Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Що таке наложений платіж

Бер 30, 2023
Що таке наложений платіж

Ми знаємо наложений платіж коли користуємося “новою поштою” однак це більш абширне поняття. Фінансова відповідальність є однією з найважливіших складових фінансової стабільності. Однак, навіть у випадку, коли ми віддаємо кожен платіж вчасно, може статися так, що ми забуваємо про наложені платежі. Наложений платіж – це платіж, який повинен бути сплачений на регулярній основі за якусь послугу або товар, зазвичай з певними відсотками, платою за обслуговування та іншими додатковими витратами. Це може бути дійсно важливо для нашої боргової відповідальності. У цьому тексті ми розглянемо наложені платежі та їх вплив на боргову відповідальність.

Що означає наложний платіж на “Новій пошті”

Нова пошта є однією з найбільших кур’єрських служб в Україні. Крім доставки посилок, компанія також надає інші послуги, включаючи оплату рахунків за комунальні послуги, мобільний зв’язок, Інтернет, кредити та інші.

На “Новій пошті” наложений платіж означає, що відправник вимагає оплату вартості товару або послуги при доставці. Це означає, що отримувач не сплачує за товар або послугу перед отриманням, а платить на місці при отриманні посилки. Відправник вказує наложений платіж при створенні замовлення в системі “Нова пошта”.

При отриманні посилки з наложеним платежем на “Новій пошті” отримувач повинен сплатити вартість товару або послуги, а також додаткові витрати, які можуть бути пов’язані з доставкою та наложеним платежем. Однак, в разі відмови від отримання посилки, отримувач не повинен сплачувати за наложений платіж, але він може бути зобов’язаний сплатити певну суму за повернення посилки відправнику.

Важливо зазначити, що наложений платіж на “Новій пошті” може бути здійснений тільки за умови, що відправник надасть таку можливість при створенні замовлення. Також варто враховувати, що наложений платіж може мати додаткові витрати, пов’язані з доставкою, оплатою за обробку та інші. Тому, перед тим, як здійснювати замовлення з наложеним платежем, варто уточнити умови та витрати, пов’язані з цією послугою на “Новій пошті”.

Приклади наложеного платежу

Щоб краще зрозуміти, що таке наложений платіж, розглянемо кілька прикладів:

 • Банківські кредити з щомісячним платежем: Багато людей беруть в банках позики, щоб придбати будинок або автомобіль, і погашають їх за допомогою щомісячних платежів. У цьому випадку щомісячний платіж – це наложений платіж, який необхідно сплачувати протягом всього періоду кредиту.
 • Рахунки за комунальні послуги: Комунальні послуги – це послуги, які надаються мешканцям будинків, такі як опалення, гаряча вода, електрика, газ і так далі. Ці послуги часто оплачуються на місячній основі, тому платіж за них також є наложеним платежем.
 • Іпотечні платежі: Якщо ви купуєте будинок з використанням іпотеки, то щомісячний платіж за цю іпотеку є наложеним платежем, який необхідно сплачувати протягом усього періоду кредиту.

Розбір змісту наложеного платежу:

Наложений платіж може складатися з декількох складових, які варто розібрати.

 • Головна сума платежу: Головна сума наложеного платежу – це сума, яку ми повинні сплатити, щоб погасити борг. Наприклад, якщо ми взяли кредит на 1000 доларів і повинні сплатити його протягом 12 місяців, щомісячний платіж складатиме 83,33 долара.
 • Відсоткові ставки: Окрім головної суми, наложений платіж може містити відсотки. Відсотки – це плата, яку ми повинні сплатити за користування позикою або кредитом. Наприклад, якщо вартість кредиту складає 1000 доларів і відсоткова ставка становить 5%, щорічна сума відсотків становитиме 50 доларів, а щомісячний платіж – 4,17 долара.
 • Плата за обслуговування: Деякі кредитори можуть стягувати плату за обслуговування позики. Це може бути невелика сума, яку додають до щомісячного платежу. Якщо, наприклад, ми беремо кредит на 1000 доларів з щомісячним платежем в 83,33 долара і платою за обслуговування в 5 доларів на місяць, загальний платіж складе 88,33 долара на місяць.
 • Інші додаткові витрати: Наложений платіж може містити інші додаткові витрати, такі як страхування, штрафи за прострочення платежів, збір за оплату через банківський переказ і т.д.

Як наложений платіж впливає на боргову відповідальність

 • Зменшення боргу за час: Якщо ми регулярно сплачуємо наложені платежі, ми можемо почати зменшувати наш борг за час. Однак, якщо ми не сплачуємо належні платежі, наш борг буде зростати, а також можуть нараховуватися пені за прострочення платежів.
 • Збільшення загальної вартості позики: На довгий термін наложені платежі можуть призвести до збільшення загальної вартості позики, тому що ми сплачуємо відсотки на більш тривалий період часу. Це означає, що ми витрачаємо більше грошей на сплату позики, ніж могли б витрачати, якби ми сплачували позику швидше.
 • Ризик прострочення платежів: Якщо ми не сплачуємо належні наложені платежі вчасно, наш ризик прострочення платежів збільшується. Це може призвести до нарахування пені за прострочення, збільшення нашого боргу та погіршення нашої кредитної історії.

Як ефективно керувати наложеними платежами:

 • Внесення додаткових платежів: Якщо ми маємо можливість вносити додаткові платежі на нашу позику, ми можемо зменшити загальну вартість позики і скоротити строк погашення боргу. Це може допомогти нам заощадити гроші на відсотках.
 • Рефінансування позики: Якщо ми маємо високі відсотки на нашій позиції, ми можемо розглянути можливість рефінансування нашої позики з метою зниження відсоткової ставки. Це може допомогти нам зменшити загальну вартість позики.
 • Розподіл платежів на пріоритетні витрати: Якщо ми маємо кілька наложених платежів, ми можемо розподілити наші платежі на пріоритетні витрати. Наприклад, якщо ми маємо кредитну позику та рахунок за комунальні послуги, ми можемо спочатку сплатити кредитну позику, оскільки це може мати вплив на нашу кредитну історію.

Також Вам може бути цікава наша стаття Як дізнатися коли виплатять лікарняні

Вадим Зубчинський

Висновок

Наложений платіж – це платіж, який ми повинні сплачувати на регулярній основі за якусь послугу або товар. Це може включати головну суму платежу, відсотки, плату за обслуговування та інші додаткові витрати. Якщо ми не сплачуємо належні наложені платежі, наш ризик прострочення платежів збільшується, загальна вартість позики збільшується, а також може погіршитися наша кредитна історія. Щоб ефективно керувати наложеними платежами, ми можемо вносити додаткові платежі, рефінансувати позику та розподілити платежі на пріоритетні витрати. Збереження нашої фінансової відповідальності та сплата належних платежів є важливою складовою фінансової стабільності, тому варто звернути на це увагу і вчасно оплачувати свої рахунки.