Головні критерії вибору чоловічих кросівок для бігу

Головні критерії вибору чоловічих кросівок для бігу

Для того, щоб відчувати легкість та бадьорість протягом дня, рекомендується спробувати для себе корисний вид спорту — біг. Це можуть бути пробіжки в залі на доріжці або ранкові легкі тренування в парку, на вулицях міста та навколо водойми. Біг швидко стане щоденною звичкою, адже користь від нього відчувається одразу.

Розпочати тренування варто з вибору якісних бігових кросівок. Для чоловіків існує багато цікавих моделей від виробників:

1. Nike. Відомий передовими технологіями амортизації та легкістю. Ідеальний вибір для тих, хто шукає високий рівень комфорту.

2. Adidas. Бренд, що об’єднує стиль та технічні інновації. Кросівки Adidas ефективні для розвитку бігових навичок, мають тривалий термін служби.

3. New Balance. Спеціалізується на індивідуальному підході до дизайну та підтримці природної анатомії стопи.

Що врахувати при виборі

Перед тим як вибрати якісні чоловічі бігові кросівки https://dykyikram.com/bigovi-krosivki/cholovichi, варто визначити особистий тип пронації. Пронація — це рух стопи під час виконання кроку, коли вона обертається в напрямку внутрішньої сторони та приземлюється на поверхню. Існує три види пронації: нейтральна, гіперпронація, гіпопронація.

  • Нейтральна. Говорить про те, що стопа рухається рівномірно, не схиляючись в сторони, вгору або вниз. Це універсальний тип, для якого не потрібне особливе технологічне взуття. Для чоловіків з таким типом пронації підходить більшість моделей бігових кросівок.
  • Гіперпронація. Це стан, коли стопа обертається та завалюється всередину під час виконання кроку. Зв’язки та м’язи розслаблені, існує ризик надмірного навантаження на спину й коліна. Рекомендується вибирати кросівки з посиленою підтримкою стопи спереду та посередині. 
  • Гіпопронація. Означає, що стопа не має достатнього вигину й завалюється на зовнішню сторону. Під час бігу спортсмен отримує навантаження на гомілкові м’язи. В цьому випадку будуть доречними кросівки з системами амортизації у підошві та плавним переходом від носка до п’яти.
Головні критерії вибору чоловічих кросівок для бігу

Вага бігових кросівок

Для бігових кросівок оптимальним показником ваги є 200-400 грамів. Спеціалізовані кросівки важать менше, від 200 до 300 грамів, вони часто призначаються для швидких тренувань або змагань на короткі дистанції. Кросівки для тривалих тренувань або бігу на довгі дистанції мають вагу від 300 до 400 грамів.

Типи бігових кросівок за призначенням

  • Тренувальні. Ці моделі призначені для регулярного використання й ідеально підходять для бігу на стадіоні, в парку чи по ґрунтових доріжках. Вони є оптимальним вибором для початківців у біговій діяльності.
  • Марафонки, напівмарафонки. Легкі бігові кросівки призначені для участі у змаганнях та марафонах. Рекомендуються тим, хто вже має досвід у бігових заходах, оскільки забезпечують оптимальну підтримку.
  • Кросівки для трейл-бігу. Спеціально розроблені кросівки з міцним протектором для бігу в умовах пересіченої місцевості.
Кірова Єва

Кірова Єва