Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Big Data: що це таке і як змінює світ?

Чер 11, 2023
Що таке Big Data: Визначення та Застосування

За останні кілька десятиліть суспільство дійшло до точки, де кількість згенерованої інформації зростає експоненційно. Великі обсяги даних стали частиною нашого великого цифрового світу. У зростаючому світі знання того як працюють великі дані, як проводиться аналіз даних та як взагалі працюють цифрові системи є невід’ємною частиною життя багатьох людей.  У цій статті ми розкажемо простими словами про поняття “Big Data” і розглянемо його вплив на суспільство, бізнес та наше повсякденне життя.

Що таке Big Data?

Big Data, або “великі дані”, відноситься до надзвичайно великих обсягів даних, які не можуть бути ефективно оброблені за допомогою традиційних методів аналізу. Ці дані характеризуються трьома основними вимірами – обсягом, швидкістю та різноманітністю. Обсяг Big Data охоплює терабайти і навіть петабайти інформації, що генерується в реальному часі і так, це все також повязано зі штучним інтелектом про який всі говорять в останні час. Швидкість створення цих даних зростає, а різноманітність означає, що дані можуть бути представлені в різних форматах, таких як текст, зображення, відео, аудіо та інші.

Застосування Big Data

  • Великі дані в бізнесі

Big Data має переваги для бізнесу, дозволяючи організаціям отримувати цінні інсайти та приймати кращі рішення на основі даних. В Україні багато компаній надає послуги Big Data до них можна віднести таких найвідоміших як Kyivstar, Dataforest, Sigma, Lifeceel та багато інших. У нас дуже прогресивна спільнота і все більше компаній та малого бізнесу використовують аналіз даних для виявлення трендів, передбачення попиту на товари або послуги, розуміння поведінки споживачів та для того щоб покращити свою ефективність. У кожної компанії є свої підходи до використаття Big Big Data.

  • Big Data в науці та дослідженнях

Великі дані відіграють важливу роль у науці та дослідженнях. Вчені використовують їх для аналізу геномів, прогнозування кліматичних змін, вивчення галактик та багато іншого. Обробка великих обсягів даних дозволяє розкрити нові знання і розв’язати складні проблеми.

  • Big Data в охороні здоров’я

В сфері охорони здоров’я Big Data знаходить широке застосування. Аналіз медичних даних допомагає виявляти нові тенденції, виявляти ризикові фактори та розробляти ефективніші методи діагностики та лікування різних захворювань. Використання Big Data може покращити якість медичних послуг та сприяти розробці персоналізованої медицини.

Big Data та конфіденційність

Використання Big Data також поставляє перед нами деякі виклики, зокрема забезпечення конфіденційності і захисту даних, етичні аспекти збору та використання інформації, а також необхідність компетентних фахівців, які вміють ефективно аналізувати та інтерпретувати великі обсяги даних.

Резюмуючи ми хочемо сказати, що Big Data – це не просто технологія, а можливість виявити нові знання, зробити бізнес більш ефективним, поліпшити якість життя людей та вплинути на розвиток різних сфер суспільства. З кожним днем обсяги даних зростають, тому уміння працювати з великими обсягами даних стає все важливішим для суспільства та бізнесу. Тож рекомендуємо Вам глибше зануритися в цю тему, адже за нею майбутнє.