Як вибрати перший велосипед малюку?

Як вибрати перший велосипед малюку?

Активність має бути правильною та корисною. Енергійним малюкам, які вже достатньо зміцніли та впевнено стоять на ніжках, час сідати за кермо свого першого велосипеду. Для дитини це не лише чудова розвага та джерело приємних емоцій, але й ефективний фізичний тренажер.

Під час їзди тренуються всі основні групи м’язів, розвивається рівновага, концентрація, витривалість. Завдання батьків полягає у тому, щоб підібрати «металевого коника» за розміром і зручного для дитини. Великий вибір дитячих велосипедів представлений в магазині «Будинок Іграшок», вибрати їх можна онлайн на сайті https://bi.ua/ukr/detskij-transport/velosipedyi/.

Орієнтуємося за віком

Малюкам до 3 років рекомендується тренуватися на велобігу — велосипеді без педалей, на якому дитині потрібно відштовхуватися ногами. В 3 роки можна сідати на триколісний велосипед. Така конструкція є найбільш стійкою та зручною для початківця. На ній не потрібно докладати зусиль для утримання рівноваги, тому дитина зможе швидко призвичаїтися до нового принципу руху.

З 5–6 років можна пересідати на двоколісні моделі, укомплектовані страхувальними бічними маленькими колесами. З їх допомогою опанування рівноваги відбудеться простіше, дитина не відчуватиме остраху через можливе падіння, зосередившись на управлінні.

Зріст — головний критерій вибору

Від зросту дитини залежить вибір моделі. На виріст купувати велосипед не варто, оскільки різниця у габаритах надто велика. Доки велосипед буде завеликим для дитини, вона може травмуватися, або через надмірні зусилля, що їй доведеться докладати, втратить інтерес до такої активності.

Від зросту залежать два основні параметри:

  • довжина рами — проміжок між кермом та сидінням має дорівнювати довжині руки дитини від ліктя до кінчиків пальців;
  • діаметр коліс — для його визначення потрібно розділити ріст дитини на 2,5, потім ще на 2,54 (перевести сантиметри у дюйми), щоб отримати одне зі стандартних значень діаметра — 10,12, 14, 16, 20, 24 дюйми.

Висоту керма та сидіння можна регулювати. Дитині має бути зручно сидіти з рівною спиною, розташовуючи ноги на педалях повною ступнею. При екстреному гальмуванні у малюка має бути змога поставити ноги на землю.

Як вибрати перший велосипед малюку?

На що звернути увагу

Для додаткової безпеки пересування велосипедний ланцюг має бути прикритий металевою чи пластиковою кришкою. Так знизиться ризик потрапити у нього ногою або зірвати стороннім предметом і впасти.

На роль першого велосипеда варто обирати модель з алюмінію, а не сталі. Така конструкція легша, дитині буде зручніше з нею обходитися. Краще надати перевагу ніжним гальмам, аніж ручним, оскільки для останніх у дитини може ще не бути достатньо сили. Те саме стосується передач швидкості — до 10 років краще обійтися без них, щоб не плутати малюка та не давати йому приводу надмірно розганятися. Додатково варто придбати захисний комплект — шолом, наколінники, налокітники та рукавички.

Кірова Єва

Кірова Єва