Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Найкраще для грудей: 5 порад, як зменшити ризик раку

Гру 27, 2022
Діагностика молочних залоз

Ви, ваша сестра, ваша тітка, мама вашої найкращої подруги, ваша сусідка.

Майже кожен знає когось, кого торкнувся рак молочної залози.

Зважаючи на те, що щодня діагностують рак молочної залози, а за оцінками 19 535 випадків на рік, це також не є несподіванкою.

Ризик діагностування раку молочної залози у віці 85 років для жінок становить 1 до 7, і хоча кількість діагнозів зростає, кількість смертей, що приємно, зменшується.

Незважаючи на це, рак молочної залози посідає друге місце після раку легенів серед найбільш смертельних онкологічних захворювань для жінок в Австралії, при цьому середній вік початку захворювання становить лише 61 рік.

Це означає, що певна кількість австралійських жінок отримають свій перший діагноз раку молочної залози у віці до 60 років.

Чим раніше ми його виявимо, тим краще ми зможемо з ним впоратися.

Але реальність залишається такою, що профілактика, коли це можливо, краще, ніж лікування.

У OnCore Nutrition ми тут, щоб підтримати вас і ваших близьких під час і після їх подорожі з раком.

Наш багаторічний пристрасний досвід в онкологічному харчуванні в спеціалізованих лікарнях та службах по всьому Мельбурну дозволяє нам добре підтримувати вас до, під час та після лікування раку.

Ми розуміємо вплив, який рак та лікування можуть мати на організм, і маємо досвід, щоб вибрати правильний баланс поживних речовин та моделей харчування, щоб оптимізувати ваш шлях до оздоровлення.

Але…

Сьогодні в центрі уваги – профілактика

Тому що ми також хочемо зменшити статистику.

П’ятдесят три австралійці в день – це занадто багато.

Приблизно 5-10% випадків раку молочної залози пов’язані з обтяженою сімейною історією або генетичними мутаціями, такими як BRCA1 або BRCA2, що залишає переважну більшість випадків, які обумовлені іншими причинами, в тому числі вибором продуктів харчування.

Насправді, дослідження показують, що до 30-35% смертей, пов’язаних з раком, пов’язані з дієтою (Ананд).

Так що ж ми можемо з цим зробити?

Топ-5 видів продуктів, які варто включати в раціон частіше

Наведені нижче продукти показали певний потенціал для зниження ризику раку молочної залози у тих, хто вживає їх більш регулярно…

  • Волоські горіхи: ці маленькі джерела енергії знижують рівень гормонів, включаючи інсуліноподібний фактор росту-1 (ІФР-1), які були пов’язані з раком молочної залози та простати. Включайте невелику жменю (25 г) щодня.
  • Каротиноїди: містяться в помаранчевих і темно-зелених листових овочах і фруктах, каротиноїди, такі як бета-каротин, надають цим продуктам яскравого кольору. Покладіть на тарілку трохи помаранчевих і темно-зелених овочів, щоб отримати користь від антиоксидантів.
  • Жирна риба: Це допоможе нам досягти рекомендованих 200-500 мг омега-3 жирних кислот ДГК + ЕПК в день, а також забезпечить джерело вітаміну D. Якщо ми замінимо трохи червоного м’яса на жирну рибу, ми також зробимо кілька послуг для нашого кишечника.  Прагніть до 2 порцій жирної риби на тиждень.
  • Зелений чай: Антиоксиданти, що містяться в зеленому чаї, можуть захистити від пошкодження клітин, яке може сприяти підвищенню ризику раку. Тільки будьте обережні, якщо ви схильні до припливів, оскільки деякі люди вважають, що це може бути тригером. І спочатку поспілкуйтеся з нами, якщо ви проходите хіміотерапію або променеву терапію.
  • Пробіотики, що містяться в продуктах харчування: Існують деякі докази того, що штами пробіотиків L acidophilus (містяться в місо, темпе, квашеній капусті, комбучі) та L. casei Shirota (містяться в йогурті та кефірі) можуть знижувати ризик раку молочної залози.

Топ-5 видів продуктів, які слід включати в раціон рідше

Наведені нижче продукти показали певний потенціал для підвищення ризику раку молочної залози у тих, хто споживає їх більш регулярно…

  • Алкоголь: Будьте обережні з алкоголем. Особливо, якщо у вас раніше був діагностований рак молочної залози, оскільки навіть 6 г (1 ст. л. = 10 г) в день можуть збільшити ризик рецидиву.
  • Рафіновані вуглеводи: Коли ми включаємо вуглеводи з високим глікемічним індексом, наш організм реагує вивільненням інсуліну, щоб допомогти перемістити, використовувати або зберігати циркулюючі цукри. Коли рівень інсуліну підвищується протягом тривалого часу, може підвищуватися рівень циркулюючих гормонів і маркерів запалення (включаючи IGF-1), які можуть бути пов’язані з ризиком раку молочної залози.
  • Червоне м’ясо: Ми часто говоримо про нього у зв’язку з раком кишечника, але є дослідження, які свідчать про те, що зниження споживання червоного м’яса також може знизити ризик раку молочної залози. Хтось хоче пісний понеділок?
  • М’ясні напівфабрикати: Бекон, шинка, салямі, сосиски, хот-доги. Те ж саме, що і вище. Замініть їх на морепродукти, птицю, бобові або тофу.
  • Підсолоджені цукром напої: Всесвітній фонд дослідження раку рекомендує обмежити споживання підсолоджених цукром напоїв, а в ідеалі – повністю відмовитися від них. Підсолоджені напої пов’язані зі збільшенням ваги, а надлишок жиру в організмі збільшує ризик виникнення тринадцяти різних видів раку, включаючи рак молочної залози.

Харчовий раціон

Хоча про окремі продукти, подібні до перерахованих вище, важливо пам’ятати, науці є що сказати про зв’язок між ризиком розвитку раку і загальним раціоном харчування.

Їжте менше, як… західні люди

Результати різних досліджень виявили зв’язок між західними моделями харчування – з високим вмістом рафінованих вуглеводів, підсолоджених напоїв, оброблених, смажених і упакованих продуктів, червоного м’яса, насичених і транс-жирів – і ризиком раку молочної залози. Цей зв’язок сильніший у постменопаузальному раку молочної залози. Західна модель харчування була достовірно пов’язана з 18% збільшенням ризику розвитку естрогенових рецепторів (ER+) та/або прогестеронових (PR+) пухлин молочної залози.

Їжте більше, як … середземноморці

Мало того, що ця дієта включає в себе велику кількість продуктів “їжте більше” і менше продуктів “їжте менше”, традиційна середземноморська дієта, багата свіжими сезонними овочами, фруктами, бобовими, з помірною кількістю риби, птиці, молочних продуктів і оливкової олії першого холодного віджиму, пов’язана зі зниженням ризику раку молочної залози.