Як перевірити готовність біометричного паспорта

Як Перевірити Готовність Біометричного Паспорта 🧳

Онлайн-перевірка стану заявки на сайті ДМСУ

Перевірка стану оформлення документа – https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

Державна Міграційна Служба України

На сайті ДМСУ є можливість перевірити стан заявки на отримання біометричного паспорта. Для цього необхідно перейти на сайт “ДМСУ” та обрати відповідний розділ. Далі потрібно ввести номер заявки та перевірити її статус.

Процедура перевірки стану заявки на отримання біометричного паспорта на сайті Міністерства закордонних справ України дуже проста та швидка. Після того, як ви ввели номер заявки, система показує статус вашої заявки. Якщо заявка вже оброблена та паспорт готовий, то ви можете піти до відділення Міністерства закордонних справ України та отримати свій паспорт.

Звернення до відділення ДМСУ

Якщо ви не можете скористатися онлайн-перевіркою, то ви можете звернутися до відділення Міністерства закордонних справ України. Щоб перевірити готовність свого біометричного паспорта, необхідно мати при собі свій паспорт та номер заявки.

У відділенні ДМСУ вам будуть запропоновані дві опції перевірки готовності паспорта: швидкий та повний перегляд. Швидкий перегляд означає, що вам буде надано інформацію про стан заявки та можливість перевірити готовність паспорта на місці. Повний перегляд означає, що вам буде надана детальна інформація про стан заявки та причини затримки, якщо такі є.

Основні етапи виготовлення біометричного паспорта

Виготовлення біометричного паспорта включає наступні етапи:

  • збір та обробка біометричних даних (фото та підпис);
  • формування заявки на отримання паспорта;
  • виготовлення паспорта;
  • доставка до відділення ДМСУ.

Загалом, процес виготовлення біометричного паспорта займає в середньому 20 робочих днів.

Рекомендації та поради

Якщо ваш біометричний паспорт ще не готовий, а вам необхідно виїжджати за кордон, є кілька порад, які допоможуть вам уникнути незручностей та зменшити час очікування на отримання паспорта:

  1. Перевіряйте стан заявки заздалегідь

Якщо ви заздалегідь перевірите стан заявки на сайті ДМСУ, то ви можете попередити можливу затримку в отриманні біометричного паспорта. Якщо ви побачите, що заявка на отримання паспорта ще не оброблена, то ви можете спланувати поїздку за кордон пізніше.

  1. Залишайте достатньо часу на отримання паспорта

При плануванні поїздки за кордон необхідно враховувати час, який займає виготовлення біометричного паспорта. Зазвичай це займає близько 20 робочих днів. Тому, якщо у вас є плани на виїзд за кордон, краще попередньо зробити заявку на отримання паспорта та забезпечити собі достатньо часу на його отримання.

  1. Використовуйте послуги експрес-виготовлення

Якщо ви потребуєте біометричний паспорт у найкоротші терміни, то вам можуть допомогти послуги експрес-виготовлення паспорта. Зазвичай ця послуга коштує додатково та може бути корисною у випадках, коли ви потребуєте паспорт негайно.

Цікава стаття для Вас – Що робити коли закінчується термін дії паспорта?

Вадим Зубчинський

Висновки

Перевірка готовності біометричного паспорта є важливим етапом підготовки до виїзду за кордон. Існує два способи перевірки готовності: онлайн-перевірка на сайті Міністерства закордонних справ України та звернення до відділення Міністерства закордонних справ України. Крім того, є кілька порад, які допоможуть вам уникнути незручностей та зменшити час очікування на отримання паспорта.

FAQ

Як можна дізнатися, чи готовий закордонний паспорт?

Існує декілька способів перевірки готовності закордонного паспорта:

  • онлайн-перевірка на сайті ДМСУ – https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html за номером заявки;
  • звернення до відділення ДМСУ.

Скільки часу чекати на паспорт?

Зазвичай час очікування на отримання закордонного паспорта складає близько 20 робочих днів з моменту подачі заявки.

Як дізнатися, чи готовий паспорт?

Для перевірки готовності паспорта можна скористатися онлайн-перевіркою на сайті ДМСУ або звернутися до відділення ДМСУ.

Який термін виготовлення закордонного паспорта?

Як було вже сказано вище – 20 днів, однак у випадку екстрених ситуацій можливо скоротити цей термін до 1-3 робочих днів за додаткову плату.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.