Коли потрібно проводити технічне обслуговування вогнегасників ?

Вогнегасник

Вогнегасники – це важливий засіб пожежної безпеки, який може врятувати життя та майно. Але щоб вогнегасник був ефективним, він повинен бути правильно обслуговуваний. Тому в цьому тексті ми розглянемо, коли і чому потрібно проводити технічне обслуговування вогнегасників.

Причини, чому необхідно проводити технічне обслуговування вогнегасників

Перевірка стану вогнегасників

Вогнегасники піддаються зношенню та корозії, що може призвести до того, що вони не зможуть виконати своїх функцій під час пожежі. Тому регулярна перевірка стану вогнегасників є важливою складовою технічного обслуговування.

Забезпечення роботи вогнегасників

Під час пожежі, коли кожна секунда рахується, вогнегасник повинен бути готовий до використання. Технічне обслуговування вогнегасників забезпечує, що вони завжди будуть працювати на повну потужність та готові до використання.

Максимальна ефективність при пожежі

Технічне обслуговування вогнегасників допомагає забезпечити максимальну ефективність вогнегасників під час пожежі. Це може врятувати життя та майно.

Частота технічного обслуговування вогнегасників

Рекомендації виробників вогнегасників

Більшість виробників вогнегасників рекомендують проводити технічне обслуговування вогнегасників щорічно. Це забезпечує максимальну ефективність та безпеку

Час використання вогнегасників

Час використання вогнегасників також може вплинути на необхідність їх технічного обслуговування. Якщо вогнегасник використовується, то його необхідно перевіряти та технічно обслуговувати частіше.

Умови зберігання

Умови зберігання вогнегасників також можуть вплинути на їх стан та необхідність технічного обслуговування. Якщо вогнегасник зберігається в умовах, що можуть призвести до його пошкодження, то технічне обслуговування необхідно проводити частіше.

Що говорить законодавство України

В Україні проведення технічного обслуговування вогнегасників регулюється законодавством. Згідно з ним, вогнегасники повинні бути перевірені та технічно обслуговані не рідше одного разу на рік.

Детальніше про порядок обслуговування вогнегасників регулюється Правилами технічної експлуатації пристроїв пожежогасіння, які затверджені наказом МНС України від 29.12.2011 № 1077. Згідно з цими правилами, перевірка та технічне обслуговування вогнегасників повинні проводитись не рідше одного разу на рік, а також після кожного використання вогнегасника.

Проведення технічного обслуговування повинно виконуватись кваліфікованими спеціалістами з пожежної безпеки або виробниками вогнегасників, які мають необхідні сертифікати та дозволи на проведення таких робіт.

Також варто зазначити, що у разі відсутності технічного обслуговування вогнегасників або неналежного їх зберігання, особа, відповідальна за їх експлуатацію, може бути притягнута до відповідальності згідно з вимогами пожежної безпеки та законодавства про адміністративні правопорушення.

Тому, щоб забезпечити безпеку під час пожежі та уникнути штрафних санкцій, власники вогнегасників повинні дотримуватись законодавства та рекомендацій виробників щодо технічного обслуговування та зберігання вогнегасників.

Відповідальність за порушення строків перевірки вогнегасника

Якщо власник вогнегасника не дотримується вимог законодавства та не проводить технічне обслуговування вогнегасника в строк, він може бути притягнутий до відповідальності. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, власник вогнегасника може бути оштрафований на суму від 170 до 510 гривень за порушення вимог щодо зберігання та технічного обслуговування вогнегасника.

Якщо внаслідок порушення правил зберігання та експлуатації вогнегасника сталась пожежа, власник може бути притягнутий до відповідальності за заподіяні збитки. Згідно з Цивільним кодексом України, власник вогнегасника несе відповідальність за шкоду, яку завдав його вогнегасник, якщо він не довів, що вчинив усі можливі заходи для запобігання збитків або що збитки стались не з його вини.

