Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Символ Віри: Значення та Точні Слова Молитви

Бер 13, 2024
Символ Віри

У глибинах духовного життя кожного християнина лежить основоположний камінь віри, що об’єднує віруючих незалежно від конфесійних розбіжностей — Символ Віри. Ця молитва, відома також як Нікейсько-Константинопольський символ віри, є однією з найдавніших і найважливіших у християнстві, виступаючи не лише як молитовне висловлювання, а й як своєрідний догматичний зведення основних християнських вірувань. Він слугує міцною ниткою, що з’єднує різні гілки християнства, надаючи їм спільну основу віри і поклоніння. Вивчення точних слів Символу Віри відкриває перед віруючим глибини духовного змісту і забезпечує краще розуміння основоположних істин своєї віри. Дослідивши походження та слова символу віри, наша команда вирішила познайомити Вам з основоположними канонами які має знати точний хрестиянин.

Що таке символ віри?

Символ Віри, якому християни надають особливого значення, є молитвою, що узагальнює основні християнські догми і вірування. Ця молитва має глибоке коріння в історії християнства, беручи свій початок від Першого Вселенського Собору, що відбувся у Нікеї у 325 році, та була доповнена на Другому Вселенському Соборі в Константинополі у 381 році. Вона служить як засіб для зізнання віри, об’єднуючи віруючих у спільноту з однаковим розумінням християнських істин.

Символ Віри охоплює ключові елементи християнської віри, зокрема:

 1. Віру в одного Бога, Творця неба і землі.
 2. Віру в Ісуса Христа, Сина Божого, що народився від Діви Марії, страждав, був розп’ятий, помер і воскрес для нашого спасіння.
 3. Віру в Святого Духа, який дарує життя і єднається з Отцем та Сином у Святій Тройці.
 4. Визнання єдиної святої, соборної та апостольської Церкви.
 5. Віру в одне хрещення для прощення гріхів.
 6. Віру в воскресіння мертвих і життя вічне.

Цей документ не просто молитва, а свідчення віри, що передається з покоління в покоління, закладаючи основу для християнського вчення та спільноти вірян. Через Символ Віри віруючі знаходять спільну мову вираження своїх найглибших переконань та духовного єднання.

Точні слова Символу Віри

Символ Віри складається з кількох розділів, кожен з яких виражає глибокі і фундаментальні християнські істини. Його слова, виточені віками, єднають віруючих в одну велику спільноту, відображаючи спільні вірування та надії. Традиційно Символ Віри звучить так:

Вірую в одного Бога, Отця Вседержителя, Творця неба і землі, видимого всьому і невидимого.

І в одного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, від Отця народженого перед усіма віками. Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, народженого, не створеного, односущного Отцю, через Якого все сталося.

Хто для нас, людей, і для нашого спасіння зійшов з небес і втілився від Духа Святого і Марії Діви і став людиною. І був розп’ятий за нас при Понтійському Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес у третій день, за Писанням.

І відійшов на небеса і сидить праворуч Отця. І знову прийде зі славою судити живих і мертвих, Його царству не буде кінця.

І в Духа Святого, Господа, Животворящого, Який від Отця і Сина виходить, Який разом з Отцем і Сином поклоняється і славиться, Який говорив через пророків.

В одну святу, соборну і апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення для відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мертвих і життя майбутнього віку. Амінь.

Ці слова відображають засадничі елементи християнської віри, що передаються від покоління до покоління. Вони слугують міцним фундаментом для роздумів, молитви та згуртування спільноти віруючих у всьому світі.

Тлумачення Символу Віри

Символ Віри не просто набір слів або молитви, він є глибоким висловлюванням основних християнських вірувань, кожен рядок якого має своє значення і тлумачення, що передається через століття.

Перше твердження “Вірую в одного Бога, Отця Вседержителя, Творця неба і землі” підкреслює монотеїстичну основу християнства, визнаючи Бога як єдиного творця всього видимого та невидимого.

Визнання Ісуса Христа “Сина Божого, Єдинородного” засвідчує Його божественне походження та унікальну роль у спасінні людства. Зійшовши з небес і втілившись через Духа Святого і Марії Діви, Христос стає мостом між Богом і людиною.

Розділ про Святого Духа, “Животворящого, Який від Отця і Сина виходить”, висвітлює Його роль у тріаді Святої Трійці та Його вплив на життя віруючих, надихаючи, освітлюючи та керуючи їх на шляху до істини.

Віра “в одну святу, соборну і апостольську Церкву” підкреслює єдність християнської спільноти, її святість, вселенськість і безперервний зв’язок з апостольською традицією.

