Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Фільми на Реальних Подіях

Жов 28, 2023
Фільми на Реальних Подіях

Кіно – це мистецтво, що дозволяє нам відчути емоції, пережити пригоди та перенестися в інші світи. Однак, окрема категорія кінопродукції — фільми, засновані на реальних подіях — відкриває перед глядачем особливий горизонт. Ці картини не просто розважають, вони розповідають реальні історії, часто пов’язані з життям конкретних людей або історичними подіями.

Список Шиндлера

Список Шиндлера

Жанр: Історична драма

Список Шиндлера — це не просто фільм, це історична лірика, яка розповідає реальну історію Оскара Шиндлера, який ризикуючи власним життям, врятував понад тисячу євреїв під час Другої світової війни. Режисер Стівен Спілберг не просто реконструює історичні події, він змушує глядача пережити всі емоційні гірко-солодкі моменти разом із головними героями.

“Запах жінки” (1992)

"Запах жінки" (1992)

Жанр: Драма

Фільм розповідає історію про сліпого пенсіонованого полковника Френка Слейда, якого грає неперевершений Аль Пачіно, та його молодого супроводжуючого Чарлі, студента-старшокласника. Ця несподівана парочка вирушає на вихідні в Нью-Йорк, де Слейд збирається насолодитися життям в останній раз.

“Втеча з Шоушенка” (1994)

"Втеча з Шоушенка" (1994)

Жанр: Драма

“Втеча з Шоушенка” відкриває перед нами історію Енді Дюфрейна — банкіра, який був неправомірно засуджений за вбивство своєї дружини та її коханця. Прибувши в в’язницю Шоушенк, він знаходить не лише жорстокість та безправ’я, але й надію, дружбу та відданість у особі іншого в’язня — Реда.

“Титанік” (1997)

"Титанік" (1997)

Жанр: Мелодрама, історичний

“Титанік” розповідає історію молодого художника Джека та заможної дівчини Рози, які закохуються одне в одного під час першого і останнього рейсу легендарного лайнера. Їхній романтичний зв’язок на тлі розкішного корабля та його згубної долі підкреслює контраст між красою життя та жорстокістю долі.

“Залізна леді” (2011)

"Залізна леді" (2011)

Жанр: Біографічний, драма

“Залізна леді” відкриває перед нами життєвий шлях наймогутнішої жінки Великої Британії XX століття — Маргарет Тетчер.

Цей фільм — не лише біографічна історія про жінку, яка долала численні перешкоди на своєму шляху до поста прем’єр-міністра, але й поглиблений погляд на її внутрішній світ, на її сумніви, рішучість, любов і втрати. Тетчер, яку часто називали “Залізною леді” за її непохитну волю та принциповість, представлена як жінка з чуттєвим серцем, яка жила в епоху глобальних змін.

“127 годин” (2010)

"127 годин" (2010)

Жанр: Пригодницький, біографічний, драма

Заснована на реальних подіях, ця історія розповідає про Арона Ралстона, молодого альпініста, який опиняється у безвихідній ситуації, коли його рука застрягла під валуном у каньйоні Юти. Відсічений від світу та без можливості допомоги, він бореться зі своєю психікою, спогадами, відчуттям голоду та спраги, роблячи відважні рішення, щоб вижити.

“Король говорить!” (2010)

"Король говорить!" (2010)

Жанр: Історична драма

Фільм розповідає історію короля Великої Британії Жоржа VI, який мучився від заїкання. У світі, де кожне слово короля має значення, його проблема стає величезним обтяженням. З допомогою нетрадиційного логопеда, Лайонела Лога, король намагається подолати свою проблему та набрати впевненості в себе перед наближенням Другої світової війни.

“Авіатор” (2004)

"Авіатор" (2004)

Жанр: Біографічна драма

Фільм “Авіатор” розповідає нам історію життя Говарда Х’юза, видатного пілота, авіаконструктора, кінопродюсера і одного з найбільших бізнесменів свого часу. Але поза цим Х’юз мав багато таємниць та особистих проблем, серед яких були його неврози та обсесивно-компульсивні розлади.

“Авіатор” детально показує нам його стрімке піднесення до слави, його революційні досягнення в авіабудівництві та кінопромисловості, але також і боротьбу з власними страхами та почуттям самотності.

“Соціальна мережа” (2010)

"Соціальна мережа" (2010)

Жанр: Драма

Звідки беруться генії нашого часу? Як вони перетворюють світ навколо нас? Фільм “Соціальна мережа” розгортає перед нами канву однієї з найбільш впливових історій XXI століття – створення Facebook.

Так, як у “Авіаторі” ми бачили революційні зміни, які вніс Говард Х’юз у світ авіації та кіно, у “Соціальній мережі” ми занурюємося в світ інновацій та цифрової революції. Фільм розповідає історію Марка Цукерберга, студента Гарварду, який створив одну з найбільших соціальних мереж світу, але за ціною особистих відносин та судових баталий.

“Геній” (2016)

"Геній" (2016)

Жанр: Драма, біографічний

Центральні персонажі фільму – відомий письменник Томас Вулф та його редактор Максвелл Перкінс. Вони – дві яскраві історичні постаті, які внесли великий вклад у літературний процес свого часу. Фільм розповідає історію їхнього взаємовідношення, їхніх спроб зрозуміти один одного, знайти спільну мову, не дивлячись на численні розбіжності у поглядах на творчий процес.

