Кохання і гроші пов’язані

Кохання і гроші: Вплив фінансів на відносини та щастя

Наукові дослідження пояснюють, як гроші впливають на кохання, шлюб і стосунки.
Факти, що підтверджують зв’язок кохання і грошей.
Одружені чоловіки заробляють більше за неодружених

За останні сорок років учені знайшли багато доказів, що шлюб для чоловіка – фінансово вигідне підприємство. У середньому одружені чоловіки заробляють на 10-20% більше, ніж неодружені.

Очевидно, це пов’язано одразу з кількома причинами. По-перше, сім’я стимулює заробляти більше. По-друге, у чоловіків з початково вищою зарплатою більше шансів одружитися. І, звичайно, важливу роль відіграє допомога дружини в побуті, що дає змогу приділяти роботі більше часу.

Фінансова поведінка партнера впливає на ваше відчуття щастя

Дослідниця з Університету Арізони Мелісса Карран опитала понад 500 молодих людей, які перебувають у романтичних стосунках.

Вона виявила, що почуття задоволеності життям залежить від того, наскільки мудро романтичний партнер поводиться з грошима. Якщо людина вважає, що фінансова поведінка її пари раціональна, то це підвищує рівень щастя. І навпаки.

Карран вважає, що нерозумні витрати партнерів не самі по собі впливають на відчуття задоволеності життям. Усе складніше. Найімовірніше, вони відбиваються на власній поведінці людини: наприклад, призводять до витрат, яких можна було уникнути. А те, що власна фінансова нестабільність – причина нещастя, науковий факт.

Обговорення фінансових питань зміцнює шлюб

Гроші викликають сильні емоції майже в кожної людини. Нерідко негативні: страх, тривогу і сором. Через це багато хто воліє не обговорювати фінансові питання. Табу зберігається, навіть якщо йдеться про одружені пари.

Обговорення фінансових питань допомагає окреслити спільні цілі та зблизитися, що зміцнює взаємини загалом. А іноді це дає шанс поговорити про щось більше. Як пояснює Мелісса Карран, нерідко фінансові питання – це не просто способи ведення бюджету, а й питання влади та контролю. Обговорення допоможе парі позначити комфортні межі.

Але річ не тільки в тому, що щирі розмови про гроші зміцнюють стосунки. А ще й у тому, що фінансові рішення, які обговорюють у парі, як правило, вдаліші, ніж ті, що ухвалені поодинці.

Відсутність грошей – головна причина розлучень

Під час різних досліджень більше третини опитаних людей називають безгрошів’я основною причиною розлучень. У США протягом тривалого часу фінансові проблеми вважалися основною причиною розлучень, але останніми роками вони відійшли на друге місце, поступившись зрадам.

Хоча, можливо, до розлучення підштовхує не бідність сама по собі, а незгода з тим, як партнер розпоряджається грошима. Дослідження 4500 пар показало, що сварки через гроші – це точний показник швидкого розлучення, причому незалежно від того, чи зіткнулася пара з реальними фінансовими труднощами.

Кредити можуть зруйнувати стосунки

Ще одне випробування для пар – кредит. Як пояснює фінансовий психолог Джой Лер, кредит – великий стресор сам по собі, але часто він загострює багато інших проблем у стосунках. Особливо якщо погашення вимагає жертв з боку партнера, а не самого позичальника.

Опитування показують, що борги партнера – поширений привід для хвилювань. Але рівень хвилювань залежить і від того, на що взято кредит.

Якщо йдеться про оплату навчання, іпотеку чи автокредит, то більшість подружжя поставиться до цього з розумінням: гроші витрачаються не даремно. Щоправда, з останнім усе ж варто бути акуратнішим. 92% респондентів вважали за краще б зустрічатися з людиною зі скромною машиною і без боргів, ніж з тим, у кого дорога машина і великий місячний платіж за кредитом.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.