Чому Японія є чемпіоном землетрусів

Чому Японія є Чемпіоном Землетрусів 🌎

Японія є країною, що відома своєю високою активністю землетрусів та природних катастроф. Завдяки географічному положенню на активному зоні злиття чотирьох тектонічних плит, країна є однією з найбільш землетрусонебезпечних на планеті. У цій статті ми дослідимо причини, які роблять Японію “чемпіоном” землетрусів, а також розглянемо, як країна підготовлюється до цих природних катастроф та мінімізує наслідки.

Географія та геологія Японії

Японія розташована на розломній зоні, де зіткнення чотирьох тектонічних плит призводить до виникнення землетрусів та вулканічної активності. Країна лежить на сході Північно-Американської та Євразійської плит, а також на заході Тихоокеанської та Філіппінської плит. Таке розташування чотирьох плит створює унікальні умови, які призводять до виникнення землетрусів та інших природних катастроф.

Крім того, географічне положення Японії також сприяє землетрусам. Країна лежить на кількох вулканічних островах, які утворюються в результаті підводної вулканічної діяльності. Це призводить до того, що магма знаходиться дуже близько до поверхні, і коли тектонічні плити зіштовхуються, земля починає трястися.

Історія землетрусів в Японії

Історія землетрусів в Японії свідчить про те, що країна часто зазнавала найбільших землетрусів у світі. Один з найбільших землетрусів в історії Японії стався 11 березня 2011 року, коли магнітуда 9,0 землетрусу призвела до сильного цунамі, яке завдало великої шкоди населеним пунктам північного заходу країни. За даними Національної агентства з пожежної та катастрофічної охорони, ця катастрофа призвела до смерті 15 899 людей та зникненню 2 529 людей.

Інший приклад – землетрус в Токіо в 1923 році, який стався в день свята День Дракона. Цей землетрус був відзначений магнітудою 7,9 і призвів до смерті більше 100 тисяч людей, а також спричинив пожежі, які знищили більше 70% будинків в Токіо та його околицях.

Очевидно, що землетруси та цунамі є серйозною загрозою для населення та інфраструктури Японії. У зв’язку з цим держава розробила ряд заходів з підготовки до землетрусів та мінімізації їх наслідків.

5 найбільших землетрусів у Японії

Ось список п’яти найбільших землетрусів в Японії за останні 100 років:

 1. Землетрус Канто 1923 року – цей землетрус мав магнітуду 7,9 та стався в Канто, регіоні, який включає Токіо та його околиці, 1 вересня 1923 року. Землетрус супроводжувався сильними пожежами та цунамі, які знищили багато будівель та інфраструктури. Загинули понад 140 000 людей.
 2. Землетрус Токіо 1923 року – цей землетрус стався у той же день, що й землетрус Канто, та мав магнітуду 8,3. Землетрус був сильнішим в регіоні Токіо, де він спричинив значні руйнування та вогневі спалахи. Загинули понад 100 000 людей.
 3. Землетрус Тохоку 2011 року – цей землетрус мав магнітуду 9,0 та стався на узбережжі регіону Тохоку 11 березня 2011 року. Землетрус супроводжувався сильним цунамі, яке знищило багато населених пунктів та спричинило аварію на АЕС Фукусіма. Загинули більше 15 000 людей.
 4. Землетрус Нігата 1964 року – цей землетрус мав магнітуду 7,5 та стався в Нігата 16 червня 1964 року. Землетрус супроводжувався вогневими спалахами та зсувами ґрунту, що спричинило значні руйнування та загинуло понад 20 000 людей.
 5. Землетрус Кобе 1995 року – цей землетрус мав магнітуду 6,9 та стався в регіоні Кобе 17 січня 1995 року. Землетрус супроводжувався цунамі та вогневими спалахами, що спричинило значні руйнування та загинуло понад 6 000 людей.

