Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

5 продуктів, які викликають стрес і тривогу

Лют 28, 2023
Напої та солодощі

Стрес та тривога є поширеними проблемами, з якими стикаються люди усіх вікових категорій та соціальних статусів. Хоча багато чинників можуть впливати на рівень стресу та тривоги, мало хто звертає увагу на те, що раціон харчування також може мати важливе значення. У цій статті ми розглянемо 5 продуктів, які можуть викликати стрес та тривогу.

  1. Кава: Кава містить кафеїн, що є стимулятором центральної нервової системи. Якщо ви споживаєте занадто багато кави, вона може збільшити рівень гормону кортизолу в організмі, який відповідає за реакцію на стрес. Це може спричинити підвищення рівня тривоги та погіршення настрою.
  2. Цукор: Цукор може давати енергію на короткий період часу, але потім він може призвести до погіршення настрою та тривоги. Це стосується не тільки чистого цукру, але і продуктів, які містять велику кількість цукру, таких як солодощі, солодкі напої та біле пшеничне борошно.
  3. Шоколад: Шоколад містить теобромін, який може збільшити рівень серотоніну в організмі. Серотонін відповідає за регулювання настрою та покращення настрою, проте занадто велика кількість шоколаду може викликати підвищений рівень тривоги та нервової збудливості.
  4. Алкоголь: Алкоголь може допомогти зняти стрес та тривогу на короткий період часу, але занадто велика кількість може викликати погіршення настрою та підвищення рівня тривоги в майбутньому. Це стосується не тільки спиртних напоїв, але і продуктів, які містять алкоголь, таких як соуси та кондитерські вироби.
  5. Газовані напої: Газовані напої містять велику кількість цукру та крім того, вони містять кілька штучних добавок, таких як барвники та консерванти. Ці добавки можуть викликати негативну реакцію в організмі та погіршити настрій. Крім того, газовані напої можуть викликати дегідратацію, що може спричинити почуття тривоги та нервової напруженості.

Узагалі, здорове харчування та правильний раціон можуть допомогти у підтримці психологічного благополуччя. Якщо ви стикаєтеся з проблемами стресу та тривоги, рекомендується звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців.