Куди піти в Ужгороді: топ-5 цікавих місць для розваг, відпочинку та екскурсій

Цікаві місця Ужгорода

Ужгород найгарніший у пору цвітіння сакур. Тоді просто можна геть нікуди не йти, просто стати посеред вулиці і фотографуватися. Проте в цьому місті є на що подивитися і протягом року. До речі, про троянди чомусь ніхто не говорить, а тут їх дуже багато, часом — просто у дворах багатоповерхівок. Як у поезії — троянди і виноград, візитівки Ужгорода. На що ж подивитися в Ужгороді? Місто невеличке, тому до більшості пам’яток легко дійти пішки, якщо ви в центрі. Ось які місцеві перлини ви могли б знайти на будь-якому туристичному сайті в доменній зоні uzhhorod.ua, але нічого шукати вже не треба — ми зібрали для вас ТОП цікавих місць столиці Закарпаття.

Липова алея

Знайти легко, відвідування нічого не коштує, насолоджуватися можна нескінченно. Довга липова алея вздовж ріки Уж — улюблене місце прогулянок всіх містян. Засаджена липами на початку минулого століття, вона є найдовшою в Європі (більше двох кілометрів). Це — історичний центр, тому поруч є і одна з найстарших шкіл Ужгорода, і будівля обласної ради, перед якою пишно квітнуть троянди.

В Ужі водяться качки, лебеді, чаплі, і цим інтерактивом в живій природі можна милуватися хоч цілий день.

Ужгородський замок

Старовинне укріплення, похмуре і приземкувате, містить також чудовий музей історії краю, виставку скульптур і експозицію, присвячену сучасній війні в Україні. Тут можна доторкнутися до сивої давнини, помилуватися давньою зброєю, а також роботами місцевих художників. В замку періодично бувають нові цікаві експозиції — наприклад, історія кави в Закарпатті.

Цікавий факт про назву Ужгорода. Оскільки місто стоїть на річці Уж, то нескладно здогадатися, чому воно так називається. Але за свою історію воно мало багато різних назв — Унгоград, Гункбар, Оуггород, Онгвар, Унгуйвар, Унгвар, Гунгвар. Всі вони мають одне і те ж значення: град на Ужі або замок на Ужі. Втім, назва самої річки ніяк не пов’язана з плазунами. За різними версіями вона походить або від слова «ужина» (вузьке місце), або від тюркського «онг» — вода, ріка. 

Схожа доля спіткала і домен Закарпатської області — цей регіон має найбільше доменних імен в Україні. Це 4 доменних зони, з яких дві україномовних, одна скорочена і одна російськомовна (uzhhorod.ua, zakarpattia.ua, uz.ua та uzhgorod.ua). Всі інші області нашої країни мають по 2 або 3 домени.  

Скансен

Скансен — музей архітектури і побуту, розташований просто біля замку. Сюди перенесено хати, кузні, млин, прибудинкові споруди і навіть дерев’яну церкву 1777 року будови, зроблену без жодного цвяха. Все «переїхало» в скансен з навколишніх сіл, і тепер там — старовинне селище. В хатах є і меблі, і одяг, і старовинні предмети побуту.

Ужгород, скансе

Боздоський парк

Це — пам’ятка паркового мистецтва місцевого значення, у якому також є парк атракціонів і місця для прогулянок. Якщо ви любите свіже повітря, Боздош — саме те, що треба. А ще там чудово гуляти з дітьми, бо є чимало атракціонів і просто дитячий майданчик.

Совине гніздо

Це — старовинна кам’яниця, закладена в 1781 році. Вона виглядає як частина фортеці, але це зовсім не так. Совине гніздо — колишня броварня, у якій до епідемії ковіду регулярно відбувалися винні фестивалі. Попри те, що під час війни Совине гніздо стало гуманітарним хабом (і зараз Google перш за все покаже його вам саме так), там все ще є що подивитися. А ще можна накуштуватися вина у «Винному льосі». 

Весь центр Ужгорода, між замком і рікою, по суті є пам’яткою архітектури і майже всуціль пішохідною зоною. Туди можна зайти на початку дня і довго гуляти, повертаючись до ріки. Однією з родзинок цих прогулянок будуть мікроскульптури, які можна знайти по всьому центру. А другою — те, що практично в кожному закладі центру смачно готують.

Відкрити для себе Ужгород можна навіть тоді, коли у вас всього кілька днів в запасі.

Кірова Єва

Кірова Єва