Сучасний бензовоз – це автопаливозаправник на базі дорожнього вантажного шасі, який має не тільки вбудований модуль видачі палива (такий собі варіант мобільної міні-АЗС), а й додатково є спеціальний модуль обліку палива. Саме вбудований модуль обліку палива – основна перевага і особливість сучасних автопаливозаправників.
В наші дні автопаливозаправники – це дуже затребувана спецтехніка в Україні, яку застосовують для перевезення таких світлих нафтопродуктів, як:
- Бензин;
- Дизельне паливо;
- Гас.
Сучасні автоцистерни можуть мати декілька секцій, аби бензовоз мав перевозити одночасно різні види світлих нафтопродуктів.
Бензовоз – це цистерна + вантажне шасі
Наразі бензовоз купити в Україні не є проблемою, але попит на цей вид спеціальної техніки є підвищеним, так як зараз Україна потребує великих обсягів палива для силової та критичної інфраструктури, а також для потреб аграрії та будівельників доріг та мостів.
Виробництво та продаж бензовозів в Україні виконується багатьма підприємствами, які реалізують спеціальну техніку, проте серед лідируючих виробників варто відмітити Завод спецтехніки Техкомплект: кожний другий новий автопаливозаправник на базі вантажівок, замовлений в Україні, виготовлений саме цим заводом (статистика є сталою з 2019 по 2022 роки).
Завод пропонує замовити та придбати сучасні бензовози з цистернами місткістю від 4 до 30 кубометрів на базі вантажної та причіпної техніки. Тип цистерни за поперечним перерізом – так звана «валіза», така форма забезпечує надвисоку стійкість машини в цілому.
Автоцистерну, яка буде перевозити світлі нафтопродукти, потрібно встановити на вантажне шасі або причіп, напівпричіп, які мають бути сумісними за наступними технічними характеристиками:
- Повна маса;
- Вантажопідйомність;
- Колісна формула (повнопривідні моделі шасі рекомендується в тих випадках, коли планується використовувати паливозаправники на важдодоступних ділянках);
- Колісна база;
- Монтажна довжина рами (цей параметр істотно впливає на конфігурацію та розташування модуля видачі та обліку палива: стандартна довжина дасть змогу розташувати модуль знизу та збоку цистерни, а подовжена база надає можливість розташувати модуль позаду кабіни або позаду цистерни).
Ціна на готовий автопаливозаправник залежить від розмірів цистерни, кількості секцій та модулів видачі та обліку палива, а також істотно впливає на ціну вартість базового транспортного засобу.
Вантажні шасі можуть бути всіх відомих світових брендів (завод вже має досвід праці з такими торговими марками, як IVECO, MAN, FORD, JAC, DONGFENG, FOTON, HYUNDAI), а причепи та напівпричепи як давальницькі, так і власного, сертифікованого виробництва. Також завод може виконувати замовлення щодо виготовлення цистерн і встановлення їх на такі давальницькі шасі, як МАЗ, ГАЗ, якщо такі зберіглись на майданчиках екс-дилерів цих брендів або експлуатуються в різних бізнесах і потребують модернізації і переобладнання в сучасні автопаливозаправники).