Зараз штучний інтелект проникає в усі сфери нашого життя. Не говорить про нього хіба що лінивий. За допомогою ШІ створюються картинки чи фотографії: у багатьох користувачів на смартфонах є такі додатки.
Проте можливості електронного мозку можуть застосовуватися на тільки для розваг, тому багато бізнесів обирають Copilot Microsoft – важливий інструмент для серйозних задач.
Що може Copilot Microsoft
Копілот від Майкрософту – набір інструментів на основі штучного інтелекту, які інтегруються в продукти розробника. Яскравий приклад – Microsoft 365, який вже використовує генеративний штучний інтелект GenAI.
Щоденно офісні працівники застосовують такі популярні додатки, як Excel або Word. При цьому вони використовують тільки частину можливостей. Наприклад, щоденно витрачається час на форматування документів, пошук, їх відтворення. Вже зараз частину завдань можна робити в автоматичному режимі, завдяки ШІ та машинному навчанню.
Microsoft Copilot дозволяє прискорити виконання рутинних операцій в рази. Завдяки цьому запуск документів здійснюється в підготованій формі. Звільнений час можна використовувати на створення креативних проєктів.
Як штучний інтелект створює новий контент
Варто зазначити, що сучасні можливості ШІ вже набагато вище, ніж запам’ятовування дій користувача та підготовка стартових шаблонів. GenAI здатен створити відеоролик, картинку або аудіозапис. Такий варіант може використовуватися як чернетка, тому достатньо дещо відредагувати її, щоб підготувати прообраз проєкту.
Копілот використовує діалоговий інтерфейс, що забезпечує зручність роботи. Існують варіанти для:
- аналітики;
- бізнесу;
- безпеки;
- розробки;
- продуктивності.
Таким чином, вже зараз існують інструменти на основі штучного інтелекту, які допомагають в роботі.
Що говорять дослідження
Розробники таких корисних інструментів стверджують, що завдяки використанню Microsoft Copilot вдається на третину підвищити продуктивність роботи завдяки:
- автоматизації виконання щоденних завдань, які повторюються регулярно;
- автоматизації створення нового контенту (ШІ перетворює продукт на більш зручну для сприйняття форму);
- безперервному аналізу даних;
- допомозі в режимі онлайн (підказки щодо змін);
- комунікації учасників, які працюють над проєктом.
Досвід застосування стверджує, що вдається вивільнити від 15 до 30% часу. Цей запас може використовуватися для створення нових завдань, творчої роботи.
Зрозуміти, як працює ШІ дуже легко на основі простого прикладу. Необхідно написати статтю на певну тематику, але немає натхнення або часу. Штучний інтелект аналізує набір даних та на їх основі створює документ. Це може бути не тільки стаття, але й електронний лист або таблиця.
Copilot Microsoft викладає дані в зручній для сприйняття формі. Розробнику лише залишається переглянути файл-чернетку та дещо відредагувати його. Це суттєво економить час: нема потреби витрачати його на рутинні завдання. Це тільки частина можливостей штучного інтелекту: з кожним днем він стає все досконалішим.