Класи бронеплит: що потрібно знати перед купівлею?

Класи бронеплит: що потрібно знати перед купівлею

Бронеплита – це тактичне спорядження, яке забезпечує захист життя військового, і є складовою конструкції бронежилета або плитоноски. Виготовляють бронеплити https://defenceukr.com.ua/broneplyty із загартованої особливим способом сталі, жорстких та напівжорстких композитних матеріалів. Ключова функція цього компонента військової амуніції, яку пропонує наш інтернет-магазин Defense Ukraine, – поглинання та розсіювання кінетичної енергії вражаючих елементів, що може завдати поранення чи травму бійцю.

Особливості захисних бронеплит

Оскільки сучасна бронеплита – змінний елемент і додається зазвичай до спеціальної кишені бронежилета, потрібно заздалегідь знати бойові задачі військового та на які можливі засоби ураження він може натрапити. Від цього залежить клас захисних плит, які потрібно вибрати:

  1. Перший – легка броня невеликого розміру. Вона захищає від уламків, що летять з малою швидкістю, або від куль малокаліберної стрілецької зброї.
  2. Другий. Має дещо більший розмір і 10 шарів гідрофобної тканини. Він захищає від автоматичних та пістолетних куль, холодної зброї.
  3. Третій. Забезпечує захист від вогнепальної зброї середнього калібру, уламків гранат, кулеметних куль.
  4. Четвертий. Має ширший діапазон – він може захистити від боєприпасів підвищеної пробивної здатності, притульного або снайперського пострілу.
  5. П’ятий. Захистить від куль середнього та великого калібрів, бронебійних або із сердечником із загартованої сталі.
  6. Шостий. Забезпечує найвищий ступінь захисту від уламків, снайперських, бронебійних куль та інших уражаючих елементів підвищеної пробивності. 

Слід зауважити, що жоден клас бронеплити не може на 100% зупинити кулю, хоча на рівень захисту впливають товщина, матеріал бронеплити, а також конструкція бронежилета. 

Класи бронеплит

Як правильно вибрати бронеплиту

Перед тим як вибирати бронеплиту, потрібно знати, де воюватиме військовий: на передній лінії зіткнення, у складі штурмових груп чи в ССО. Тоді краще за все йому підходять бронеплити 4–6 класів. Артилеристи, оператори БПЛА, водії, медики, волонтери та журналісти можуть купувати 3-й клас бронеплит – вони легші та не заважають рухам. Загалом основними критеріями при виборі бронеплит вважають:

  • тип бронеплити, яка має бути сумісною з бронежилетом чи плитоноскою;
  • площа покриття життєво важливих органів для людей різної статури;
  • вага бронеплити, що впливає на мобільність;
  • стійкість до повторних влучань, наявність демпфера (гасіння коливань) та відсутність рикошету, що убезпечує тих, хто перебуває поруч.

Дуже важливо, аби бронеплита не заважала рухам, не перетискала груди та спину, не ковзала. Для максимального прилягання до тіла бронепластини мають анатомічний вигин в одній чи у двох площинах та скошені кути.

Кірова Єва

Кірова Єва