Вести в Польщі підприємницьку діяльність можна не лише шляхом відкриття ФОП, а і як вільнонайманий працівник (фрілансер). Для цього достатньо зареєструватися в бізнес-інкубаторі та знайти клієнтів. За допомогою у виборі організації варто звернутися до юристів маркетплейса Consultant. А про те, як працює бізнес інкубатор в Польщі та кому варто вступити в нього, розповідаємо нижче.
Кому вигідно співпрацювати з бізнес-інкубатором
Працювати через посередника, який бере на себе обов’язок урегульовувати юридичні та фінансові питання, вигідно людям творчих професій:
- журналістам, дикторам;
- архітекторам, музикантам;
- майстрам, що виготовляють речі ручної роботи;
- ландшафтним дизайнерам;
- перекладачам, копірайтерам;
- фотографам, відеомонтажерам;
- працівникам сфери маркетингу;
- репетиторам, консультантам.
Бізнес-інкубатори підходять також програмістам, аналітикам, тестувальникам, спеціалістам з обробки даних тощо.
Як вступити в бізнес-інкубатор у Польщі
Для вступу потрібно вибрати організацію з урахуванням виду діяльності та плану розвитку бізнесу. Далі необхідно вивчити умови контракту та дізнатися про бонуси:
- менторство;
- допомогу з документами;
- фінансову підтримку;
- навчання тощо.
Корисно ознайомитися з відгуками та проконсультуватися з юристами. Якщо умови влаштовують, можна подавати заяву та підписувати цивільноправовий контракт.
Переваги та недоліки бізнес-інкубаторів
Праця через бізнес-інкубатор дає можливість економити на бухгалтерії, соціальному страхуванні, податках. Також можна отримувати гранти чи брати участь у безплатних тренінгах. Проте варто бути готовим до тривалого узгодження договору, щомісячної оплати послуг організації та штрафних санкції у випадку порушення контракту.
Загалом бізнес-інкубатор у Польщі — це вигідний спосіб розпочати легальну приватну діяльність. Зробити правильний вибір, а також укласти договір про співпрацю та оформити дозвіл на проживання на його підставі допоможуть спеціалісти маркетплейса Consultant.