Пластинчасті рекуператори: особливості застосування, переваги та недоліки

Пластинчасті рекуператори: особливості застосування, переваги та недоліки

Популярність пластинчастих рекуператорів зросла зовсім недавно. Як і всі інші рекуператори, пластинчасті призначаються для вентиляції приміщення. Принцип роботи в них дуже простий і полягає у наступному. Відпрацьоване тепле повітря виходить з помешкання крізь рекуператор та залишає там своє тепло, яким і обігрівається холодне повітря, яке заходить зовні. Це що стосується зимового періоду. 

В жаркий час, навпаки, відбувається обмін охолодженого повітря. Відпрацьовані потоки віддають прохолоду повітрю, яке заходить з вулиці до помешкання. Купити рекуператор – це одне з найкращих рішень для тих, хто піклується про здоров’я своє та близьких людей.

Як працює пластинчастий рекуператор?

Пластинчастий рекуператор – це конструкція, яка виглядає як теплообмінник або блок, який приєднується безпосередньо до повітропроводу. Всередині рекуператор має велику кількість пластин, які можуть бути гладкими, гофрованими або ж мати ребра.

Чим більш ребриста поверхня, тим більше буде площа для теплопередачі. Пластини виготовляються з якісних матеріалів, таких як оцинкована сталь, мідь, графіт, алюмінієва фольга тощо. Яку роль виконують пластини? Теплоносій проходить між пластинами та максимально залишає все тепло їм. Відповідно, холодне повітря, яке заходить, обігрівається завдяки пластинам.

Пластинчасті рекуператори мають широке застосування у промисловості, особливо таких, які працюють з газом та різними хімічними рідинами. Це нафтогазова промисловість, легка промисловість, машинобудування. Можливо застосовувати й в житлових будівлях. Вони допомагають скоротити тепловитрати та сприяють покращенню вологісних умов всередині помешкання.

Переваги пластинчастих рекуператорів

Обираючи пластинчасті рекуператори для вентиляції помешкання, ви отримаєте наступні переваги.

  1. Високий коефіцієнт тепловіддачі;
  2. Доступна вартість;
  3. Можуть використовуватися на забрудненому виробництві;
  4. Дуже прості у монтажі та обслуговуванні;
  5. Великий вибір моделей;
  6. Можна додатково розширити пакет пластин всередині, тим самим збільшити технічні можливості пристрою;
  7. Потоки повітря не змішуються між собою;
  8. Пристрій має невеликі габарити.

Мінуси

Що стосується мінусів, то можна виділити наступні:

  • При низьких температурах у теплообміннику може утворюватися конденсат, внаслідок чого відбувається обмороження пристрою. Щоб цього не сталося треба попередньо встановити обігрівач, який буде обігрівати повітря за допомогою ТЕНа;
  • На відміну від рекуператора роторного типу, пластинчастий має значно нижчий коефіцієнт корисної дії.

Prana пропонує придбати високоякісні установки для механічної вентиляції повітря як для домашнього використання, так і на підприємстві.

Кірова Єва

Кірова Єва