“Прогулянка висотою” (2015)

"Прогулянка висотою" (2015)

Жанр: Драма, біографічний, пригодницький

Досліджуючи біографічні фільми, які занурюють глядача в унікальні та вражаючі історії різних людей, неможливо оминути фільм “Ходіння по висоті”. Він розповідає про життя Філіппа Петі, французького акробата, який в 1974 році здійснив неймовірний подвиг – пройшов по тросу між Баштами-Близнюками Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

“Далласський клуб покупців” (2013)

"Далласський клуб покупців" (2013)

Жанр: Драма, біографічний

Продовжуючи нашу подорож у світ біографічних фільмів, що вражають та надихають, ми доходимо до історії Рона Вудруфа в “Далласському клубі покупців”. Рон – електрик і ковбой з Техасу, який у 1980-х роках отримав діагноз “СНІД” та прогноз на життя всього 30 днів. Не збираючись здаватися, Вудруф вивчає доступні методи лікування та стає нелегальним дистриб’ютором медикаментів для інших пацієнтів з СНІДом.

“12 років рабства” (2013)

"12 років рабства" (2013)

Жанр: Драма, біографічний, історичний

Фільм “12 років рабства” – це відверта і потрясаюча історія про Соломона Нортапа, вільного чорношкірого музиканта з Нью-Йорка, якого в 1841 році обдурено заарештовано та продано в рабство на південь США.

Протягом 12 наступних років Соломон переживає жахи рабства, втрачаючи не лише свою свободу, але і свою гідність, намагаючись вижити в середовищі жорстокості та насильства. Фільм є детальним і відвертим зображенням жорстокості рабовласницької системи, водночас розкриваючи силу духу, волю до життя та незламну віру в справедливість головного героя.

“Капітан Філліпс” (2013)

Фільми на Реальних Подіях

Жанр: Драма, трилер, біографічний

“Капітан Філліпс” вносить сучасний акцент, акцентуючи увагу на викликах сьогодення. Фільм базується на реальних подіях, що сталися в 2009 році, коли американське вантажне судно “Маерск Алабама” було захоплено сомалійськими піратами, що стало першим випадком захоплення американського корабля піратами за більше ніж 200 років.

“Американський снайпер” (2014)

"Американський снайпер" (2014)

Жанр: Біографічний, воєнний, драма

Ця стрічка базується на реальних подіях з життя Кріса Кайла, найбільш смертоносного снайпера в історії США.

Фільм розповідає про службу Кріса в Іраку, де він визнаний героєм за свої успіхи в усуненні ворожих бойовиків. Проте, за обличчям героя ховається чоловік, який бореться із внутрішніми демонами, викликаними жахами війни та страхом за життя своїх товаришів. Повернувшись додому, Кріс стикається з викликами адаптації до мирного життя та психологічними наслідками війни.

Фільми на реальних подіях, які слід подивитися кожному

Реальні історії завжди мають особливий чар – вони вчать, надихають та розширюють горизонти. Ось ще кілька фільмів на реальних подіях, які варто додати до свого списку перегляду:

“Лев” (2016)

Ця драма розповідає про п’ятирічного індійського хлопчика, який загубився на вулицях Калькутти, знаходячись тисячі кілометрів від дому. Він переживає багато випробувань, перш ніж його приймає сім’я в Австралії. Але згодом він вирішує знайти свою справжню родину.

Велика коротка стрічка” (2015)

Ця драма занурює глядача у світ фінансової кризи 2008 року, показуючи, як декілька незалежних груп людей прогнозували занепад ринку житлової нерухомості США.

“Людина, яка пізнала нескінченність” (2015)

Історія реального математика Срініваси Раммешкаючи в індійському містечку без освіти і засобів, зробив відкриття, які зацікавили вчених увесь світ. Він ставав співпрацювати з відомим англійським математиком Г.Х. Харді та разом вони долали численні випробування, пов’язані як з науковими відкриттями, так і з особистими відносинами.

“Фріда” (2002

Біографічний фільм про життя знаменитої мексиканської художниці Фріди Кало, яка боролася з фізичним болем та соціальними табу, створюючи свої безсмертні шедеври.

Тетріс (2023)

Фільм розповідає про талановитого гейм-дизайнера з Нідерландів, Генка Роджерса, який надихається головоломкою «Тетріс» і прагне здобути права на її поширення. Генк відправляється до СРСР, де вступає у конфлікт із бюрократією та безжальними конкурентами.

Бандит (2022)

Фільм заснований на реальних подіях з життя Гілберта Галвана-молодшого, який скоїв майже 60 пограбувань. Після втечі з в’язниці у Мічигані Гілберт переїжджає до Канади, де закохується та стає банківським грабіжником.

Мавританець (2021)

Реальна історія ув’язненого у Гуантанамо без суду за звинуваченням у пособництві теракту 11 вересня. Фільм розповідає про юристів, які взялися за розслідування справи.

Заключення

Кіно є дзеркалом, в якому ми бачимо відображення реального світу, його історії та легенд. Фільми, засновані на реальних подіях, не лише розповідають нам історії про славні події та людей, але й навчають, надихають та роблять нас більш освіченими та емпатійними. Ці історії показують, що незважаючи на усі труднощі, дух людини незламний і в змозі досягти неймовірних висот.