“Одне хрещення для відпущення гріхів” вказує на важливість таїнства хрещення як двері до духовного відродження і членства в християнській спільноті.

Останні слова Символу Віри, які стосуються віри “в воскресіння мертвих і життя майбутнього віку”, висловлюють християнську надію на вічне життя та воскресіння після смерті.

Символ Віри в сучасному світі та його визнання як непохитного

У епоху, коли сучасний світ переживає швидкі зміни, коли виклики глобалізації, технологічного прогресу та культурної диверсифікації впливають на традиційні цінності, Символ Віри залишається незмінним орієнтиром для мільйонів християн по всьому світу. Він виступає як фундамент, що забезпечує духовну стабільність і непохитність віри у швидкоплинному світі.

Символ Віри не лише зберігає своє значення як давній текст, але й адаптується до потреб сучасних віруючих, пропонуючи їм міцну основу для рефлексії та духовного розвитку. Він допомагає людям знайти відповіді на фундаментальні питання про Бога, створіння, спасіння та вічне життя, які залишаються актуальними незалежно від часу.

Значення Символу Віри для сучасної спільноти:

 1. Єдність віри: У світі, де релігійні переконання можуть розходитися, Символ Віри служить згуртовуючим елементом, що об’єднує християн різних конфесій.
 2. Духовний орієнтир: В умовах сучасної інформаційної перенасиченості та морального релятивізму, Символ Віри виступає як непорушний маяк, що вказує шлях до істини.
 3. Основа для діалогу: У глобалізованому світі, де важливим є міжкультурний та міжрелігійний діалог, Символ Віри надає спільну платформу для обговорень та взаєморозуміння між християнами та представниками інших віровчень.
 4. Духовна підтримка: У викликах сучасного життя, коли люди стикаються з особистісними кризами та пошуком сенсу, Символ Віри слугує джерелом втіхи та надії.
 5. Виховання молоді: У контексті виховання молодого покоління, Символ Віри виконує роль основи для передачі християнських цінностей, допомагаючи молоді формувати свою ідентичність на основі духовних принципів.

Які ще існують символи віри

У християнстві, поряд з Нікейсько-Константинопольським символом віри, існують інші важливі символи віри, які також відіграють значну роль у формуванні догматичної та духовної основи віруючих. Ці символи слугують як інструменти зізнання віри, допомагаючи уточнити та уніфікувати християнські вчення.

 1. Апостольський символ віри – один з найдавніших символів віри, широко використовується у західному християнстві, зокрема в Римо-Католицькій Церкві та багатьох протестантських деномінаціях. Він коротший за Нікейсько-Константинопольський символ і зосереджений переважно на віруваннях, пов’язаних із життям, смертю та воскресінням Ісуса Христа.
 2. Афанасієвий символ віри – ще один символ, що має велике значення в християнстві, особливо в традиціях західної Церкви. Він детально висвітлює вчення про Трійцю та Христологію, підкреслюючи важливість правильного розуміння цих доктрин для спасіння.
 3. Халкедонський символ віри – формулює христологічне вчення, прийняте на Четвертому Вселенському Соборі у Халкідоні у 451 році. Він встановлює, що Ісус Христос є водночас повністю Богом і повністю людиною, дві природи об’єднані в одній особі без змішання, зміни, розділення або роздільності.

Ці символи віри, кожен з яких був сформульований у відповідь на певні теологічні виклики свого часу, продовжують служити важливими засобами для глибшого розуміння християнської віри та єдності між різними конфесіями. Вони допомагають зберігати та передавати основоположні християнські істини через покоління, надаючи віруючим міцного фундаменту для особистісного духовного зростання та розвитку.

Заключення

Символ Віри залишається живим свідченням вічності християнських цінностей у серцях віруючих. Він переносить у сучасний світ не лише слова древніх мудреців та святителів, а й непорушну віру в Божественну присутність у житті кожної людини. Через століття Символ Віри залишається основоположним документом, що об’єднує християнську спільноту в єдиному розумінні істини та віри. Він виконує важливу роль у формуванні духовної ідентичності, надаючи віруючим міцний фундамент для особистісного зростання та розвитку. У сучасному світі, де виклики та зміни є невід’ємною частиною повсякденного життя, Символ Віри продовжує бути джерелом натхнення, надії та духовної підтримки. Незмінність та універсальність цих слов, заснованих на біблійних істинах, дозволяють кожному поколінню відкривати для себе вічні цінності християнства, що залишаються актуальними незалежно від часових рамок та соціальних змін. Символ Віри як віддзеркалення спільної віри та надії є ключовим елементом, що сприяє збереженню єдності християнської спільноти, нагадуючи про важливість зберігання та передачі цих безцінних істин наступним поколінням.