхню ефективність та релевантність.
 4. Навчання та Адаптація: Інструмент постійно навчається на взаємодіях користувача з ChatGPT, що забезпечує покращення якості взаємодії з часом.

AIPRM є важливим доповненням для користувачів ChatGPT, яке розширює можливості ефективного використання цієї технології в різних сферах, від освіти до професійної діяльності. 

Що Таке Промпти та Для Чого Вони Потрібні при Роботі з GPT

Промпти є фундаментальною частиною взаємодії з технологією GPT. Вони виступають як інструкції або запити, які користувач надсилає моделі для отримання відповідей або генерації тексту. Роль промптів у роботі з GPT можна описати так:

 1. Запуск Процесу: Промпт ініціює взаємодію з моделлю, подаючи їй вихідну точку для генерації відповіді.
 2. Напрямлення Відповідей: Чим точніше та детальніше промпт, тим більш відповідною та корисною буде відповідь моделі.
 3. Контроль Змісту: Промпти дозволяють користувачу керувати темою та стилем відповіді, вказуючи моделі на бажаний напрямок діалогу або тексту.
 4. Ефективність Використання: Добре сформульовані промпти зменшують кількість необхідних ітерацій для досягнення бажаного результату.

Промпти відіграють ключову роль у забезпеченні ефективної та цілеспрямованої взаємодії між користувачем і GPT, допомагаючи створювати більш точні та релевантні відповіді.

Приклад Промпту GPT

Приклад промпту для GPT може відображати різноманітність сценаріїв використання та показує, як точно сформульоване звернення може сприяти ефективній взаємодії з моделлю. Розглянемо такий промпт:

“Напиши коротку статтю про вплив змін клімату на аграрний сектор України, включаючи можливі адаптаційні стратегії.”

Цей промпт містить кілька ключових елементів:

 1. Тема Запиту: Чітко вказує на вплив змін клімату на аграрний сектор.
 2. Географічний Фокус: Зосереджує увагу на Україні, що вказує на бажану локалізацію контенту.
 3. Запит на Конкретний Формат: Прохання написати коротку статтю визначає бажаний обсяг та стиль тексту.
 4. Додаткові Деталі: Включення теми про адаптаційні стратегії дає зрозуміти, що відповідь має містити не лише аналіз проблеми, а й можливі рішення.

Такий промпт допомагає моделі GPT згенерувати відповідь, яка є водночас інформативною, цілеспрямованою та структурованою, відповідаючи на конкретні запити користувача.

Висновок

Підсумовуючи, технологія ChatGPT від OpenAI є значним проривом у світі штучного інтелекту. Завдяки своїй здатності генерувати текст, вести діалоги та вирішувати складні мовні завдання, вона відкриває безмежні можливості для різних сфер застосування. Від освіти до бізнесу, від розваг до наукових досліджень – можливості її використання майже безмежні. Розвиток від GPT-3.5 до GPT-4 показав значне покращення в точності, глибині розуміння та гнучкості взаємодії. Водночас, інтеграція плагінів розширює можливості GPT-4, роблячи його ще більш потужним та корисним інструментом. Проте, важливо зауважити й обмеження, з якими стикається ChatGPT, включаючи обмеження в актуальності даних та потенційні ризики неправильного використання. Розуміння цих обмежень є ключовим для ефективного та відповідального використання цієї технології. У підсумку, ChatGPT – це не просто інструмент, але й символ нової ери в області штучного інтелекту, що відкриває нові горизонти для розвитку і взаємодії людини та машини.

FAQ: Все про ChatGPT

Як відкрити чат GPT?

 1. Відвідати Вебсайт OpenAI.
 2. Реєстрація/Вхід: Пройти процес реєстрації або входу, якщо вже маєте акаунт.
 3. Запуск ChatGPT: Вибрати ChatGPT і розпочати використання.

Скільки коштує чат GPT?

 • Безкоштовно GPT 3.5, але є ліміти.
 • PLUS – 20 USD/$20 за повний функціонал GPT 3.5 та GPT 4
 • TEAM – USD $25 за персону на місяць за повний функціонал GPT 3.5 та GPT 4.  

Хто створив чат GPT?

Компанія OpenAI: ChatGPT був розроблений компанією OpenAI, знаною своїми інноваціями у сфері штучного інтелекту

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.