Коли варто звернутися на консультацію до флеболога?

Коли варто звернутися на консультацію до флеболога?

Флеболог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань вен на ногах. Саме такий фахівець лікує варикоз, тромбофлебіт, венозну недостатність. Ознаки цих захворювань часто непомітні на ранніх стадіях, й тому дуже важливо знати, як не пропустити їх. Сьогодні флеболог у Львові поділився із нами симптомами, за яких варто обов’язково звернутися на консультацію до лікаря. 

Консультація флеболога: коли та кому?

Записатися на консультацію до лікаря необхідно, якщо вас турбують:

  • Болі в ногах. Постійні або періодичні болі в ногах можуть свідчити про проблеми з венам: варикозне розширення вен, тромбоз або хронічну венозну недостатність.
  • Важкість в ногах. Відчуття важкості, втоми ніг навіть після нетривалої активності часто вказує на початок проблем з венами. 
  • Видимі зміни на шкірі. Поява варикозних вен (видимих розширених вен на поверхні шкіри), виразок або пошкоджень на ногах можуть вказувати на початок патологічного процесу.
  • Набряки. Регулярний набряк ніг, особливо в кінці дня або після тривалого перебування в одному становищі, часто свідчить про порушення венозного кровообігу.
  • Зміни у вигляді вен. Якщо ви помітили будь-які зміни в кольорі або текстурі вен на ногах, це може бути причиною для консультації з флебологом.

У клініці Korona зауважують, що консультуватися з флебологом варто, якщо у вас є історія венозних захворювань у родині. Це важливо для оцінки ризику і профілактичних заходів.

Як відбувається консультація флеболога?

Спочатку лікар спілкується з пацієнтом: дізнається про ваші скарги та симптоми, які турбують, а також про історію захворювання та супутні медичні проблеми. Наступний етап — це фізичний огляд. Флеболог проводить зовнішній огляд та пальпацію ніг, щоб оцінити стан вен та визначити наявність набряків, варикозних вузлів, венозних виразок тощо.

Залежно від симптомів та результатів попереднього огляду, флеболог може призначити додаткові дослідження, такі як ультразвукове доплерографічне сканування для оцінки структури та функції вен, рентгенографію та інші обстеження.

На основі отриманих даних флеболог ставить діагноз та розробляє індивідуальний план лікування. Це може передбачати медикаментозну терапію, компресійну терапію, склеротерапію, хірургічні втручання або інші методи лікування.

Пам’ятайте: важливо звернути увагу на будь-які симптоми або зміни у стані ніг і вен та консультуватися з флебологом для отримання професійної оцінки, профілактичних рекомендацій. Невчасне виявлення та лікування проблем з венами може призвести до серйозних ускладнень, тому важливо не зволікати з візитом до спеціаліста.

Кірова Єва

Кірова Єва