Критерії вибору апарату ШВЛ: важливі аспекти для оптимальної медичної допомоги

Критерії вибору апарату ШВЛ

Штучна вентиляція легень є одним із найважливіших і найефективніших способів лікування пацієнтів із дихальною недостатністю. Головна мета його застосування — вивести з організму вуглекислий газ та забезпечити оксигенацію артеріальної крові. Простими словами — підтримувати газообмін, тобто дихальну функцію тоді, коли пацієнт не справляється з нею самостійно. Апарат ШВЛ потрібен у кожному реанімаційному відділенні. У палатах інтенсивної терапії їх встановлюють по декілька штук. Спеціалісти відомого в Україні постачальника медичного обладнання — компанії Medigran — розповідають, як правильно обрати систему штучної вентиляції легень. 

Спосіб роботи пристрою ШВЛ 

Можливі різні способи роботи апаратів ШВЛ. Залежно від цього виділяють такі їх види: 

 1. З електроприводом. Живляться від зовнішньої електромережі. Підходять для використання в лікарнях, вдома або в машині швидкої медичної допомоги. Великою перевагою є можливість відображення та зберігання різної інформації про режим роботи апарата. Серед недоліків варто виділити складність системи та створення певного шуму через механічні деталі. 
 2. З пневмоприводом. Живляться за допомогою стиснутого газу. Це може бути або вбудоване, або зовнішнє джерело газу. Залежності від електромережі немає, тому такі апарати підходять для надання невідкладної медичної допомоги пацієнту. 
 3. З ручним приводом. Активуються силою рук того, хто надає допомогу. Широкого поширення такі пристрої не мають, за винятком випадків надання невідкладної допомоги. 
 4. З комбінованим приводом. Цей тип апаратів поєднує найкращі якості перших двох видів. Подача повітря здійснюється з зовнішніх джерел стиснутих газів, а безпосереднє управління режимом роботи йде від електричної мережі. 

Системи ШВЛ можуть підключатися інвазивним і неінвазивним способом. У першому випадку апарати подають кисень за допомогою ендотрахеальної трубки, яку вводять у трахею через рот або ніс. При другому методі для цього використовуються маски або мундштуки. 

Технічні особливості систем ШВЛ 

Для надання кваліфікованої допомоги пацієнтам сучасні апарати повинні бути простими в управлінні та обслуговуванні. Багато реаніматологів вказують на важливість ергономічності обладнання. Його визначають такі критерії: 

 • кольоровий сенсорний дисплей для зручнішого відображення життєвих показників; 
 • датчики моніторингу рівня оксигенації для спостереження за динамікою стану пацієнта; 
 • наявність маніпуляторів з сенсорними кнопками; 
 • звукові та світлові сигнали для індикації стану хворого; 
 • вбудований акумулятор для непередбачуваних обставин. 

Ці технічні аспекти сприяють покращенню якості медичних послуг та забезпечують зручність у використанні для медперсоналу під час надання екстреної допомоги. 

Габаритність та мобільність апаратів ШВЛ 

Залежно від цих критеріїв виділяють два типи систем: 

 1. Стаціонарні. Здебільшого використовуються в лікарнях та медичних закладах зі сталою інфраструктурою. Такі апарати зазвичай мають більше можливостей та налаштувань, що робить їх ідеальними для надання комплексної медичної допомоги пацієнтам зі складними станами. 
 2. Мобільні. Такі пристрої є портативними та зручними для транспортування. Вони забезпечують можливість надання негайної допомоги в невідкладних ситуаціях. Мобільні апарати менші за розмірами та мають спрощений інтерфейс. Це полегшує їх використання в умовах з обмеженим доступом до технічних ресурсів. 

Вибір між стаціонарними та мобільними апаратами ШВЛ залежить від конкретних потреб медичного закладу, сфери застосування та вимог до швидкості реагування на невідкладні ситуації. 

Джерело: сайт medigran.com 

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.