Атопічний дерматит: що потрібно знати про цю шкірну хворобу

Атопічний дерматит: що потрібно знати про цю шкірну хворобу

Сьогодні атопічний дерматит вважається однією з найсерйозніших дерматологічних та алергічних недоліків шкіри. Він може виникнути в будь-якому віці, проте найчастіше трапляється у дітей. Допомогти при догляді за шкірою, схильною до атопічного дерматиту може олійка для немовлят, а от як і чому виникає цей стан шкіри — розповідаємо далі.

Що таке атопічний дерматит

Атопічний дерматит або атопічна екзема — це хронічне запальне неінфекційне захворювання шкіри, яке проявляється сильним свербежем та почервонінням. Дерматологи розрізняють три форми цієї хвороби:

  1. Дитяча. Розвивається від народження до 2 років. Переважно охоплює лише щоки, мочки вух, волосисту частину голови, проте іноді може розповсюдитися на все тіло.
  2. Також атопічний дерматит виникає у дітей віком від 3 до 11 років. В такому віці він з’являється на ліктях, колінах, шиї, а також іноді на руках.
  3. Дорослий. Дерматит локалізується у тих самих місцях, що й у дітей. Однак може додатково поширитися на верхню частину тіла та виникнути навколо рота.

Крім цього, атопічний дерматит досить часто супроводжується іншими захворюваннями, як-от бронхіальна астма, алергічний риніт, харчова алергія.

Чому виникає та розвивається атопічний дерматит

Атопічний дерматит виникає через генетичні особливості шкіри. Діти батьків, які страждають на атопічний дерматит, скоріш за все також матимуть це захворювання. Посилитися дерматит може у зв’язку з:

  • алергією — алергени можуть призвести до загострення шкірного захворювання;
  • ослабленим гідроліпідним бар’єром — у разі порушення чи ушкодження захисного бар’єра ознаки атопічного дерматиту можуть значно погіршитися.

Загалом у людей з генетичною схильністю до атопічного дерматиту проблемна шкіра може гостро реагувати на різні фактори, навіть на зміну пори року.

Як доглядати за шкірою, схильною до атопічного дерматиту

Людям зі схильністю до атопічного дерматиту потрібно навчитися правильно доглядати за своєю шкірою. Для цього слід дотримуватися таких порад:

  • уникати косметики, що містить подразнювальні речовини, ароматизатори та консерванти;
  • уникати чинників, які можуть посилити зміни шкіри (алергій, стресу, ГРЗ, ГРВІ).

Великий вибір засобів для шкіри, схильної до атопічного дерматиту, пропонує компанія La Roche-Posay. Дерматокосметика бренду допоможе захистити шкіру, зволожити її та відновити її здоровий стан.

Кірова Єва

Кірова Єва