Основні принципи харчування азійців – як поєднати привабливий смак страви й користь?

Основні принципи харчування азійців - як поєднати привабливий смак страви й користь?

За що ми любимо азійську кухню? Не можна саму азійську кухню сприймати окремо від культури країн Сходу. Релігійні традиції, культурні звичаї, різноманіття смаків, приголомшливі аромати та незвичайні смакові поєднання – це лише маленька частинка того, що вміщує в себе само поняття азійська кухня. Скуштувавши страви азійської кухні у Львові, ви наче поринете в таємничий світ традицій Сходу.

Як культура кожної з країн Азії вплинула на створення своєї кухні?

Азія – колоритний і багатокультурний регіон. І все, що ми називаємо азійською кухнею, то все вміщує в себе їжу, притаманну країнам Південно-Східної Азії: від Японії до В’єтнаму. Кожна країна має свої харчові звички.

  • Китайська кухня є однією із найпопулярніших кухонь Азії. Тут переважають рис та інші зернобобові, соя, овочі. М’ясо і рибу тут використовують значно менше, ніж в інших країнах. Найчастіше місцеві використовують тут такі техніки приготування страв: швидке обсмажування на мінімальній кількості олії, маринування, тушкування та томління. Основними приправами тут є пряні солі, цукор, рисове вино, аніс, імбир, карі. Десертів, як таких, тут немає. Відразу на стіл ставлять фрукти, які споживають за бажанням.
  • У Південній Кореї переважають гострі страви. Рис, морепродукти, м’ясо, боби, овочі – основні інгредієнти страв. Що стосується спецій, то найулюбленішими із приправ тут є червоний перець, кунжут, коріандр. Солодощів корейці практично не вживають, хіба що фрукти.
  • У стравах в’єтнамської кухні переважають продукти, які містять харчову цінність. Основу більшості блюд складають риба, м’ясо, рис, овочі. Молочні продукти тут використовують по мінімуму. Перевагу надають свіжим інгредієнтам замість оброблених. В’єтнамці полюбляють страви з доволі пікантним смаком, переважно кисло – солодким. Тут також полюбляють спеції, в одній страві може бути до 15 видів спецій, та різноманітні соуси. 

Які корисні властивості мають страви з азійської кухні?

Можна виділити наступні корисні властивості:

  • надають організму необхідну енергію;
  • покращують роботу мозку;
  • заспокоюють нервову систему;
  • покращують роботу серцево-судинної системи;
  • нормалізують функцію шлунково – кишкового тракту;
  • сприяють кращому виведенню шлаків з організму;
  • задовольняють організм необхідними корисними мікроелементами та вітамінами.

Якщо ви хочете познайомитися з азійською кухнею краще, то скоріше робіть замовлення в NOA.

Кірова Єва

Кірова Єва