Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Чому важливо займатися фізичною активністю?

Лип 31, 2023
Чому важливо займатися фізичною активністю?

Фізична активність – це ключовий аспект здорового способу життя, який багато хто недооцінює. У сучасному світі, коли багато людей ведуть сидячий спосіб життя, а харчування містить багато шкідливих складників, регулярне заняття фізичними вправами має надзвичайно важливе значення для підтримання здоров’я та психічного благополуччя. У цій статті розглянемо важливість фізичної активності та її позитивний вплив на організм людини.

Як фізична активність впливає на наше на здоров’я

Фізична активність має безліч переваг для здоров’я людини. 

 1. Вона підтримує нормальну роботу серцево-судинної системи. Регулярні вправи допомагають зміцнити серце, знизити ризик виникнення серцевих захворювань та артеріального тиску. Також вони покращують кровообіг, сприяють розвитку нових капілярів, що забезпечує краще оксигенування тканин.
 2. Фізична активність позитивно впливає на роботу легень. Вона допомагає збільшити легеневий об’єм і підвищує їхню ефективність, що дозволяє організму краще впоратися з фізичним навантаженням та стресом.

Фізична активність та контроль ваги

Однією з ключових переваг фізичної активності є здатність допомагати у контролі ваги. Займаючись регулярними фізичними вправами, людина спалює калорії і збільшує метаболізм. Це сприяє зниженню ваги або утриманню її на стабільному рівні. Особливо важливою є фізична активність для людей з ожирінням або надмірною вагою, оскільки вона допомагає знизити ризик розвитку цукрового діабету, захворювань суглобів та інших здоров’я.

Фізична активність і психічне здоров’я

Фізична активність має важливий вплив на психічне здоров’я людини. Вона стимулює вироблення ендорфінів – гормонів щастя, які сприяють підвищенню настрою та зниженню рівня стресу і тривоги. Регулярні заняття спортом можуть допомогти у запобіганні депресії та зниженні ризику розвитку психічних розладів.

Фізична активність і когнітивні функції

Не тільки тіло, а й мозок отримує користь від фізичної активності. Вчені довели, що регулярні вправи покращують когнітивні функції, такі як пам’ять, увага, концентрація та вирішення проблем. Це особливо важливо для дітей та підлітків, оскільки фізична активність може позитивно впливати на їхнє навчання та академічні досягнення.

Фізична активність і якість сну

Якість сну безпосередньо пов’язана з фізичною активністю. Регулярні вправи допомагають покращити глибину та тривалість сну, допомагають заспокоїтися перед сном та зменшують ризик безсоння. Важливо, щоб заняття фізичними

вправами не проводились перед самим сном, оскільки активність може підвищити рівень енергії і зробити засипання складнішим.

Фізична активність та соціальна взаємодія

Заняття спортом та іншими фізичними вправами можуть бути чудовою можливістю для соціальної взаємодії. Групові заняття, спільні тренування чи спортивні ігри дозволяють людям зустрічатися, взаємодіяти та підтримувати дружні стосунки. Такі активності сприяють формуванню командного дусі та розвивають навички співпраці.

Яка користь для здоров'я від занять спортом?

Поради для початківців

Якщо ви тільки починаєте займатися фізичною активністю, варто дотримуватися деяких порад:

 1. Починайте з малого: Поступово збільшуйте навантаження, починаючи з легких вправ та занять невеликою тривалістю. Не забувайте робити розминку перед тренуванням та розтяжку після нього.
 2. Знайдіть щось, що вам подобається: Виберіть вид фізичної активності, який вам приносить задоволення. Це може бути танці, плавання, йога, фітнес, велосипед або будь-яка інша активність, яка подобається саме вам.
 3. Будьте регулярними: Для досягнення позитивних результатів потрібно займатися фізичними вправами регулярно. Спробуйте встановити графік тренувань і дотримуйтесь його.
 4. Постійно використовуйте захист: Якщо ви займаєтесь спортом або фізичними іграми, не забудьте використовувати захист для запобігання травмам.
 5. Слідкуйте за харчуванням: Збалансована харчова дієта допоможе забезпечити вам енергію для тренувань та відновлення після них. Споживайте достатню кількість білка, вуглеводів, жирів, вітамінів та мінералів.

Як інтегрувати фізичну активність у повсякденне життя

Багато людей стикаються з проблемою того, що не можуть знайти час або мотивацію для занять фізичними вправами. Але інтегрувати фізичну активність у повсякденне життя можливо, якщо слідувати деяким простим порадам:

 1. Ходіть більше: Використовуйте можливість ходити пішки, замість того щоб їздити на автомобілі чи громадському транспорті. Піші прогулянки можна робити не тільки у парку, а й під час обідньої перерви на роботі чи під час прогулянок з сім’єю.
 2. Використовуйте сходи: Намагайтеся уникати ліфтів та ескалаторів, вибираючи сходи. Це допоможе активізувати м’язи ніг і покращить кровообіг.
 3. Робіть перерви на роботі: Якщо у вас сидяча робота, робіть короткі перерви кожні 30 хвилин і вставайте з-за столу. Розтяжка та короткі фізичні вправи під час перерви допоможуть зменшити напругу у м’язах і розімнеться.
 4. Займайтесь спортом з друзями: Об’єднуйте приємне з корисним, займайтесь спортом чи фізичними вправами разом із друзями. Це не тільки зробить заняття цікавішим, а й спонукатиме вас до регулярних тренувань.

Підведемо підсумки

Фізична активність є важливим елементом здорового способу життя, який має безліч переваг для здоров’я та добробуту. Вона позитивно впливає на роботу серцево-судинної та дихальної систем, допомагає контролювати вагу та підтримувати психічне здоров’я. Регулярні вправи сприяють поліпшенню когнітивних функцій та якості сну, а також зміцнюють соціальні зв’язки.

Навіть невелика фізична активність може принести багато користі. Інтегруючи її у повсякденне життя, ми можемо підтримувати своє здоров’я і бадьорість протягом усього життя. Пам’ятайте, що навіть найпростіші рухи можуть зробити велику різницю.

Також, фізична активність має позитивний вплив на розвиток дітей та підлітків, допомагаючи їм зберігати енергію, підтримувати здоров’я, покращувати навчальні досягнення і розвивати соціальні навички.

Отже, час, який ми відводимо на фізичну активність, – це інвестиція в наше здоров’я і якість життя. Займаймося спортом, робимо ранкові зарядки, ходімо більше пішки, обираємо активний відпочинок, і ми обов’язково відчуємо позитивні зміни в нашому самопочутті, емоціях та загальному благополуччі.

Пам’ятаймо, що найцінніший актив у нашому житті – це наше здоров’я. Тож давайте зробимо фізичну активність частиною нашого щоденного розпорядку, бо кожен крок до здорового тіла – це крок до щасливого життя.