Таким чином, забезпечення безпеки під час пожежі є важливою вимогою законодавства та вимагає відповідального ставлення власників вогнегасників до їх зберігання та технічного обслуговування. Це зменшить ризики непередбачуваних ситуацій та допоможе уникнути відповідальності за порушення вимог законодавства.

Потреба у технічному обслуговуванні пожежних систем

Якщо в будівлі встановлені пожежні системи, то потреба у технічному обслуговуванні вогнегасників може бути зменшена. Тому перед проведенням технічного обслуговування вогнегасників, варто перевірити стан пожежної системи та необхідність технічного обслуговування вогнегасників.

Також Вам може бути цікава наша стаття Як передати показники газу через вайбер

Висновок

Технічне обслуговування вогнегасників є важливою складовою пожежної безпеки. Перевірка стану вогнегасників, забезпечення їх готовності до використання та забезпечення максимальної ефективності під час пожежі – це основні причини, чому необхідно проводити технічне обслуговування. Рекомендації виробників вогнегасників та умови їх зберігання можуть вплинути на частоту проведення технічного обслуговування. Перед проведенням технічного обслуговування варто також враховувати наявність пожежних систем та їхню потребу у технічному обслуговуванні вогнег

Поширені запитання ❗❓

Чому потрібно проводити технічне обслуговування вогнегасників?

Вогнегасники є важливим засобом боротьби з вогнем. Технічне обслуговування є необхідним для забезпечення їх правильної роботи в разі пожежі. Вогнегасники повинні періодично перевірятися на наявність пошкоджень та заряду, щоб забезпечити їх надійність та ефективність.

Як часто потрібно проводити технічне обслуговування вогнегасників?

Згідно з законодавством України, технічне обслуговування вогнегасників повинно проводитись не рідше одного разу на рік. Однак, у залежності від умов зберігання та використання вогнегасників, можуть бути встановлені інші терміни проведення обслуговування.

Хто може проводити технічне обслуговування вогнегасників?

Технічне обслуговування вогнегасників можуть проводити спеціалізовані організації та фахівці, які мають відповідну кваліфікацію та ліцензії. Власник вогнегасника повинен звернутися до компетентних фахівців для проведення обслуговування.

Як перевірити ефективність вогнегасника після проведення технічного обслуговування?

Після проведення технічного обслуговування, вогнегасник повинен бути перевірений на ефективність. Для цього можна випробувати вогнегасник на дерев’яному щиті або спеціальній установці. Якщо вогнегасник правильно функціонує, то він повинен легко та швидко загасити пожежу на дерев’яному щиті.

Що може статись, якщо вогнегасник не пройшов технічне обслуговування або його обслуговування було проведено неналежним чином?

Якщо вогнегасник не пройшов технічне обслуговування або його обслуговування було проведено неналежним чином, то його ефективність може бути суттєво погіршена. В разі пожежі, вогнегасник може не працювати належним чином та не забезпечити надійного захисту. Крім того, порушення правил обслуговування вогнегасників може призвести до відповідальності власника вогнегасника за шкоду, заподіяну іншим особам чи майну внаслідок пожежі.

Чи можна самостійно проводити технічне обслуговування вогнегасників?

Самостійне проведення технічного обслуговування вогнегасників не рекомендується. Обслуговування вогнегасників повинно проводитись відповідно до вимог нормативно-технічної документації та за допомогою спеціальних інструментів та обладнання. Неправильне проведення обслуговування може призвести до погіршення ефективності вогнегасника та створення небезпеки для людей та майна.

Чи можна використовувати вогнегасник без попереднього технічного обслуговування?

Використання вогнегасника без попереднього технічного обслуговування не рекомендується. Вогнегасник повинен бути перевірений на наявність пошкоджень та заряду перед кожним використанням. Якщо вогнегасник не пройшов технічне обслуговування, то його ефективність може бути погіршена та він може не забезпечити надійного захисту в разі пожежі.

Які види вогнегасників потребують технічного обслуговування?

Технічне обслуговування потребують всі види вогнегасників, незалежно від їх типу та розміру. Кожен вогнегасник має свою власну нормативну документацію, яка містить вимоги до технічного обслуговування та періодичності його проведення.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.