Надзвичайна різноманітність фенотипів алергії означає, що діагностикою алергічного патомеханізму клінічних симптомів доводиться займатися лікарям різних спеціальностей. Так, дерматологічними проявами алергії, незалежно від шляху впливу алергену, можуть бути: висип, кропив’янка, атопічна екзема, судинний набряк або сухість шкіри. Респіраторні симптоми: астма, риніт, набряк гортані, вушні інфекції, рецидивуючі інфекції верхніх дихальних шляхів, які можуть супроводжуватися подразненням кон’юнктиви, сльозотечею тощо. Шлунково-кишкові симптоми: біль у животі, нудота, блювання, діарея, метеоризм, відсутність апетиту. Іноді спостерігаються неврологічні симптоми або психіатричні скарги: головний біль, порушення сну, гіперактивність, дратівливість, депресивні стани та психотичні симптоми (реактивні психічні розлади).
Якщо вас цікавить більш детальна інформація про алергію, вам стане цікавим сайт Еріус. Тут ви знайдете багато цікавої інформації про алергію, її симптоми та методи лікування і усунення симптомів.
Які найпоширеніші симптоми алергії?
Алергія може мати легкий перебіг, обмежуючись транзиторними симптомами, що викликають лише дискомфорт, аж до виникнення анафілактичного шоку, який може бути небезпечним для життя. Найпоширенішими симптомами алергії є:
- свербіж у носі;
- свербіж горла та очей;
- напади чхання;
- водянисті виділення з носа;
- сльозотеча;
- пухирці на шкірі;
- сильне відчуття неспокою;
- головний біль;
- відчуття прискореного серцебиття в грудях;
- слабкість;
- свербіж у горлі;
- блювота;
- шкірна кропив’янка;
- нежить;
- задишка;
- чхання;
- почервоніння та свербіж очей;
- набряк;
- кашель;
- діарея;
- нудота;
- анафілактичний шок.
Діагностувати алергію непросто. Часто єдиний спосіб уникнути ускладнень, призначити відповідне лікування та звільнитися від постійних симптомів – це діагностувати хворобу та визначити, які саме алергени викликають скарги.
Основою для діагностики алергії є збір анамнезу симптомів та історії хвороби пацієнта. Для діагностики алергії використовуються алергопроби.
Діагностика алергії – як це робиться?
Важливу роль у діагностиці алергії відіграють алергологічні тести крові. Алергологічні тести крові оцінюють наявність специфічних антитіл класу IgE в крові пацієнта. Для цього типу алергологічних тестів використовується кров пацієнта, яка потім тестується в лабораторії з відповідними екстрактами алергенів. У разі позитивної реакції, що свідчить про наявність специфічних антитіл класу IgE, рівень яких відповідно підвищений, ми отримуємо інформацію про можливу алергію на певний алерген.
При серологічних тестах пацієнт повністю уникає контакту з потенційно небезпечним алергеном – вони не викликають симптомів, і немає необхідності припиняти прийом ліків – саме тому алергологічні тести крові підходять при підозрі на алергію у дітей.
Література
1. Зайков, С. В. (2011). Діагностика псевдоалергічнихта істинних алергічних реакцій. Новости медицины и фармации, (2), 52-55.
2. Chernysh, Y. R., & Okhotnikova, O. M. (2017). Клінічні прояви гастроінтестинальної форми харчової алергії у дітей і підходи до її діагностики. CHILDS HEALTH, 12(5), 611-622.
3. Курпас, Д. С. (2016). Діагностика алергії за допомогою радіоалергосорбетного аналізу крові.