Скільки планет в сонячній системі

Скільки Планет в Сонячній Системі 🪐

Сонячна система – це система, що складається з Сонця та всіх об’єктів, що обертаються навколо нього. Один з найбільш вивчених об’єктів у всесвіті, Сонячна система була предметом дослідження науковців з усього світу протягом століть. Цікавість до цієї системи не зменшується, а навпаки – зростає з кожним новим дослідженням, яке дає відповіді на нові питання. Одним з таких питань є кількість планет в Сонячній системі.

Класифікація планет

Зазвичай планети ділять на три категорії: внутрішні, зовнішні та карликові. Внутрішні планети, такі як Меркурій, Венера, Земля та Марс, знаходяться найближче до Сонця. Вони мають високу температуру поверхні та складаються в основному з скальних матеріалів. Зовнішні планети, такі як Юпітер, Сатурн, Уран та Нептун, знаходяться далі від Сонця та мають низьку температуру поверхні. Вони складаються з газоподібних речовин та мають велику кількість супутників. Карликові планети – це об’єкти, що мають достатню масу, щоб бути кулею через свою власну гравітацію, але вони не очищають своє оточення від інших об’єктів.

  • Меркурій – це найближча до Сонця планета Сонячної системи. Він має дуже короткий рік – всього 88 земних днів, тому що його орбіта навколо Сонця дуже близька до зірки. Меркурій має дуже тонку атмосферу та є найменшою планетою в Сонячній системі.
  • Венера – друга планета від Сонця. Це одна з найбільш яскравих планет на небі. Венера має дуже густу атмосферу, яка складається переважно з вуглекислого газу. Це призводить до ефекту парникового газу, що зумовлює температуру поверхні в більш ніж 450 градусів Цельсія.
  • Земля – третя планета від Сонця, на якій ми живемо. Земля має щільну атмосферу, що дозволяє зберігати тепло, що потрібне для життя. Планета також має місяць, що обертається навколо неї.
  • Марс – четверта планета від Сонця, яка має дуже різну температуру на полюсах та екваторі. Марс має тонку атмосферу та залишки льодовиків на поверхні.
  • Юпітер – п’ята планета від Сонця та найбільша планета в Сонячній системі. Юпітер має багато супутників та дві головні характеристики – велику масу та велику розмірність. Юпітер має найбільший магнітне поле серед планет Сонячної системи.
  • Сатурн – шоста планета від Сонця та друга найбільша планета в Сонячній системі після Юпітера. Сатурн відомий своїми кільцями, що складаються з льоду та порошку. Ці кільця є однією з найбільш яскравих та відомих характеристик Сатурна.
  • Уран – сьома планета від Сонця. Уран має дуже холодну температуру та нейтральну кольорову гаму. Він має кілька супутників та зокрема відомий своїми неправильними розмірами та орбітами.
  • Нептун – восьма та остання планета від Сонця. Нептун має сильні вітри та багато супутників, зокрема Тритон – один з найбільших супутників в Сонячній системі. Нептун є дуже віддаленою планетою, тому дослідження його поверхні та характеристик є важким завданням.

Кількість планет у Сонячній системі

Офіційною кількістю планет у Сонячній системі було визнано дев’ять, що включало в себе Плутон як карликову планету. Однак, у 2006 році Міжнародний астрономічний союз прийняв рішення про зміну визначення того, що вважається планетою. Згідно з цим новим визначенням, планета повинна очищувати своє оточення від інших об’єктів, що виключає Плутон з числа планет. Тому, офіційною кількістю планет в Сонячній системі зараз є вісім.

Ця зміна визначення викликала дискусії серед астрономів, деякі з яких вважають, що Плутон повинен бути відновлений в ранг планети, оскільки він має ті самі характеристики, як і інші планети в Сонячній системі. Однак, більшість науковців приймає цю зміну визначення та вважає Плутон карликовою планетою.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *