Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Німецький міністр наголосив на єдності Європи під час візиту до Китаю

Кві 13, 2023
Німецький міністр наголосив на єдності Європи під час візиту до Китаю

Європа єдина у своїй політиці щодо Пекіна, заявила в четвер у Китаї міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок після того, як суперечливі коментарі президента Франції Еммануеля Макрона викликали невдоволення серед деяких західних союзників.

“Ми не тільки маємо спільну позицію щодо європейської позиції, але якщо ми маємо спільний внутрішній ринок, то ми не можемо мати різні позиції щодо найбільшого торговельного партнера ЄС”, – сказала Барбок журналістам у Тяньцзіні.

Макрон, який відвідав Китай минулого тижня, заявив в інтерв’ю на вихідних, що Європа не повинна бути “послідовником” ні Вашингтона, ні Пекіна і втягуватися в будь-яку ескалацію навколо Тайваню.

У середу під час візиту до Амстердама президент Франції підтвердив свої суперечливі коментарі, заявивши, що бути союзником США не означає бути “васалом”.

Відповідаючи на запитання про висловлювання Макрона, Бербок сказав, що той факт, що він відвідав Китай разом з головою ЄС Урсулою фон дер Ляєн, є “дуже важливим знаком”.

“Незважаючи на всі розбіжності, які ми маємо в Європейському Союзі… ми не тільки близькі один до одного з центральних питань наших інтересів і цінностей, але ми (також) дотримуємося спільних стратегічних підходів”, – сказала вона.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус раніше в четвер зайняв більш жорстку позицію, назвавши висловлювання Макрона “прикрими”.

“Нам ніколи не загрожувала небезпека стати або бути васалом Сполучених Штатів”, – сказав Пісторіус під час візиту до Малі.

Інтерв’ю Макрона, яке він дав на вихідних, отримало високу оцінку як “блискуче” в Китаї, який відкидає підтримку США того, що він вважає своєю сепаратистською провінцією Тайвань.

Китай і Тайвань розділилися після громадянської війни в 1949 році.

У п’ятницю Бербок вирушить до Пекіна, де зустрінеться з міністром закордонних справ Цинь Ганом.

У своїй заяві напередодні поїздки Барбок сказала, що вона прагне досягти “правильного балансу” з Китаєм, який, за її словами, “все більше прагне формувати світовий порядок відповідно до своїх власних планів”.

“Я хочу отримати з перших рук враження про напрямок, в якому рухається нове керівництво, в тому числі щодо балансу між політичним контролем і економічною відкритістю”, – сказала вона.