Коли день батька в Україні

коли день батька

День Батька – це свято, яке відзначається щорічно в багатьох країнах світу з метою віддати належне та вшанувати батьків. У цій статті ми розглянемо історію виникнення свята, традиції, які пов’язані з ним, а також ідеї подарунків на День Батька.

Історія виникнення свята

День Батька має своє коріння в Сполучених Штатах Америки, де він був започаткований у 1910 році. Його авторкою була Сонора Смарт Додд, яка запропонувала встановити день вшанування батьків на честь свого батька, який самотужки виховував її та її братів-сестер після смерті матері. У 1972 році День Батька став офіційним святом у США.

У різних країнах світу День Батька відзначається в різні дні року, але в більшості країн це свято припадає на третю неділю червня.

Традиції, пов’язані з Днем Батька, включають у себе вітання батьків, дарування подарунків, проведення різноманітних заходів та зустрічей з родиною та друзями.

Як святкують в Україні

В Україні День Батька святкують щорічно в третю неділю червня. Це свято має символічне значення, адже саме в цей день в Україні відзначається День літа.

У цей день сім’ї збираються разом, щоб провести час з батьками та відсвяткувати День Батька. До святкування зазвичай готують спеціальне святкове меню та випікають десерти.

У деяких містах України на День Батька проводяться святкові заходи на вулицях та в парках. На цих заходах можна почути виступи музикантів, побачити виставки та відвідати майстер-класи з різних видів мистецтва.

Українці дуже поважають своїх батьків, тому День Батька є важливим святом для більшості сімей. Святкування цього дня дає можливість ще раз відчути вдячність та повагу до батьків за їхню любов, турботу та підтримку.

Як святкують День Батька в різних країнах

У кожній країні світу святкують День Батька по-своєму. У США це свято святкують великими сімейними заходами, включаючи спільну вечерю та різноманітні розваги. У Японії на День Батька діти вишивають та вишивають картинки з добрими побажаннями для своїх батьків. У Іспанії діти дарують своїм батькам дарунки та виконують танці на вулицях.

Де найдивніше святкують цей день?

Хоча День Батька святкують в багатьох країнах, але є кілька місць, де святкування може виглядати дуже незвичайно.

Наприклад, у Німеччині на День Батька є традиція, коли батьки разом з дітьми відправляються на прогулянку в ліс, де вони допомагають збирати дрова. Після цього, дрова використовуються для розпалювання величезної батьківської ватри, навколо якої збираються всі сім’ї і відсвятковують це свято.

У Швеції святкування Дня Батька тісно пов’язане зі святом Святого Йоана, яке припадає на той же день. Тут святкують з традиційними шведськими стравами, випічкою та вечіркою з танцями під відкритим небом. Однак, найдивніше тут може виглядати традиція підготовки “батьківського торта”, який складається з тертого сирого картопляного тіста, яке запікається в духовці зі шматочками свинини та цибулею.

Також, в Японії є традиція святкувати День Батька разом з Днем Дітьми, який припадає на 5 травня. У цей день батьки дарують своїм дітям кабуто – традиційні японські шоломи, виготовлені з паперу та кішок. Також, на вулицях проводяться паради та фестивалі, де можна побачити традиційні японські виступи, караоке та інші розваги.

Ідеї подарунків на День Батька

Подарунки на День Батька можуть бути дуже різноманітні. Один з найпопулярніших способів виразити свою вдячність та повагу до батька – це подарунки, виготовлені власноруч. Це можуть бути, наприклад, рамки для фотографій, свічки з написом “День Батька”, картинки або квіти з паперу. Ось декілька ідей на День Батька, які популярні в Україні:

  1. Подарунки для батьківського гардеробу: краватки, капелюхи, ремені, гаманці або годинники.
  2. Подарунки для активного відпочинку: спортивне спорядження, фітнес-абонемент, квитки на футбольний матч або на концерт улюбленої групи.
  3. Подарунки для гурманів: ексклюзивний алкоголь, набір для приготування коктейлів, книга з рецептами страв або гарний набір посуду.
  4. Подарунки для творчих батьків: книги зі стильним дизайном, набір для малювання або ж планшет для малювання, музичні інструменти або навіть квитки на мистецький фестиваль.
  5. Подарунки для любителів подорожей: подорожній набір, книга з подорожніми історіями або глобус.
  6. Подарунки для любителів читання: найновіші бестселери, підписка на журнали або електронна книга.
  7. Подарунки, зроблені своїми руками: фоторамка з сімейним фото, кавова чашка з надписом “найкращому татові”, зігріваюча подушка або зручний халат з ім’ям батька.

Ці ідеї можуть бути використані як вихідні точки для пошуку ідеального подарунка для свого батька. Найголовніше – пам’ятати, що найкращий подарунок – це той, який видається із серця та відображає вашу любов до батька.

Поради щодо вибору подарунка

При виборі подарунка на День Батька важливо враховувати інтереси та потреби батька. Краще всього подарувати щось, що буде використовуватись часто та надовго, або що прикрасить інтер’єр.

Також варто звернути увагу на побажання батька щодо подарунків. Якщо батько не хоче отримувати подарунки, краще не нав’язувати йому свої ідеї.

Заключення

День Батька – це важливе свято, яке дозволяє вшанувати та віддати належне батькам. Через різноманітні традиції та ідеї подарунків кожен може знайти свій унікальний спосіб відзначити це свято разом зі своїм батьком. Нехай День Батька буде днем радості, доброти та любові!

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *