Що таке функція Always On Display у смартгодинниках: чи варто відключити

Що таке функція Always On Display у смартгодинниках: чи варто відключити

Смартгодинники стають дедалі «розумнішими», переймаючи функції мобільних телефонів, завдяки чому переносний пристрій замінив масивний девайс у багатьох базових сценаріях. Однією з таких функцій вважається Always On Display, яка тепер часто зустрічається в розумних годинниках з AMOLED-екранами. Розповідаємо про принцип роботи технології, у чому її переваги та обмеження.

Як влаштований Always-On

Як випливає з назви, функція постійно тримає екран увімкненим у режимі очікування. Він активно відображає обмежену інформацію, наприклад час і дату, без потреби пробуджувати дисплей натисканням на нього або підняттям зап’ястя. У деяких моделях увімкнена тільки частина екрана для відображення основних даних, а якщо купити годинник Galaxy Watch 6 Classic, то можна зробити активним увесь циферблат, на якому відображаються різноманітні нагадування, сповіщення та віджети.

Функція Always On Display реалізується завдяки технології OLED. Оскільки матриця здатна активно керувати увімкненням і вимкненням кожного пікселя, можна підсвічувати тільки ту частину екрана, на якій має відображатися інформація, знижуючи витрати заряду акумулятора. OLED може відображати час, дату та іншу інформацію на невеликій частині дисплея, залишаючи іншу область повністю вимкненою.

Що роблять бренди для вдосконалення AOD

Функція Always On Display має настільки великий попит, що бренди прагнуть усунути проблеми, які можуть виникнути в процесі її використання на смартфонах і годинниках.

Насамперед більшість виробників надають можливість планувати роботу функції. Її можна налаштувати на автоматичне вимкнення перед сном. Це позбавить вас небажаних чинників, що відвертають увагу, знизить витрату заряду батареї та дасть пікселям час на «відпочинок», що дасть змогу уникнути вигорання.

Для зниження споживання енергії Apple оснастила моделі Series 9, 8, 7, 6 і 5 панелями LTPO. Дисплей підтримує змінну частоту оновлення та може знижувати її зі звичайних 60 Гц до більш енергоефективного 1 Гц. Apple додатково зменшує яскравість циферблата годинника на екрані AOD, щоб мінімізувати розряджання батареї.

Чи варто відключати AOD, щоб продовжити термін служби дисплея

Always On Display в смартгодиннику — зручна функція. Однак використовувати її чи ні — залежить від особистих уподобань. Якщо ви часто дивитеся на годинник протягом усього дня й бажаєте отримувати інформацію без зайвих взаємодій, то AOD задовольнить ваші потреби. Якщо вас влаштовує функція підняття годинника для пробудження, і ви не хочете, щоб на зап’ясті перебував ще один фактор, який привертає увагу, то краще відключити AOD.

Що стосується вигорання дисплея — сучасні матриці мають великий ресурс, тому прослужать вам довго навіть із постійно активним екраном. Можете не турбуватися, що гаджет вийде з ладу через активний дисплей Always-On.

Кірова Єва

Кірова Єва