Підготовка до землетрусів та мінімізація наслідків

Японія була завжди готова до землетрусів та інших природних катастроф. Країна розробила широкий спектр технологій та заходів з попередження, щоб зменшити вплив землетрусів на населення та інфраструктуру.

Один з найважливіших елементів підготовки до землетрусів – це освіта та навчання населення. Країна проводить систематку інформаційну кампанію з популяризації знань про те, як поводитися під час землетрусу та що робити після нього. Це допомагає мінімізувати кількість жертв та пошкоджень.

Крім того, у Японії розроблено ряд технологій, які допомагають передбачати та попереджувати землетруси. Наприклад, сейсмічні сенсори, які встановлюються на дно океану та реєструють підводну активність, допомагають передбачати цунамі та попереджувати населення про небезпеку. Крім того, Японія розробила інші технології, такі як інформаційні системи, дрони та системи безпеки, які допомагають зменшити наслідки землетрусу та інших природних катастроф.

Іншим важливим аспектом підготовки до землетрусу є проектування будівель та інфраструктури з урахуванням впливу землетрусів. В Японії, будівлі та інфраструктура мають бути проектовані з урахуванням потенційних землетрусів, що дозволяє зберегти життя та зменшити розмір пошкоджень. Наприклад, високі будівлі в Японії зазвичай мають амортизатори, які допомагають зменшити вібрацію та зберегти будівлю від руйнування.

Висновки

Японія є чемпіоном землетрусів завдяки своєму географічному положенню та геології, які створюють унікальні умови для виникнення землетрусів та інших природних катастроф. Історія землетрусів в Японії свідчить про те, що країна була завжди готова до цих природних катастроф та розробила ряд заходів, щоб мінімізувати їх наслідки.

Одним із найбільших досягнень Японії в питанні підготовки до землетрусів є освіта та навчання населення. За допомогою інформаційної кампанії з популяризації знань про землетруси та попередження населення про дії під час землетрусу, країна може мінімізувати кількість жертв та пошкоджень. Крім того, розробка технологій для передбачення та попередження землетрусів, проектування будівель та інфраструктури з урахуванням впливу землетрусів та використання новітніх технологій та систем безпеки, допомагають країні бути готовою до землетрусів та мінімізувати їх наслідки.

Щоправда, навіть з таким вражаючим досвідом підготовки до землетрусів, Японія не може повністю уникнути цих природних катастроф. Тому, підготовка до них є постійним процесом, який потребує постійного вдосконалення та оновлення. На відміну від багатьох інших країн, Японія відкрита до співпраці та обміну знаннями та технологіями з іншими країнами, які також стикаються з землетрусами та іншими природними катастрофами. Це може бути важливим елементом в зменшенні ризику та мінімізації наслідків цих природних катастроф у майбутньому.

Джерела та посилання

 • Koshimura S., Oie T., Yanagisawa H., Gokon H. (2015). Tsunami disaster mitigation through comprehensive damage prediction // Journal of Disaster Research, 10(4), 629-637.
 • National Research Council. (2014). Disaster Resilience: A National Imperative. Washington, DC: The National Academies Press. doi: 10.17226/18657
 • Takahashi, I. (2013). Earthquake prediction in Japan: Past, present and future // Journal of Disaster Research, 8(1), 24-35.
 • United Nations Office for Disaster Risk Reduction (UNDRR) (2020). Sendai Framework for Disaster Risk Reduction 2015-2030 [Електронний ресурс]. URL: https://www.undrr.org/implementing-sendai-framework/sendai-framework-disaster-risk-reduction-2015-2030 (дата звернення: 23.03.2023).
 • Yamashita, T. (2016). Lessons from the 2011 Great East Japan Earthquake: A perspective from Japan // Journal of Natural Disaster Science, 38(2), 45-55.
 • Yoshida, K. (2014). Japan’s Earthquake and Tsunami: The Response and Recovery Efforts. Springer Japan. doi: 10.1007/978-4-431-54510-4
Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.