Публічна Кадастрова Карта України 2024

Публічна кадастрова карта України

Знаєте той відчуття, коли ви пробуєте знайти ключі від дому, але вони загублені в безкінечних глибинах вашої сумки? Саме так і з пошуком інформації про земельну ділянку. Але ви знаєте що? Є карта, яка може вам допомогти. Так мова йде про публічну кадастрову карту України!

Що таке публічна кадастрова карта?

Ну, насправді, це не просто карта. Це база даних, яка містить інформацію про кожну земельну ділянку в Україні. Тут ви можете знайти дані про її розмір, межі, призначення, а також іншу важливу інформацію. Додайте до цього зручний інтерфейс і можливість перегляду ділянок на мапі, і ви отримаєте справжній інструмент для роботи з землею.

Якщо я не є юристом чи ріелтором, чому мені це потрібно?

Хоча ця карта і є зручним інструментом для спеціалістів, вона також корисна і звичайним громадянам. Плануєте купити ділянку під будинок? Переконайтеся, що її межі відповідають дійсності. Ця карта може допомогти і з цим!

Як подивитись публічну кадастрову карту?

Зараз Кадастрову карту подивитися дуже просто, адже вся інформація є в інтернеті, давайте розглянемо де саме шукати її.

Інтернет ресурсы

Публічна кадастрова карта — це в першу чергу електронний ресурс. Тому, наша перша зупинка — це, звісно ж, Інтернет. Завітайте на офіційний сайт Державного земельного кадастру https://land.gov.ua/. Тут ви знайдете відповідний розділ для доступу до публічної кадастрової карти. Також можете відвідати наступні ресурси, такі як: 

Введення параметрів пошуку

Коли ви отримали доступ до карти, перед вами відкриється маса опцій. Ви можете здійснювати пошук за різними критеріями: адресою, кадастровим номером, регіоном та ін. Спробуйте взяти вашу улюблену книгу або фільм про скарби та долучити свої пошукові навички до пошуку потрібної інформації. Це може бути весело!

Графічний і текстовий режими

В залежності від того, як вам зручніше працювати, можна використовувати графічний режим (це схоже на Google Maps, але для земель) або текстовий режим, де ви отримаєте детальну інформацію про кожну ділянку.

Не забувайте про фільтри!

На цій карте є безліч фільтрів, які дозволять вам відсіяти зайву інформацію та зосередитися на тому, що вас цікавить найбільше. Це як шукати голку в стозі сіна, але з крутим магнітом у руках!

Де можна перевірити кадастровий номер?

Знаєте цей момент у детективних історіях, коли головний герой знаходить ключову підказку, яка допомагає йому розгадати таємницю? Так ось, кадастровий номер — це ваш ключ до інформації про земельну ділянку. І якщо вам потрібно перевірити його, не турбуйтеся, я тут, щоб покроково провести вас крізь цей процес!

Офіційний портал Держгеокадастру

Перш за все, я б радив завітати на офіційний портал Державного геокадастру України. Відділ для пошуку за кадастровим номером допоможе вам швидко знайти потрібну ділянку та отримати докладну інформацію про неї.

Місцеві управління земельних ресурсів

Якщо ви віддаєте перевагу особистим зустрічам (або просто любите поспілкуватися з живими людьми), ви завжди можете звернутися до місцевого управління земельних ресурсів. Вони не тільки допоможуть вам перевірити кадастровий номер, а й дадуть поради чи роз’яснення з інших питань.

Спеціалізовані онлайн-сервіси

Останнім часом з’явилося багато сторонніх онлайн-сервісів, які пропонують швидкий пошук за кадастровими номерами. Це може бути корисно, особливо якщо ви шукаєте додаткову інформацію або порівняльний аналіз.

Як отримати витяг з кадастрової карти?

Добре, уявімо собі на мить, що кадастрова карта — це книга з усіма таємницями нашої землі. А витяг — це невеликий уривок, який ви хочете взяти з собою, можливо, як карта до скарбу. Звісно, замість складних загадок і пасток, вас буде чекати декілька бюрократичних етапів. Але не хвилюйтеся! Я тут, щоб крок за кроком провести вас крізь цей процес.

Відправляємось на сайт Держгеокадастру

Заходимо на офіційний сайт Держгеокадастру. Тут ви знайдете розділ, де можна замовити витяг з кадастрової карти. Вам буде запропоновано ввести кадастровий номер або інші деталі, щоб знайти потрібну ділянку.

Обираємо тип витягу

Зазвичай існує декілька типів витягів: електронний або паперовий. Електронний витяг прийде вам на електронну пошту, тоді як паперовий можна отримати на руки в регіональному відділенні.

