Страхування житла: найважливіша інформація для споживача послуг

Страхування житла: найважливіша інформація для споживача послуг

Наскільки важлива для вас власна домівка? Для багатьох з нас проживання у квартирі чи будинку мрії – це результат тривалого шляху. Ми ретельно вибираємо найбільш комфортний для проживання район, дізнаємося про ціни помешкань, шукаємо забудовників, турбуємося про зручне розташування кімнат, плануємо ремонт, купуємо меблі та декоративне оздоблення… Проте все це можна втратити за лічені години. Затоплення сусідами, раптові пожежі та стихійні лиха здатні звести багаторічну роботу нанівець, а власників нерухомості занурити у відчай.

Страхування квартири – послуга, що дозволить уникнути великих збитків. Поліс на загальних умовах гарантує захист від наслідків випадкових подій, які призведуть до повної або часткової втрати нерухомості та власного майна. Страхування квартири гарантує вам виплату компенсації, яка дозволить швидко повернутися до звичайного життя.

Скільки коштує застрахувати житло

Перш ніж прийняти рішення про придбання поліса страхування житла, варто врахувати кілька нюансів, пов’язаних з обсягом страхування:

 • спектр захисту впливає на суму премії – аби захистити більше майна, вам доведеться купувати дорожчий поліс;
 • більше предметів страхування та ризиків збільшує ймовірність отримання компенсації за збитки;
 • обсяг захисту за конкретним полісом встановлюється страховиком індивідуально. Саме тому конкретна пропозиція може бути унікальною;
 • одна і та ж подія в одній страховій компанії буде включена в основний поліс, а в іншій – вимагатиме укладання додаткового договору.

Важливо! Якщо ви купуєте нерухомість в кредит, крім погашення розстрочки, необхідно врахувати додаткові формальності. Одним із них є страхування, яке вимагається банками. Фінансова установа прагне захисти себе від ризиків, які пов’язані з завданням шкоди будівлі, що фінансується. Тому зазвичай такий поліс покриває лише ризики, пов’язані з випадковими подіями, які можуть спричинити пошкодження стін і конструктивних елементів. Зверніть увагу на умови договору перед його підписанням.

Страхування житла: найважливіша інформація для споживача послуг

Страхування житла – це більше, ніж ви собі уявляєте

Предметом страхування може бути: приватний будинок, квартира (як частина багатоквартирного будинку), а також рухоме майно, що належить страхувальнику, і постійні елементи нерухомості. Дуже часто складовою частиною подібних полісів є також страхування відповідальності. Воно передбачає здійснення страховиком компенсації збитків, які понесла третя особа, наприклад, сусід, через проблеми, що виникли у вашому помешканні.

Українська страхова компанія має власний підхід до визначення переліку ризиків, на які поширюється дія поліса. Проте зазвичай він включає:

 • стаціонарні елементи – частину обладнання будинку чи квартири, яка закріплена на постійній основі і не може бути демонтована без застосування сили або інструментів (наприклад, електричне, телефонне, водопровідне, газове та опалювальне устаткування);
 • пристрої технічного характеру, наприклад, радіатори, сигналізації, каміни, системи вентиляції та кондиціонування;
 • сантехніка: умивальники, душові піддони, біде, ванни;
 • покриття стін: тинькування, фарби, обшивка, підвісні стелі, антресолі;
 • підлогове та сходове покриття;
 • двері та вікна разом з оздобленням: замками, шторами, ролетами, елементами протизламних систем тощо;
 • вбудовані меблі та техніка;
 • лоджії, тераси та балкони.

А от на твори мистецтва, документи, коштовності та золото страховий захист майже завжди не поширюється. Убезпечити себе від ризику втрати такого майна можна, уклавши додатковий страховий договір.

Страхування нерухомості найкраще підбирати індивідуально, пристосовуючи його до специфіки майна, власних потреб і бюджету. Сьогодні ви можете придбати як базові, так і розширені поліси страхування майна онлайн з мінімальними формальностями – для цього просто відвідайте сайт перевіреної страхової компанії.

Кірова Єва

Кірова Єва