Які податки в Україні платять фрілансери та самозайняті особи?

Які податки в Україні платять фрілансери та самозайняті особи?

Сучасна робоча реальність в Україні відкриває безліч можливостей для фрілансерів та самозайнятих осіб. Проте, зрозуміння оподаткування грає важливу роль у їхньому професійному житті. Також радимо відвівати mixfin.com, щоб отримати більше інформації щодо оподаткування для фрілансерів. У цій статті ми розглянемо, які податки платять фрілансери та самозайняті особи в Україні, щоб ви могли краще орієнтуватися в цьому питанні та ефективно управляти своєю фінансовою стороною діяльності.

Як фрилансеру узаконити свою роботу?

Кожен фрілансер в Україні має можливість вибору, чи оподатковувати свій дохід. У деяких випадках реєстрація ФОП є обов’язковою, особливо, якщо потрібні дозволи чи ліцензії. Але якщо самозайнята особа займається індивідуальною діяльністю, вона може вирішити, чи реєструвати ФОП та декларувати доходи. Однак, незалежно від вибору, сплата податків є обов’язковою. Якщо фрілансер вирішує вийти з тіні та сплачувати податки, він повинен визначити форму своєї діяльності, яка може бути ФОПом, приватним підприємцем, ТОВ або ТДВ, залежно від характеру діяльності та обороту. Але важливо пам’ятати, що реєстрація ФОП приносить відповідальність за всім власним майном фрілансера.

Спрощена система оподаткування для фрілансерів

Серед фрілансерів найпопулярнішою є спрощена система оподаткування, яка передбачає сплату єдиного податку. Цей податок залежить від групи ФОП та виду діяльності.

ФОПи І групи сплачують 10% від прожиткового мінімуму.

ФОПи ІІ групи сплачують до 20% від мінімальної заробітної плати.

ФОПи ІІІ групи сплачують 5% від свого доходу.

Загальна система ФОП

Загальна система оподаткування – це умови оподаткування, які використовуються підприємцями та організаціями, які не мають можливості або не бажають переходити на спрощений режим оподаткування.

У цій системі податки сплачуються один раз на квартал і включають:

  • ПДФО в розмірі 18% від мінімальної заробітної плати;
  • Військовий збір в розмірі 1,5% від мінімальної заробітної плати;
  • Єдиний соціальний внесок в розмірі 22% від мінімальної заробітної плати.

Крім того, ФОПи, які працюють за загальною системою оподаткування, повинні вести спеціальний облік витрат і доходів.

Чи є обов’язковим оформлення ФОП?

Якщо самозайнята особа займається індивідуальною діяльністю і не потребує ліцензії для роботи, вона може самостійно вирішити, чи реєструвати себе як ФОП та декларувати доходи.

Проте ФОПи мають свої переваги порівняно з неоподаткованими фрілансерами, наприклад, можливість отримати кредити для бізнесу та підприємництва під 0% процентів.

Корисні поради для фрилансерів

Щоб правильно обрати систему оподаткування, фрілансер повинен уважно вивчити всі важливі фактори, що впливають на це питання. Якщо у вас є сумніви щодо вибору системи оподаткування, розумно звернутися до фахівця з податків.

Ось декілька порад для фрілансерів, які розглядають спрощену систему оподаткування:

  1. Ретельно оберіть сферу діяльності. Важливо пам’ятати, що спрощена система оподаткування має обмеження на види діяльності, які ви можете вибрати. Якщо ваша діяльність не відповідає цим обмеженням, вам доведеться перейти на загальну систему оподаткування.
  2. Слідкуйте за обмеженнями за обсягом доходу. В спрощеній системі оподаткування встановлені обмеження на рівень доходу. Якщо ви перевищите ці обмеження, вам доведеться перейти на загальну систему оподаткування.
  3. Розраховуйте єдиний податок на прибуток. Перед вибором спрощеної системи оподаткування обов’язково розрахуйте, скільки єдиного податку на прибуток вам доведеться сплачувати. Це допоможе визначити, чи ця система оподаткування є для вас вигідною.

Виконання цих рекомендацій допоможе уникнути неприємностей з податковою службою і штрафів.

Кірова Єва

Кірова Єва