Незамінні Професії для Моряків

Роль Спеціаліста з Рятувальних Шлюпок

Популярність професії моряка стрімко зростає. Водночас збільшується конкуренція серед претендентів. Як же бути в строю і залишатися на крок попереду конкурентів? Одним зі способів є регулярне підвищення кваліфікації, розширення базових навичок та умінь. Така професія, як спеціаліст з рятувальних чергових шлюпок, не є дуже популярною, адже пов’язана з відповідальністю та професійними навичками. Однак знання та вміння, набуті на курсі, допоможуть виділитися серед моряків, які не мають такого сертифіката. Плюс фахівець набуває цінних навичок швидкого реагування у надзвичайних ситуаціях. Він без паніки і стресу зможе адекватно поводитися і допоможе правильно організувати роботу інших членів екіпажу.

Основні цілі курсу

Щоб отримати навички екстреного реагування, рекомендуємо пройти спеціально розроблений курс у Навчально-тренажерному комплексі «Адмірал». Це напрямок, який націлений на:

  • підготовку спеціалістів до виконання відповідних зобов’язань на швидкісних чергових шлюпках. Цей напрямок підійде для осіб, які вперше стикаються з такою діяльністю, та для фахівців, що потребують оновлення та доповнення знань (наприклад, для тих, хто вже проходив курс у скороченому форматі);
  • підготовку слухачів для безпечного проходження аварійних ситуацій, відпрацювання базових принципів, правильної поведінки та реакцій;
  • підвищення компетентності спеціалістів, наприклад, для професійного керівництва членами екіпажу;
  • поглиблення знань та відпрацьовування навичок, спрямованих на розуміння своєї значущості та ролі на судні. В ході курсу слухачі вчаться правильно використовувати рятувальні засоби. Вони стикаються з аварійними ситуаціями та розуміють, як правильно поводитись, аби забезпечити безпеку людського життя.

Програма курсу відповідає чинним стандартам. Слухачі можуть обрати повний чи скорочений варіант. Кожен з них розроблений згідно з правилами Кодексу ПДНВ, модулю ІМО 1.24

Кому потрібен курс

Навчання на спеціаліста з рятувальних чергових шлюпок дозволяє здобути вагомий перелік переваг. Фахівець не тільки отримує сертифікат, алей й корисні навички:

  1. Вміння, як спускати шлюпку на воду та підіймати на борт судна (в тому числі безпечна підготовка та координація людей, членів екіпажу).
  2. Керування шлюпкою під час швидкісного реагування. 
  3. Використання обладнання для спуску та підйому плавзасобів. 
  4. Координації дій під час шторму, небезпечних ситуацій чи рятувальних операцій.
  5. Керування шлюпкою на різних швидкостях, формування навичок безпечного руху під бортом судна на ходу.

Додатково слухачі курсу вчаться використовувати сигнальний інвентар та радіообладнання. Цей курс підійде для здорових моряків віком від 18 років. Більш детальну інформацію можна отримати у працівників «Адмірал».

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.