5 найстаріших міст світу

Byblos, Lebanon

Ось п’ять міст, які вважаються одними з найстаріших у світі:

Визначення “найстаріших” міст світу може бути дещо складним завданням, оскільки різні міста можуть претендувати на звання “найстарішого” на основі різних критеріїв, таких як тривалість заселення, археологічні знахідки або історичні записи. Проте, ось п’ять міст, які найчастіше згадуються як одні з найстаріших:

Єрихон, Західний берег річки Йордан

Єрихон часто називають найстарішим безперервно заселеним містом у світі, докази людського поселення в ньому датуються приблизно 8000 роком до нашої ери.

Афіни, Греція

Афіни – одне з найстаріших міст Європи, історія якого налічує понад 3400 років. Вони вважаються батьківщиною демократії та західної філософії.

Варанасі, Індія

Варанасі, також відоме як Бенарес або Каші, є одним з найстаріших безперервно заселених міст світу, історія якого налічує понад 3 000 років.

Алеппо, Сирія

Алеппо – стародавнє місто, яке безперервно заселене вже понад 8 000 років, а археологічні знахідки свідчать про його заселення ще у 6-му тисячолітті до нашої ери.

Біблос, Ліван

Біблос – одне з найстаріших безперервно заселених міст світу, докази заселення якого датуються приблизно 5000 роком до нашої ери.

Кірова Єва

Кірова Єва