7 звичок на кухні, яких потрібно позбутися якомога швидше

7 звичок на кухні, яких потрібно позбутися якомога швидше

Уявіть, якби ви прийшли в ресторан і побачили, як шеф-кухар готує босоніж або збирає їжу з підлоги, ви б одразу ж пішли, чи не так? Так, ресторани мають відповідати вищим стандартам, ніж ви вдома. Зрештою, набагато більше людей в’їжджають і йдуть, збільшуючи потенційний ризик зараження хворобами харчового походження.

Крім безпеки харчових продуктів, деякі правила ресторану можуть зробити вашу кухню чистішою та ефективнішою. Простіше кажучи, є кілька способів, якими ви можете отримати користь від того, щоб бути трохи охайнішим на власній кухні, і експерти з безпеки харчових продуктів розповіли HuffPost, що це починається з відмови від цих восьми поширених звичок.

Ось деякі з найбільших помилок, які ви робите на своїй кухні:

Ви кладете їжу в холодильник скрізь, де є місце

Багато людей кладуть продукти в холодильник скрізь, де є місце, не замислюючись про це. Але Еллен Шумейкер, докторка харчових наук, сказала, що ресторани мають дотримуватися суворих правил щодо того, куди класти продукти в холодильнику, щоб уникнути перехресного забруднення. Наприклад, вона сказала, що сирі продукти можуть містити хвороботворні мікроорганізми, тому важливо, щоб вони не стикалися з готовими до вживання продуктами.

Наприклад, зберігайте сиру курку і м’ясо на нижній полиці холодильника, а овочі та інші продукти, які ви споживаєте у свіжому вигляді, зберігайте на верхній полиці”, – сказала вона. Шумейкер додав, що важливо використовувати відповідні кришки і контейнери та регулярно чистити холодильник, щоб запобігти накопиченню бруду або вологи, що також може призвести до зараження продуктів.

Ви кладете нові продукти в передню частину комори або холодильника, а старі – в задню

Якби ви просто зараз зазирнули у свою комору, що б було на передньому плані? Ваш улюблений пакетик чіпсів? Вівсянка, яку ви їсте щоранку, готуючи сніданок? Тоді як з організаційного погляду може бути найдоцільніше розміщувати улюблені страви просто перед собою, Мартін Бакнаведж, старший науковий співробітник відділу безпеки харчових продуктів Пенсільванського державного університету, сказав, що в ресторанах використовують метод, який називають “першим прийшов, першим пішов”.

“Ми хочемо використовувати насамперед найстаріший продукт, виходячи із заявленого терміну придатності”, – сказав він. Це, пояснив він, гарантує, що все буде використано, і не дасть простроченим продуктам залишитися в коморі, повністю забутій у глибині.

Ви пробуєте їжу, готуючи однією і тією ж ложкою більше одного разу

Коли ви готуєте вдома, частина задоволення – дегустація на ходу – і це може бути ключем до правильного балансу спецій. І Бакнаведж, і Шумейкер заявили, що дегустація дозволена на кухнях ресторанів, але існують суворі правила її проведення.

“Оскільки люди можуть переносити патогени, такі як золотистий стафілокок, це простий спосіб ввести бактерії в їжу”, – сказав Шумейкер. “Дегустувати можна, але так, щоб дегустатор не забруднював страву”.

Наприклад, не можна куштувати їжу над посудом для приготування або подачі, а посуд для дегустації має бути одноразовим. За словами Шумейкера, безпечний спосіб перевірити їжу – використовувати одноразовий посуд або тарілку, щоб скуштувати їжу, а потім відійти від іншої їжі, пробуючи її.

Розморожування м’яса або риби на столі

Приготування м’яса або риби на вечерю вимагає попередньої підготовки. Ви, ймовірно, дістаєте щось із морозильної камери і залишаєте їжу на столі, щоб вона розморозилася, поки ви йдете на роботу або займаєтеся іншими справами. Але експерти стверджують, що це ніколи не станеться в ресторані.

“Це може призвести до порушення температури їжі, а з сирим м’ясом і рибою – до псування продукту і розмноження бактеріальних збудників, якщо такі є”, – сказав він.

Натомість, за його словами, працівники ресторану проводитимуть контрольоване розморожування, підтримуючи належну температуру протягом усього процесу і контролюючи її за допомогою термометра.

Говорячи про температуру, обидва експерти з безпеки харчових продуктів, які говорили з HuffPost, сказали, що занадто мало людей використовують удома один ключовий інструмент: харчовий термометр. Шумейкер і Бакнаведж сказали, що також важливо переконатися, що у вашому холодильнику підтримується правильна температура.

Складання вологих обробних дощок після миття

Якщо ви тримаєте обробні дошки одна на одній у шафі, ви робите гріх, пов’язаний із безпекою харчових продуктів. Бакнавідж сказав, що на кухнях ресторанів обробні дошки зберігаються у вертикальному положенні і ніколи не складаються одна в одну.
“Це робиться для забезпечення належного дренажу. Якщо вони зберігатимуться одна над одною, в них затримуватиметься волога, що може призвести до зростання цвілі”, – сказав він.

Протирання посуду кухонним рушником

Той, хто коли-небудь працював на кухні ресторану, знає, що при появі інспектора з харчової безпеки необхідно негайно заховати всі кухонні рушники, а особливо прибрати їх зі стільниць. Це тому, що вони можуть бути живильним середовищем для бактерій.

“Висушування кухонною ганчіркою потенційно може повторно забруднити посуд, якщо ганчірка забруднена”, – сказав Шумейкер. Вона сказала, що такий посуд слід сушити на повітрі.

Ви дозволяєте своєму вихованцеві тусуватися з вами, поки ви готуєте

Це може бути очевидно, але тварини не допускаються на кухню ресторану, оскільки вони можуть забруднити приміщення своїм волоссям, слиною та іншими виділеннями. І кішки, і собаки переносять мікроби, які можуть викликати хвороби харчового походження. Якщо ви збираєтеся пустити свого улюбленця на кухню, принаймні мийте руки між заняттям коханням і приготуванням їжі.

Позбувшись цієї та семи інших звичок, ви можете зробити свою кухню доволі чистим місцем для приготування та приймання їжі, навіть якщо ви час від часу дотримуєтеся правила 10 секунд.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.