Сезон дитячих застуд: що робити і чи можна впоратися без ліків?

Сезон дитячих застуд: що робити і чи можна впоратися без ліків?

Застуда — переохолодження тіла, що сприяє розвитку різноманітних інфекцій. Зазвичай батьки називають застудою хворобливий стан дитини, що супроводжується болем у горлі, нежитем, слабкістю та лихоманкою. Проте ці симптоми дуже загальні і можуть свідчити про будь-яку інфекційну хворобу: від ГРЗ до герпесу. Вони відрізняються збудником, а значить, і способами лікування. Тому, замість «домашніх засобів», важливо за перших симптомів застуди прийти на прийом фахівця. Дитячий ЛОР клініки «Веселка» зможе встановити правильний діагноз і призначити найбільш ефективне лікування.

Дитина застудилася: алгоритм дій

  1. Записатися на прийом до лікаря. Відвідайте педіатра у найближчий можливий день. Швидку допомогу варто викликати у випадку, якщо температура піднялася до 39 градусів чи вище і не збивається відповідними препаратами та/або у дитини виникли пронос, блювота (6–8 випадків на добу), судоми та/або малюку важко дихати. Також невідкладно звернутися до медиків варто за будь-якого підвищення температури в новонародженого.
  2. Забезпечити дитині відпочинок. В очікуванні на візит до лікаря забезпечте малюка достатньою кількістю теплого пиття, перевдягніть в піжаму чи інший одяг з натуральних тканин (особливо, якщо з’явилася лихоманка) — бавовна та льон добре вбирають вологу. Обмежте ігри та активності. Важливо скоротити вживання дитиною соків та інших потенційно алергенних продуктів адже на тлі хвороби легко може розвинутися їхня непереносимість.
  3. Створіти сприятливі умови. Регулярно провітрюйте кімнату, переводячи малюка на цей час в інше приміщення. Якщо болить горло, можна увімкнути зволожувач чи просто провести вологе прибирання з антисептичними засобами.
  4. Пройти лікування. Після огляду необхідно якомога скоріше почати прийом виписаних препаратів. Якщо стан малюка погіршується чи просто певний час не покращується, обов’язково повторно зв’яжіться з педіатром чи ЛОРом – він дасть поради і можливо скоригує список ліків.

Чи можна обійтися без ліків?

Чимало дорослих хворіють «на ногах» і помилково вважають застуду несуттєвим нездужанням. Переносячи свій досвід на малюка, батьки пропонують відпочинок, трав’яні відвари, чаї з лимоном і медом. Проте застуда по-справжньому небезпечна для дітей, адже вони мають слабший імунітет. В результаті банальне ГРЗ може перерости в пневмонію, бронхіт, гайморит, отит та інші більш серйозні проблеми.

Саме тому педіатри рекомендують батькам не відмовлятися від ліків і своєчасно звертатися по медичну допомогу. Такий підхід дозволить якомога скоріше впоратися із захворюванням, запобігти важким ускладненням. Після встановлення діагнозу педіатр призначить ліки для боротьби зі збудником хвороби, для активізації імунітету (за потреби) і усунення неприємних симптомів.

Кірова Єва

Кірова Єва