Двигун автомобіля це найважливіша та найдорожча в ремонті частина, від справності якої напряму залежить стан транспортного засобу. Тому для забезпечення необхідного та правильного температурного режиму потрібно купити антифриз або тосол. Але в чому різниця між ними? У цій статті розганемо це питання та дізнаємось всі нюанси.
Що являє собою тосол?
Тосол – це спеціальна рідина, яка застосовується для охолодження двигуна внутрішнього згоряння автомобілів. Тосол був створений у сімдесяті роки минулого сторіччя радянськими вченими, як аналог зарубіжних охолоджуючих рідин для двигунів. Для тосолу було закріплено певний стандарт складу, до якого входили: вода, етиленгліколь та присадки. У дев’яностих роках контроль охолоджуючої рідини тосолу за ГОСТом було призупинено. З того часу різні виробники, що пропонують тосол на ринку автохімії додають до складу різні компоненти на власний розсуд.
Відмінність між тосолом та антифризом
Для того, щоб детально розібратися у відмінностях цих двох рідин, варто визначитися з їх поняттями:
- Антифриз – це загальноприйнята по всьому світу назва охолоджуючої рідини для двигуна транспортного засобу.
- Тосол – незареєстрована торгова марка охолоджуючої рідини радянських часів.
Відмінність радянського тосолу від сучасних антифризів полягає насамперед у складі цих рідин. Тосол за своїм складом навряд чи зміг би забезпечити підтримку необхідного температурного режиму в сучасних автомобілях, та й знайти ще той, радянський тосол вже просто неможливо.
Сучасні виробники нерідко називають непоганий антифриз тосолом, але це використовується, як маркетинговий хід з метою зацікавлення сучасного споживача відомою всім назвою.
Вибирати антифриз варто у професійних магазинах або у надійного виробника, знайти якого можна тут: https://tophim.com.ua/ua/product-category/antyfryz/ .
Сучасний тосол та антифриз: функції
Охолоджуючі рідини, які сучасні виробники називають “Тосол” або “Антифриз” мають такі характеристики:
- Якісне охолодження – тосол та антифриз сучасного виробництва забезпечують охолодження двигуна, підтримуючи правильний температурний режим.
- Антикорозійні властивості – захист двигуна від іржі та корозійних процесів значно збільшує термін експлуатації транспортного засобу.
- Температурний режим – для обох типів речовини є певна межа низькою та високої температури, за яких вона може відповідно замерзати або закипати.
- Захист гумових елементів – забезпечують захист гуми від висихання.
- Антикавітаційні присадки – допомагають підтримувати належний стан охолоджуючої рідини, не даючи їй спінюватися та попереджаючи утворення бульбашок.
Пам’ятайте, що наявність перелічених вище характеристик, а також їх якість напряму залежить саме від складу охолоджуючої рідини та професійності виробника, а не від назви.
Підсумовуючи, можна зазначити, що відмінність радянського тосолу від сучасного антифризу полягає в складі цих двох рідин. А от різниця між сучасним тосолом та антифризом – відсутня.