ЧС-2022: у Катарі пішов з життя спортивний американський журналіст “Грант Уол”

Грант-Вал

Відомий футбольний спортивний журналіст зі Сполучених Штатів раптово помер під час висвітлення Чемпіонату світу з футболу в Катарі.

48-річний Грант Уол втратив свідомість, коли розпочався додатковий час матчу Аргентина-Нідерланди у п’ятницю ввечері.

За попередніми даними, у нього, можливо, стався серцевий напад, але це ще не підтверджено офіційно.

Минулого місяця пан Уол був ненадовго затриманий катарською владою за спробу увійти на стадіон у веселковій сорочці на підтримку прав ЛГБТ.

Дружина пана Уола, Селін Гундер, написала у Твіттері, що вона перебуває у “повному шоці”, додавши, що вона “дуже вдячна” за підтримку, яку вона отримала від друзів.

У четвер пан Вол відсвяткував свій 48-й день народження з друзями в Катарі, за день до того, як йому стало зле. У понеділок він написав на своєму веб-сайті, що останні 10 днів почувався погано і приймав курс антибіотиків через підозру на бронхіт.

“Моє тіло нарешті не витримало”, – написав він. “Те, що було застудою протягом останніх 10 днів, перетворилося на щось більш серйозне в ніч матчу США-Нідерланди, і я відчув, як моя верхня частина грудної клітки перейшла на новий рівень тиску і дискомфорту.

“У мене не було Covid (я регулярно проходжу тут тестування), але я зайшов сьогодні в медичну клініку і головний медіа-центр, і вони сказали, що у мене, ймовірно, бронхіт”.

Президент ФІФА Джанні Інфантіно сказав, що любов пана Валь до футболу була “величезною”, додавши, що його репортажів буде “не вистачати всім, хто стежить за глобальною грою”.

Кілька відомих британських журналістів висловили свої співчуття.

Генрі Вінтер, головний футбольний оглядач газети “Таймс”, сказав в інтерв’ю BBC News, що смерть пана Уола стала “відчайдушним моментом” для футбольної індустрії та футболу в усьому світі.

“Кожен, хто зустрічався з Грантом, був одразу ж захоплений ним, – сказав він. “Він був настільки захоплений грою, захоплений індустрією.

“Він просував футбол у Сполучених Штатах – ймовірно, одна з причин, чому вони будуть такими хорошими господарями [Чемпіонату світу] через чотири роки – це його пристрасть, його писання, його майже євангельська ревність у просуванні спорту на своїй батьківщині, а також підтримка чоловічої та жіночої національних збірних”.

Вінтер також розповів ВВС, як пан Валь говорив про свої плани балотуватися на пост президента ФІФА в 2011 році – які в кінцевому підсумку були відкликані.

Ден Роан з BBC Sport написав у Твіттері: “Грант Вол був відомим і надзвичайно шанованим журналістом, і потік данини пам’яті свідчить про повагу, якою він користувався”.

Комісар футбольної вищої ліги Дон Гарбер написав у Твіттері: “Ми шоковані, засмучені і вбиті горем через трагічну смерть Гранта Уола. Він був доброю і турботливою людиною, чия пристрасть до футболу і відданість журналістиці були незмірними”.

Ікона американського тенісу Біллі Джин Кінг також вшанувала пам’ять пана Уола, охарактеризувавши його як “захисника ЛГБТК-спільноти та видатного представника жіночого футболу”.

Представник катарського органу, відповідального за планування Чемпіонату світу, Верховного комітету з питань проведення та спадщини, заявив: “Ми дуже сумуємо з приводу смерті пана Валь: “Ми глибоко засмучені смертю американського журналіста Гранта Уола.

“Грант був відомий своєю величезною любов’ю до футболу і перебував у Катарі для висвітлення восьмого Чемпіонату світу з футболу.

Йому стало погано на трибуні стадіону “Лусейл” під час вчорашнього чвертьфінального матчу між Аргентиною та Нідерландами. Він отримав негайну невідкладну медичну допомогу на місці, яка продовжилася після того, як його перевезли каретою швидкої допомоги до лікарні Хамад.

“Ми підтримуємо зв’язок з посольством США та відповідними місцевими органами влади, щоб забезпечити процес репатріації тіла відповідно до побажань сім’ї”.

Раніше на цьому тижні легенда бразильського футболу Роналдо вручив пану Уоллу нагороду за висвітлення восьми чемпіонатів світу поспіль – перший з них відбувся у США в 1994 році.

Кірова Єва

Кірова Єва