Чи буде Європа жосткіша щодо росії?

ЄС

Президент Володимир Зеленський закликав європейських лідерів, які відвідали Київ у четвер, накласти більше санкцій на Росію.

Захід запровадив широкі каральні заходи після майже річного вторгнення Росії в Україну, яке зруйнувало міста, вбило десятки тисяч людей, змусило мільйони покинути свої домівки і потрясло світову економіку.

За даними поліції, під час останнього нападу російська ракета зруйнувала квартири в Краматорську, в результаті чого загинуло щонайменше троє людей, а інші опинилися під завалами.

Москва заявила, що завдала удару по ракетних установках американського виробництва в районі приблизно 55 км (34 милі) на північний захід від Бахмута, який зараз є головним осередком бойових дій на сході України, де Росія останніми тижнями здобуває дедалі більші успіхи.

Виступаючи у Волгограді, раніше відомому як Сталінград, де радянська армія перемогла нацистські війська 80 років тому, Путін передбачив нову перемогу в Україні. Він розкритикував Німеччину за допомогу в озброєнні Києва і заявив, що готовий застосувати весь російський арсенал, включаючи ядерну зброю.

“На жаль, ми бачимо, що ідеологія нацизму в її сучасній формі і проявах знову безпосередньо загрожує безпеці нашої країни, – сказав ху..ло у своїй промові.

Демократія проти авторитаризму

Після прибуття потягом до Києва на переговори про прагнення України приєднатися до Європейського Союзу, голова виконавчої комісії блоку пообіцяв збільшити допомогу Україні.

“Росія платить високу ціну, оскільки наші санкції підривають її економіку, відкидаючи її на ціле покоління назад. Ми продовжимо посилювати тиск”, – заявила Урсула фон дер Ляєн на спільній прес-конференції із Зеленським.

Президент закликав до посилення санкцій, зазначивши, що їхній темп “дещо сповільнився” і що Москва адаптується до них під час найбільшого збройного конфлікту в Європі з часів Другої світової війни. “Чим швидше і краще це завдання буде виконано, тим ближче ми будемо до перемоги над агресією Російської Федерації”, – сказав він.

Фон дер Ляєн заявила, що до річниці вторгнення 24 лютого буде надано більше військової, фінансової та політичної допомоги. Вона також оголосила про створення міжнародного центру в Гаазі для переслідування злочинів агресії в Україні.

“Ми знаємо, що тут пишеться майбутнє нашого континенту. Це боротьба демократій проти авторитарних режимів”, – сказала вона.

Сповнена рішучості досягти прогресу до того, як Україна отримає обіцяні Заходом нові бойові танки і бронемашини, Росія нарощує темпи на полі бою.

За словами українського військового аналітика Євгена Дикого, російські війська наступають як з півночі, так і з півдня, щоб оточити Бахмут, використовуючи переважаючу чисельність військ, щоб спробувати відрізати його від підкріплень і витіснити українців.

“Ворог може використовувати свій єдиний ресурс, який у нього є в надлишку – своїх людей”, – сказав Дикий в інтерв’ю телеканалу “Еспресо”, описуючи ландшафт на північний схід від Бахмута, “буквально вкритий трупами”.

Україна та її західні союзники заявляють, що Москва зазнала величезних втрат навколо Бахмута, відправивши туди хвилі погано оснащених військ, в тому числі тисячі новобранців з в’язниць.

Колишній командир російської групи найманців “Вагнер”, який втік до Норвегії, сказав Reuters, що шкодує про участь у бойових діях в Україні і виступає за притягнення винних у звірствах до відповідальності. “Хоча я не знаю, як це буде сприйнято, я хочу сказати, що мені шкода”, – сказав 26-річний Андрій Медведєв.Він розповів, що був свідком того, як двох людей, які не хотіли битися, застрелили на очах у новоприбулих колишніх ув’язнених.

Озброєння для України

Україна заручилася обіцянками Заходу надати їй зброю з новими можливостями – остання з них, як очікується цього тижня, включатиме ракети зі Сполучених Штатів, які майже вдвічі збільшать дальність стрільби українських збройних сил.

“Ми зосереджені на наданні Україні можливостей, необхідних їй для ефективної протидії у майбутньому контрнаступі навесні”, – заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Нове озброєння поставить всі російські лінії постачання на сході України, а також частини Криму, захоплені в України і анексовані Росією в 2014 році, в межах досяжності українських сил.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.