Які документи потрібні для продажу будинку в селі

Які Документи Потрібні для Продажу Будинку в Селі

Відчуваєте потребу продати свій будинок в селі? Щоб здійснити операцію без проблем, вам потрібно знати, які документи необхідні для продажу. В цій статті ми розповімо про всі необхідні документи, які ви повинні зібрати, щоб здійснити успішну операцію продажу свого будинку в селі.

Загальна інформація про процес продажу будинку в селі

Процес продажу будинку в селі може бути складним і вимагати багато часу та зусиль. Він складається з декількох етапів, таких як оцінка вартості нерухомості, збір необхідних документів та підписання договору купівлі-продажу. Особливо важливо зібрати всі необхідні документи, оскільки це може суттєво затримати процес продажу або призвести до його невдалого завершення.

Важливість наявності необхідних документів

Наявність необхідних документів є ключовим фактором у успішному продажу будинку. Якщо у вас є всі необхідні документи, то процес продажу буде значно простішим та швидшим. Необхідно зазначити, що покупець також перевірить всі необхідні документи, перш ніж здійснити покупку. Тому недостатність якихось документів може призвести до відмови покупця від операції.

Документи, що підтверджують право власності на будинок

Документи, які підтверджують право власності на будинок, є найбільш важливими документами при продажу нерухомості. Нижче наведені документи, які ви повинні зібрати:

 1. Державний акт на право власності

Це офійний документ, що засвідчує ваше право власності на будинок. В ньому міститься інформація про власника, адресу та параметри будинку. Державний акт можна отримати в органах реєстрації прав на нерухоме майно. Важливо перевірити, чи всі дані в акті є правильними та актуальними.

 1. Документи, що підтверджують право успадкування (за наявності)

Якщо ви успадкували будинок, то вам необхідно зібрати документи, які підтверджують це право. Це можуть бути документи про спадщину, довідки з наслідства та інші документи.

 1. Договір купівлі-продажу або дарування (якщо власність була набута не за спадщини)

Якщо ви купували будинок або отримали його в дарунок, то вам потрібно зібрати договір купівлі-продажу або дарування. У цьому документі мають бути зазначені всі деталі операції, такі як ціна, умови оплати, дата підписання тощо.

 1. Інші документи, що можуть засвідчувати право власності (наприклад, рішення суду, якщо таке було)

Якщо у вас є інші документи, які можуть підтвердити ваше право власності на будинок, то ви повинні зібрати їх також. Наприклад, це може бути рішення суду у випадку спорів про власність на нерухомість.

Документи, що підтверджують технічний стан будинку

Для того, щоб успішно продати будинок, ви повинні мати документи, які підтверджують його технічний стан. Це дозволить покупцю переконатись у тому, що будинок не потребує додаткових ремонтів та реконструкції.

 1. Технічний паспорт на будинок

Технічний паспорт є документом, який містить інформацію про технічний стан будинку. В ньому містяться дані про конструкцію будинку, матеріали, з яких він збудований, а також про технічні характеристики систем опалення, водопостачання та каналізації. Технічний паспорт на будинок можна отримати в органах архітектури та містобудування.

 1. Акт про огляд будинку

Акт про огляд будинку є документом, який містить інформацію про технічний стан будинку на момент його огляду. У ньому можуть міститись рекомендації щодо ремонту та реконструкції будинку. Цей документ можна отримати у спеціалізованих організаціях, які займаються оглядом нерухомості.

 1. Документи на ремонт і проведені роботи (якщо такі були)

Якщо ви проводили ремонт або реконструкцію будинку, то вам необхідно зібрати всі документи, які підтверджують проведені роботи. Це можуть бути рахунки на оплату послуг, документи на закупівлю матеріалів, технічні паспорти на встановлені системи опалення, водопостачання та каналізації тощо.

 1. Інші документи, що можуть засвідчувати технічний стан будинку

Якщо у вас є інші документи, які можуть підтвердити технічний стан будинку, то ви повинні зібрати їх також. Наприклад, це можуть бути документи про проведені ремонтні роботи в минулому, про результати перевірки будинку експертами тощо.

Документи, що підтверджують відсутність обтяжень на будинок

Ще одним важливим аспектом при продажу будинку є наявність документів, які підтверджують відсутність обтяжень на нерухомість. Це дозволить покупцю переконатись, що в будинку немає боргів, заборон на продаж або інших обмежень.

 1. Витяг з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно

Витяг з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно містить інформацію про всі обтяження, які існують на будинок. У цьому документі міститься інформація про власника нерухомості, наявність боргів та заборон на продаж.

 1. Відомості про наявність рішень суду або інших обтяжень (якщо такі були)

Якщо на будинок є якісь обтяження, то вам необхідно зібрати документи, які підтверджують їх наявність. Це можуть бути рішення суду, рішення виконавчої служби про відшкодування збитків або інші документи.

 1. Довідка про відсутність боргів і заборон на продаж

Довідка про відсутність боргів і заборон на продаж є документом, який підтверджує відсутність боргів на будинок та відсутність заборон на продаж. Цей документ можна отримати у спеціальних органах, які займаються реєстрацією прав на нерухомість.

Інші документи

Крім вищезазначених документів, можуть існувати інші документи, які необхідно зібрати для успішного продажу будинку. Це можуть бути:

 • Паспорт власника

Паспорт власника будинку є документом, який підтверджує особу власника нерухомості. Цей документ необхідно підписати перед нотаріусом.

 • Довідка про реєстрацію місця проживання

Довідка про реєстрацію місця проживання є документом, який підтверджує факт реєстрації власника будинку в даному населеному пункті. Цей документ можна отримати у відділі місцевої реєстрації населення.

 • Довідка про відсутність податкових боргів

Довідка про відсутність податкових боргів є документом, який підтверджує відсутність боргів перед податковою службою. Цей документ необхідно отримати в податковій інспекції.

 • Документи на земельну ділянку

Якщо будинок розташований на земельній ділянці, то необхідно мати документи на право власності на цю ділянку. Це можуть бути документи на купівлю-продаж земельної ділянки, договір оренди землі тощо.

 • Документи на будівництво будинку

Якщо будинок був збудований власноруч, то необхідно мати документи на право будівництва. Це можуть бути дозволи на будівництво, проекти будинку та інші документи.

Підсумок

Отже, продаж будинку в селі є досить складним та відповідальним процесом, для якого необхідно зібрати багато документів. Грамотно зібрана пакет документів дозволить покупцеві переконатись у тому, що нерухомість не має жодних обтяжень та відповідає всім вимогам законодавства. Також важливо не забувати про технічні документи, які підтверджують технічний стан будинку та відсутність будь-яких прихованих дефектів. Усі ці документи допоможуть успішно продати будинок та запобігти можливих проблемам у майбутньому. Необхідно також звернути увагу на терміни дії документів, які мають відповідні обмеження.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.