В Яких Країнах Проживає Найбільше Українців

В Яких Країнах Проживає Найбільше Українців

Українська діаспора — одна з найчисленніших у світі, її коріння розкинулися по всіх континентах. Прагнення до кращого життя, пошуки роботи, політичні та економічні потрясіння стали причиною масових міграцій українців у різні країни.

Статистика та дані про кількість українців за кордоном

Статистика свідчить про те, що українська діаспора є однією з найбільш поширених у світі. Канада з її понад мільйонною українською громадою виступає яскравим прикладом інтеграції українців в міжнародний контекст. Водночас, Сполучені Штати Америки також посідають значне місце у цьому рейтингу, з понад 1 мільйоном українців, що створили там сильні громадські центри, особливо у містах з високим рівнем імміграції, як-от Чикаго та Нью-Йорк.

У країнах Європейського Союзу, зокрема у Польщі, Італії та Португалії, українські громади нараховують сотні тисяч осіб. Польща, з огляду на спільне минуле та спрощену робочу міграцію, стала для українців другим домом, де, за оцінками, проживає близько 2 мільйонів наших співвітчизників.

Що стосується інших країн, то Бразилія, Аргентина та інші країни Південної Америки також мають значну кількість українців, чия присутність часто пов’язана з історичними хвилями еміграції у періоди глобальних конфліктів та економічних змін на початку 20-го століття.

Офіційна статистика може недооцінювати дійсну кількість українців за кордоном, оскільки не всі мігранти реєструються в українських консульствах або беруть участь у переписах населення. Проте, використання даних з різних джерел, включно з академічними дослідженнями, офіційними звітами та громадськими ініціативами, дозволяє скласти більш-менш точну картину розселення українців світом.

5 країн з найбільшою кількістю українців

Досліджуючи розподіл української діаспори по світу, можна виділити п’ять країн, які прийняли найбільшу кількість українців:

  1. Росія — склалося так, що в Росії живе найбільша кількость українців за межами України, цю статистику було видно навіть до війни між Україною та Росією, з чисельністю громади, яка перевищує 8 мільйонів людей.
  2. Канада — Канада славиться своєю багатокультурною політикою та дружнім ставленням до іммігрантів, завдяки чому українська громада там є однією з найбільших та найактивніших, налічуючи понад 1 мільйон осіб.
  3. Сполучені Штати Америки — В США зосереджено значну кількість українців, особливо у таких містах, як Нью-Йорк та Чикаго, де вони зіграли важливу роль у культурному та суспільному житті.
  4. Польща — Європейська країна з найбільшою кількістю українців, яка, згідно з різними оцінками, нараховує від 1 до 2 мільйонів наших співвітчизників, багато з яких приїхали на роботу або в пошуках кращих можливостей для життя.
  5. Італія — Італія стала популярним напрямком для українців, особливо для жінок, що працюють у сфері догляду за літніми та домогосподарств. За оцінками, у цій країні проживає понад 200 тисяч українців.

Висновки

Українська діаспора — яскравий приклад глобальної міграції та багатокультурної інтеграції. Розподіл українців по всьому світу не лише вказує на історичні та економічні взаємозв’язки між країнами, а й підкреслює важливість глобальної зв’язаності.

Українська діаспора продовжує бути зв’язуючою ланкою між Україною та світом, і її роль у формуванні міжнародного іміджу країни не можна недооцінювати. Підтримка зв’язків з діаспорою, визнання її внеску в розвиток України є критично важливими для зміцнення міжнародного становища країни.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.