Актора Алека Болдуіна звинувачують у смертельній стрілянині

Болдуїн

Алек Болдвін, відомий за фільмами “Бітлджус” та “Авіатор”, у жовтні 2021 року смертельно поранив жінку на знімальному майданчику з бутафорського пістолета. Інцидент стався на ранчо Бонанза-Крік, відомому місці зйомок вестернів, і має схожість з убивством Брендона Лі в 1993 році.

Фільм, у якому вони брали участь, називався “Іржа”. “Іржа” – це фільм 19-го століття, в якому Болдуін грає злочинця, чий тринадцятирічний онук засуджений за випадкове вбивство.

Він вирушає в біга разом зі своїм дідусем “Іржею”, якого грає Болдуін. У фільмі також знялася Френсіс Фішер. Болдуін є продюсером і виконавцем головної ролі у фільмі.

Звинувачення проти актора

Минулого тижня Болдуіну було пред’явлено звинувачення у ненавмисному вбивстві у цій справі, разом із зброярем фільму Ханною Гутьєррес Рід. Адвокати пари заявили, що вони планують боротися зі звинуваченнями. У разі визнання їх винними їм загрожує до вісімнадцяти місяців ув’язнення і штраф у розмірі 5000 доларів.

Прес-секретар Болдуіна повідомив AP news, що інцидент стався через те, що він вистрілив холостими з бутафорського пістолета. Згодом він змінив свої свідчення, заявивши, що пістолет вистрілив без його участі.

Він добровільно звернувся до поліції і був ретельно допитаний. Пізніше його можна побачити зігнутим в агонії, який намагається контролювати свої емоції на автостоянці шерифа після звільнення.

Однак нещодавно опубліковані кадри суперечать цьому, оскільки Болдуін розмовляє з поліцією розслаблено, майже жартуючи, що кров на ньому була фальшивою.

Девід Холлс, асистент режисера фільму, вже визнав себе винним у недбалості під час використання смертоносної зброї і отримав вирок – шість місяців умовно.

Галина Хатчинс

Пані Хатчінс було сорок два роки, вона працювала оператором-постановником на знімальному майданчику. Інцидент стався, коли Болдуін вистрілив у неї для сцени у фільмі.

Її доставили до лікарні гелікоптером, але вона померла від отриманих поранень. Режисер фільму Джоел Соуза також був поранений і отримав невідкладну допомогу, хоча його поранення не розголошуються.

У заяві, зробленій в той час, продюсерська компанія фільму, Rust Movie Productions LLC, повідомила, що “всі актори і знімальна група абсолютно спокійні:

“Весь акторський склад і знімальна група абсолютно спустошені сьогоднішньою трагедією, і ми надсилаємо наші найглибші співчуття родині та близьким Галини. Ми зупинили виробництво фільму на невизначений час і повністю співпрацюємо зі слідством поліції Санта-Фе. Ми надаватимемо консультації всім, хто пов’язаний з фільмом, поки ми працюємо над переживанням цієї жахливої події.

Згідно з інформацією на її веб-сайті, пані Хатчінс була родом з України і виросла на радянській військовій базі за Полярним колом. У 2019 році вона була названа висхідною зіркою журналу American Cinematography Magazine. Вона також була оператором-постановником фільму “Заклятий ворог” 2020 року. Міжнародна гільдія кінематографістів описала її смерть як “руйнівну жахливу втрату”.

Фільм матиме продовження

Такі інциденти, як перестрілки зі смертельними наслідками, трапляються на знімальних майданчиках рідко, проте вони не є неможливими. Наприклад, актор Джон-Ерік Гексум загинув 18 жовтня 1984 року в серіалі “Прикрий”; він випадково вистрілив собі в голову з пістолета, зарядженого холостими.

У багатьох фільмах використовується справжня вогнепальна зброя, заряджена холостими патронами, які створюють спалах і вибух, але не розряджають снаряд.

У випадку з Брендоном Лі пістолет був використаний для стрільби попереднім набоєм. Він застряг у стволі і був випущений пізніше. Чи так було у випадку з цим нещасним випадком, подробиці не розголошуються.

Адвокати відомого актора заявили, що вони будуть боротися проти звинувачень і вважають, що сталася судова помилка через недосконале розслідування.

До офіційного висунення звинувачень Болдуін подав кілька судових позовів проти тих, хто не перевірив пістолет, одним з них був Рід. Однак залишаються питання щодо того, чи повинен був Болдуін нести відповідальність за перевірку зброї, яку він сам тримав у руках.

Пан Хатчінс, який уклав приватну угоду з компанією про компенсацію, був призначений виконавчим продюсером фільму, виробництво якого розпочнеться пізніше цього року.

Якщо Болдуіна визнають винним, йому загрожує до вісімнадцяти місяців ув’язнення.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.