Учені визначили найневдалішу різницю у віці

Учені визначили найневдалішу різницю у віці

Є певна різниця у віці партнерів, яка має більші ризики з точки зору розриву стосунків.  Це підтверджує статистика.

Знання найгірших вікових діапазонів зрештою не повинно бути вирішальним, але, як то кажуть, попереджений – значить захищений.

У статті, опублікованій у Journal of Popular Economics, йдеться про те, що люди, які одружуються з молодшими партнерами, щасливіші.  Але щастя не завжди триває довго, особливо якщо різниця у віці велика. Також було виявлено, що пари з великою різницею у віці можуть бути менш “стійкими” під час зіткнення з фінансовими та економічними труднощами порівняно з парами близького віку.

Різниця в 5 років 

Жінки розвиваються швидше за чоловіків, тому при 5-річна різниця не відчувається. Крім того, такі партнери мають приблизно рівноцінний життєвий досвід, що полегшить побудову спільного побуту.

Різниця в 10 років 

Дослідження Університету Еморі показало, що коли різниця у віці наближається до 10 років, імовірність того, що ваш шлюб закінчиться розлученням, зростає приблизно на 39 відсотків. Це не стосується всіх пар із різницею в 10 років, але трапляється з певною періодичністю.

Хоча теоретично вважається, що 10 років – це ідеальна різниця у віці між закоханими, оскільки до цього часу чоловік уже набирається достатньо досвіду, щоб не реагувати на примхи своєї другої половини. Плюс дорослий і зрілий чоловік вміє йти на компроміси. Жінка ж, зі свого боку, починає прислухатися до думки свого коханого, оскільки визнає його авторитет.

Різниця у 20 років

Дослідження показують, що ймовірність того, що ваш шлюб закінчиться розлученням, якщо різниця у віці становить близько 20 років, приблизно на 95 відсотків вища, ніж якби ви були одного віку. Головна проблема стосунків, де у партнерів настільки велика різниця у віці – складність у знаходженні спільних інтересів.

Половина віку + 7 

Існує формула визначення мінімального віку людини, з якою можна будувати стосунки: розділити свій вік навпіл і додати сім років. Нібито стосунки з тим, хто буде молодшим за отриману цифру, будуть “занадто”.

Дослідження, опубліковане в журналі Evolution and Human Behavior (“Еволюція і поведінка людини”), показало, що з погляду побачень і стосунків уподобання гетеросексуальних чоловіків загалом відповідають цьому правилу. Але гетеросексуальні жінки насправді віддавали перевагу партнерам, старшим за мінімальний вік, продиктований правилом “половина вашого віку плюс сім”.

Далеко не всі почуваються комфортно в парі з такою серйозною різницею, і хоча стороння думка не повинна впливати на ухвалення рішень, у таких ситуаціях тиск ззовні може мати значення.

Пам’ятайте, що статистика і реальне життя – різні речі, і те, що у вас із партнером велика різниця у віці, не означає, що ваші стосунки приречені. Багато що також залежить від вас самих.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.