Який Краще Купляти Ламінат?

Який Краще Купляти Ламінат

У світі підлогових покриттів ламінат залишається одним з найпопулярніших виборів завдяки своїй міцності, естетиці та доступності. Вибір ідеального ламінату вимагає розуміння його класу стійкості, текстури, відтінків та інших характеристик, які можуть вплинути на зносостійкість та зовнішній вигляд вашої підлоги. Різноманіття доступних опцій може здатися величезним, але правильний вибір гарантує, що ваша підлога буде виглядати чудово роками. Для детальнішого ознайомлення з асортиментом ламінату відвідайте https://holz.ua/ua/pol/laminat/, де представлені різноманітні колекції від провідних виробників. Але спершу давайте розберемося у всых тонкощах.

Типи ламінату

Ламінат класифікується за кількома ключовими характеристиками, що визначають його придатність для різних умов експлуатації.

За класом зносостійкості

 • Клас 21-23: для помірного використання в житлових приміщеннях.
 • Клас 31-33: для інтенсивного використання в комерційних або житлових просторах.
 • Клас 34 та вище: для високоінтенсивного комерційного використання.

За способом укладання

 • Замковий ламінат: не потребує клею і забезпечує просте та швидке монтаж.
 • Клеєвий ламінат: потребує застосування спеціального клею для з’єднання панелей.

За водостійкістю

 • Водостійкий ламінат: підходить для приміщень з високою вологістю, як-от ванні кімнати та кухні.
 • Звичайний ламінат: більш підходить для сухих приміщень.

Вибір типу ламінату залежить від очікуваного навантаження на підлогу, умов експлуатації, бюджету та особистих естетичних переваг. При виборі слід також звертати увагу на якість підкладки, що впливає на термін служби покриття, його звукоізоляційні властивості та комфорт при ходінні.

Який найкращий клас ламінату?

Вибір найкращого класу ламінату залежить від ваших конкретних потреб та умов експлуатації. Ось кілька аспектів, на які слід звернути увагу:

Для домашнього використання

Якщо ви шукаєте ламінат для використання в домашніх умовах, де немає високого рівня проходження, клас 21-23 може бути достатнім для спалень або віталень з помірним навантаженням. Клас 31 вважається оптимальним для більш активних зон, як-от коридори чи кухні.

Для комерційного використання

У комерційних приміщеннях, де підлога піддається інтенсивному навантаженню, рекомендується використовувати ламінат класу 33 або 34. Ці варіанти забезпечують більшу зносостійкість і довговічність, що є критично важливим для громадських місць, офісів та магазинів.

Естетичні та практичні вимоги

Незалежно від класу, важливо також враховувати кольори, текстуру та інші естетичні характеристики ламінату, які повинні гармоніювати з вашим інтер’єром. Крім того, для особливих умов, наприклад, для ванних кімнат чи кухонь, можливо, знадобиться водостійкий ламінат.

Критерії вибору ламінату

Критерії вибору ламінату

При виборі ламінату важливо врахувати декілька ключових критеріїв, які забезпечать, що ваш вибір буде відповідати як естетичним, так і практичним вимогам. 

 1. Клас зносостійкості: Визначте рівень інтенсивності використання підлоги і виберіть клас ламінату, який витримає навантаження відповідно до вашого способу життя або комерційної діяльності.
 2. Водостійкість: Розгляньте необхідність водостійкого ламінату для приміщень з високою вологістю або там, де можливі часті розливи.
 3. Товщина та структура: Товщина ламінату впливає на його звукоізоляційні властивості та відчуття під ногами. Вибір структури впливає на зовнішній вигляд та відчуття реалістичності натурального дерева.
 4. Легкість установки: Замкові системи ламінату дозволяють швидку та легку установку без необхідності використання спеціальних інструментів чи навичок.
 5. Стиль та дизайн: Вибір кольору, текстури та інших дизайнерських аспектів повинен гармоніювати з загальним стилем вашого інтер’єру.
 6. Екологічність та безпека: Зверніть увагу на сертифікати та стандарти, які підтверджують екологічність та відсутність шкідливих випаровувань.

Як правильно підібрати ламінат на кухню?

Кухня — це особливе місце у домі, де ламінат піддається різноманітним випробуванням: частим розливам, високій вологості та механічним впливам. Ось декілька порад, які допоможуть вам правильно підібрати ламінат для кухонного простору:

 • Вибір водостійкого ламінату

На кухні важливо використовувати водостійкий або водовідштовхувальний ламінат, щоб захистити підлогу від розливів та пари.