Оплата послуги

Для отримання витягу потрібно заплатити невелику суму. Якщо ви робите все онлайн, оплата також здійснюється через Інтернет, за допомогою банківської картки або електронного гаманця.

Очікуємо на витяг

Після оплати і замовлення електронний витяг зазвичай приходить досить швидко. Якщо ж ви замовили паперову версію, вона буде готова протягом кількох робочих днів.

Інструкція для замовлення витягу про нормативну грошову оцінку землі

Інструкція для отримання відомостей про власників та користувачів земельних ділянок

Скільки коштує витяг з Державного земельного кадастру?

Та ну, хіба це може коштувати як новий смартфон? Або, можливо, ціна подібна до вартості кави в вашій улюбленій кав’ярні? Давайте розберемося, на що вам варто готуватися, коли йде мова про витяг з кадастру.

Електронний чи паперовий?

Перше, на що вам варто звернути увагу, – це формат витягу. Як правило, електронний варіант може бути трохи дешевшим за паперовий. І це логічно, адже не потрібно витрачати кошти на друк і поштові послуги.

Основна вартість

На момент моєї останньої інформаційної перевірки (що було у 2022 році), вартість витягу може коливатися від 50 до 200 гривень. Але, якщо вам потрібні конкретні цифри, краще завітайте на офіційний сайт Держгеокадастру або зверніться до місцевого управління земельних ресурсів.

Чи можуть бути додаткові витрати?

Так, в деяких випадках. Наприклад, якщо вам потрібен “експрес”-витяг або додаткові консультативні послуги. Тож коли робите замовлення, завжди перевіряйте всі деталі та умови.

Хто має право на отримання витягу з Державного земельного кадастру?

Подібно до того, як не кожен може отримати доступ до секретних архівів (уявімо собі фільми про шпигунів або комікси про супергероїв), відкривання інформації в кадастрі також має свої обмеження. Та хто ж може отримати цей витяг? Чи потрібно мати суперсилу або спеціальний пропуск? Давайте розберемося!

Власники земельних ділянок

Це, звісно, найочевидніше. Якщо ви є власником ділянки, вам безперечно належить право знати усе про вашу “частинку” землі. І тут жодних обмежень чи підводних каменів!

Особи, що мають документальне підтвердження інтересу

Можливо, ви плануєте придбати ділянку, або вам потрібно розібратися в спадщині. У такому випадку, у вас також є право отримати витяг, але може знадобитися певне підтвердження вашого інтересу.

Державні органи

Представники держави, як правило, мають доступ до такої інформації для здійснення своїх повноважень. Це може стосуватися різних державних інспекцій, органів місцевого самоврядування тощо.

Юридичні особи та підприємці

За певних обставин і у рамках закону, компанії та підприємці можуть отримати доступ до витягу. Наприклад, при плануванні будівництва або земельних операцій.

Скільки діє кадастровий номер?

Відповідь проста: кадастровий номер діє безстроково. Як тільки йому присвоєно номер, він залишається з ділянкою на завжди. Це як DNA, яке ідентифікує особу.

Але що якщо землю переформатують?

Дійсно, іноді ділянки можуть бути поділені або, навпаки, об’єднані. У такому випадку кожній новій ділянці присвоюється новий кадастровий номер. Але старий номер не “видаляється” — він просто стає неактивним.

Цікавий факт: навіть якщо ділянка більше не використовується або її призначення змінилося, кадастровий номер все ще зберігається в архівах. Це як зберігання історії кожного шматочка нашої землі.

Вадим Зубчинський

Скільки часу виготовляється кадастровий номер?

Перш ніж отримати кадастровий номер, потрібно провести ряд підготовчих робіт: замовити топографо-геодезичну зйомку, визначити межі ділянки тощо. Цей етап може тривати від декількох днів до кількох тижнів, в залежності від конкретних умов.

Оформлення документів

Після того як усі підготовчі роботи завершено, документи подаються до відповідного органу Держгеокадастру. Саме тут і починається процес присвоєння кадастрового номера. Як правило, цей етап може тривати від 5 до 10 робочих днів.

Отримання результату

Після того як номер присвоєно, вам повідомлять про це (часто через електронний кабінет на сайті Держгеокадастру). Готово! Тепер у вашої ділянки є свій унікальний “КОД”.

Висновок

Земельні питання в Україні — це справжнє переплетення історії, законодавства та практики. Земля — це не просто ресурс, це наше спільне надбання, історія та майбутнє. Відповідальне ставлення до земельних питань, знання своїх прав та обов’язків дозволить нам гармонійно розвиватися і бережливо ставитися до цього незамінного ресурсу.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.