Від А до Я про полікарбонат: види та поради щодо купівлі

Від А до Я про полікарбонат: види та поради щодо купівлі

Полікарбонат є синтетичним матеріалом, який поєднує у собі властивості прозорого скла і міцного пластику. Полікарбонат у листах з’явився як більш практична альтернатива склу, щоб стати якісним покриттям для парників та теплиць. Однак сьогодні це не просто полікарбонат листовий, але також інструмент, що застосовується у найрізноманітніших сферах.

Види полікарбонатних листів та можливості їх експлуатації

На ринку затребувані 4 види полікарбонату:

  • Монолітний. Зовнішньо схожий на класичне скло, проте для нього характерна хороша гнучкість. Застосовується для виготовлення вітрин та рекламних щитів.
  • Стільниковий. Популярний для зведення піддашків, навісів, теплиць. Полікарбонат має два шари із повітрям, які з’єднуються між собою ребрами жорсткості. Особлива конструкція робить листовий матеріал стійким до поперечного вигину, але при цьому його легко можна згинати поздовжньо.
  • Рельєфний. Схожий на монолітний, тільки його поверхня має рельєф, що робить його затребуваним у будівельних цілях.
  • Хвилястий. Є аналогом шиферу або ондуліну, але має хорошу прозорість. Застосовується як покрівельний матеріал.

Незалежно від того, який ви вирішили купити полікарбонат, всі його види мають ряд характерних переваг. Вони стійкі до хімічних речовин, нетоксичні, вогнестійкі, світлопроникні, зберігають початкову форму та властивості протягом довгих років. Монтаж та догляд – прості.

Найкращий полікарбонат для різних проєктів

При виборі потрібно звертати увагу на тип, товщину та колір. Для відкритих навісів використовується монолітний або стільниковий полікарбонат, для закритих – монолітний. У сільському господарстві це кращий пористий матеріал через здатність створювати парниковий ефект. Товщина виробу впливає на вагу та стійкість до вітрових та снігових навантажень. Навіс для авто можна робити з листів завтовшки 6-8 мм. Для альтанки та навісу на ґанку достатнім буде показник 4-6 мм. Для теплиць оптимальні вироби за товщиною:

  • 4 мм – найбільш прозорий, але не підійде для зими та вигонки розсадки. Найкраще використовувати пізньою весною та влітку.
  • 6 мм – відмінне рішення для періоду з ранньої весни і до пізньої осені. Висока міцність продовжить термін служби.
  • 8 мм – варіант, як правило, для опалювальних теплиць, де вирощування рослин здійснюється цілий рік.

На листи полікарбонату ціна підвищуватиметься разом зі збільшенням показника товщини. Вирішуючи з кольором, враховуйте, що найвища світлопроникність у прозорого матеріалу, а найнижча – у молочно-білого. Щоб досягти затінення, використовуйте коричневі, сині, зелені листи. Світлі відтінки забезпечать захист від прямого сонця, але не будуть затіняти.

Кірова Єва

Кірова Єва