 • Клас зносостійкості

Вибирайте вищий клас зносостійкості (мінімум 32 клас для домашнього використання), оскільки кухня — це зона високої прохідності та активного користування.

 • Поверхнева обробка

Ламінат з антислизькою поверхнею буде більш безпечним та практичним вибором для кухні.

 • Товщина та підкладка

Більша товщина забезпечить кращу звукоізоляцію та довговічність. Використання якісної підкладки допоможе захистити підлогу від вологи знизу та забезпечить додатковий комфорт.

 • Стиль та колір

Підбирайте дизайн ламінату, який буде гармонійно вписуватися в загальну кольорову гаму кухні та її стиль.

 • Легкість догляду

Підберіть ламінат, який легко чиститься і не вимагає складного догляду, оскільки кухня вимагає частого прибирання.

Скільки років служить ламінат?

Термін служби ламінату значною мірою залежить від класу зносостійкості, умов експлуатації та якості установки. Ось основні аспекти, які визначають довговічність ламінатного покриття:

Клас зносостійкості

Ламінат вищих класів (наприклад, 32 і вище для житлових приміщень, 33-34 для комерційних) забезпечує більшу тривалість служби, часто до 20-25 років або більше при правильному догляді.

Умови експлуатації

Частота використання, вплив вологи, механічні пошкодження, інтенсивність сонячного світла — всі ці фактори впливають на знос ламінату.

Якість установки

Правильна установка з дотриманням усіх технологічних вимог є ключовою для забезпечення довговічності підлоги. Неправильна установка може призвести до швидкого зношування або пошкодження.

Догляд та обслуговування

Регулярне прибирання, захист від вологи та механічних пошкоджень, використання захисних підкладок під меблями — всі ці заходи значно продовжують життя ламінату.

Гарантія виробника

Багато виробників надають гарантії на свої ламінатні покриття, які можуть варіюватися від 10 до 30 років, залежно від класу і якості продукту.

Загалом, при правильному виборі, установці та догляді, ламінат може служити вам від 15 до 25 років або навіть довше, забезпечуючи красу та комфорт вашого дому.

Додаткові поради по вибору

При виборі ламінату, крім вже згаданих аспектів, слід звернути увагу й на додаткові нюанси, які забезпечать задоволення від вашої підлоги на довгі роки:

 1. Зразки покриття: Перш ніж зробити остаточний вибір, рекомендуємо отримати зразки ламінату, щоб побачити, як матеріал виглядатиме у вашому просторі з урахуванням освітлення та інтер’єру.
 2. Відгуки та рекомендації: Читайте відгуки покупців та звертайтеся за рекомендаціями до фахівців, щоб зрозуміти переваги та недоліки різних марок і моделей ламінату.
 3. Вирівнювання підлоги: Перед укладанням ламінату переконайтеся, що поверхня підлоги рівна. Нерівності можуть призвести до пошкодження замкової системи і скорочення терміну служби покриття.
 4. Температурні коливання: Враховуйте, що ламінат може розширюватися та скорочуватися від температурних коливань. Залишайте невеликі зазори біля стін для компенсації цих змін.
 5. Умови гарантії: Уважно ознайомтеся з умовами гарантії, яку пропонує виробник. Зверніть увагу на те, що покривається гарантією і які дії можуть її анулювати.
 6. Екологічність: Якщо для вас важлива екологічність, шукайте продукти з відповідними сертифікатами, що підтверджують низький рівень випаровування шкідливих речовин.

Підсумок

Вибір ламінату — це важливе рішення, яке впливає на комфорт, зовнішній вигляд та довговічність вашого домашнього простору. Підбираючи ламінат, враховуйте клас зносостійкості, водостійкість, товщину, структуру, стиль та інші важливі характеристики. Не забувайте про якість установки, регулярний догляд та умови експлуатації, які безпосередньо впливають на тривалість служби ламінату. Збалансувавши естетичні переваги з практичністю, ви зможете вибрати покриття, яке радуватиме вас роками. Пам’ятайте про додаткові поради, які допоможуть зробити правильний вибір, та не вагайтеся звертатися до фахівців за порадами та рекомендаціями. Вибір ламінату — це інвестиція в красу та затишок вашого дому, тому підійдіть до цього процесу відповідально та уважно.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.