Як допомогти людині з психічним зривом

Чоловік розчарований

Психічний зрив, також відомий як емоційний та нервовий злам, може бути дуже страшним для тих, хто з ним зіткнувся. Цей стан може виникнути внаслідок різних факторів, таких як стрес, тривала емоційна напруга, втрата близьких, травма або серйозні проблеми зі здоров’ям. Якщо ви стали свідком або знаєте когось, хто має психічний зрив, важливо знати, як допомогти такій людині.

 1. Дайте можливість висловитись
  Людина, яка має психічний зрив, може відчувати великий стрес та тривогу. Якщо ви можете, дайте можливість такій людині висловитись та відпочити. Слухайте уважно, не перебивайте і не робіть поспішних висновків. Намагайтеся не підсилювати негативні емоції або ставити питання, які можуть викликати більше тривоги.
 2. Надайте підтримку
  Людина з психічним зривом може відчувати себе дуже самотньою та вразливою. Дайте їй знати, що ви тут, щоб допомогти. Переконайтеся, що вона знає, що може на вас покластися та що ви не засуджуєте її за її почуття.
 3. Зверніться за допомогою професіоналів
  Якщо стан людини не покращується, зверніться за допомогою професіоналів, таких як психотерапевт або психіатр. Ці фахівці мають досвід у роботі з людьми з психічними зривами та можуть допомогти відновити психічне здоров’я.
 4. Допоможіть зменшити стрес
  Стрес може бути ключовим фактором, який викликає психічний зрив, тому важливо допомогти людині знизити рівень стресу. Існує кілька способів, які можуть бути корисними в такій ситуації:
 • Знайдіть спокійне місце: Якщо людина знаходиться в навколишньому середовищі, яке підсилює її тривогу, спробуйте перенести її в інше, спокійне місце. Це може бути тиха кімната, парк або будь-яке інше місце, де можна відпочити та зосередитись на своїх думках.
 • Допоможіть зосередитись на диханні: Глибоке і спокійне дихання може бути корисним для зменшення рівня стресу та тривоги. Попросіть людину зосередитись на своєму диханні та допоможіть їй зробити кілька глибоких вдихів та видихів.
 • Запропонуйте фізичну активність: Вправи на свіжому повітрі, ходьба або легка фізична активність можуть допомогти знизити рівень стресу та тривоги. Необхідно запропонувати таку можливість, якщо людина в стані фізичної активності та врахувати її можливості.
 • Допоможіть відволіктися: Забезпечення можливості відволіктися від негативних думок та емоцій також може допомогти зменшити рівень стресу. Запропонуйте розмову на нейтральну тему, гру або заняття, які можуть зацікавити людину.

Важливо пам’ятати, що рівень стресу та психічний зрив можуть мати різні причини і проявлятися по-різному у кожної людини. Якщо ви не впевнені, як допомогти, або якщо стан людини не проходить, важливо звернутися за професійною медичною допомогою. Психічний здоров’я – це серйозна проблема, і навіть якщо ви намагаєтеся допомогти друзям або родичам, важливо пам’ятати, що без належної кваліфікованої допомоги, ситуація може стати ще гірше.

Якщо ви перебуваєте в стані стресу, то також є кілька способів, які можуть допомогти вам знайти спокій:

 • Займіться релаксацією: Це може бути будь-що, що вас розслабить – читання, медитація, слухання музики або теплий ванний процедура.
 • Фізична активність: Фізичні вправи можуть допомогти зменшити рівень стресу та тривоги, відчути прилив енергії та покращити настрій.
 • Глибоке дихання: Спробуйте зосередитись на своєму диханні та зробити кілька глибоких вдихів та видихів.
 • Знайдіть підтримку: Розмова зі своїми близькими або професіоналом може допомогти знайти підтримку та покращити настрій.

Важливо пам’ятати, що кожна людина реагує на стрес по-різному, тому є багато способів, які можуть допомогти зняти стрес. Якщо ви не можете знайти спосіб зниження свого рівня стресу, важливо звернутися за професійною допомогою. Психічне здоров’я – це важлива складова загального здоров’я, тому потребує належної уваги та догляду.

Кірова Єва

Кірова Єва