На які шасі можна встановлювати автоцистерни для доставки палива?

На які Шасі Можна Встановлювати Автоцистерни для Доставки Палива?

Сучасний бензовоз – це автопаливозаправник на базі дорожнього вантажного шасі, який має не тільки вбудований модуль видачі палива (такий собі варіант мобільної міні-АЗС), а й додатково є спеціальний модуль обліку палива. Саме вбудований модуль обліку палива – основна перевага і особливість сучасних автопаливозаправників.

В наші дні автопаливозаправники – це дуже затребувана спецтехніка в Україні, яку застосовують для перевезення таких світлих нафтопродуктів, як:

  • Бензин;
  • Дизельне паливо;
  • Гас.

Сучасні автоцистерни можуть мати декілька секцій, аби бензовоз мав перевозити одночасно різні види світлих нафтопродуктів.

Сучасна автоцистерна

Бензовоз – це цистерна + вантажне шасі

Наразі бензовоз купити в Україні не є проблемою, але попит на цей вид спеціальної техніки є підвищеним, так як зараз Україна потребує великих обсягів палива для силової та критичної інфраструктури, а також для потреб аграрії та будівельників доріг та мостів.

Виробництво та продаж бензовозів в Україні виконується багатьма підприємствами, які реалізують спеціальну техніку, проте серед лідируючих виробників варто відмітити Завод спецтехніки Техкомплект: кожний другий новий автопаливозаправник на базі вантажівок, замовлений в Україні, виготовлений саме цим заводом (статистика є сталою з 2019 по 2022 роки).

Завод пропонує замовити та придбати сучасні бензовози з цистернами місткістю від 4 до 30 кубометрів на базі вантажної та причіпної техніки. Тип цистерни за поперечним перерізом – так звана «валіза», така форма забезпечує надвисоку стійкість машини в цілому.

Автоцистерну для світлих нафтопродуктів

Автоцистерну, яка буде перевозити світлі нафтопродукти, потрібно встановити на вантажне шасі або причіп, напівпричіп, які мають бути сумісними за наступними технічними характеристиками:

  • Повна маса;
  • Вантажопідйомність;
  • Колісна формула (повнопривідні моделі шасі рекомендується в тих випадках, коли планується використовувати паливозаправники на важдодоступних ділянках); 
  • Колісна база;
  • Монтажна довжина рами (цей параметр істотно впливає на конфігурацію та розташування модуля видачі та обліку палива: стандартна довжина дасть змогу розташувати модуль знизу та збоку цистерни, а подовжена база надає можливість розташувати модуль позаду кабіни або позаду цистерни).

Ціна на готовий автопаливозаправник залежить від розмірів цистерни, кількості секцій та модулів видачі та обліку палива, а також істотно впливає на ціну вартість базового транспортного засобу.

Вантажні шасі можуть бути всіх відомих світових брендів (завод вже має досвід праці з такими торговими марками, як IVECO, MAN, FORD, JAC, DONGFENG, FOTON, HYUNDAI), а причепи та напівпричепи як давальницькі, так і власного, сертифікованого виробництва. Також завод може виконувати замовлення щодо виготовлення цистерн і встановлення їх на такі давальницькі шасі, як МАЗ, ГАЗ, якщо такі зберіглись на майданчиках екс-дилерів цих брендів або експлуатуються в різних бізнесах і потребують модернізації і переобладнання в сучасні автопаливозаправники).

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.