Який iPhone кращий: 14 Pro Max чи 15 Pro Max

Який iPhone кращий: 14 Pro Max чи 15 Pro Max

Користувачі, які хочуть мати Айфон із найкращими характеристиками, сьогодні мають вибирати між 14 та 15 Pro Max. Різниця у вартості відчутна, тому важливо знати, чи вартий цьогорічний флагман того, щоб за нього переплачувати. Наша стаття допоможе визначитися.

Дизайн, розміри

Зміни невеликі, але вони є. Датчик Face ID разом із фронтальною камерою не змінив місце дислокації, розташувавшись на Dynamic Island. Задня панель, як і в попередника, залишилася скляною та має такий самий квадратний виступ із блоком сенсорів.

А от рамки екрана помітно зменшилися, до 1.5 мм (тобто на 30%). Замість звичайного перемикача в iPhone 15 Pro Max з’явилася кнопка вимкнення звуку, зовні схожа на кнопку дії, до якої звикли власники Apple Watch. Хоча габарити смартфона не змінились, екран став помітно більшим.

14 Pro Max чи 15 Pro Max

Матеріал корпусу

У 14 Pro Max він із нержавіючої сталі, що викликало зростання ваги гаджета до 240 г. Корпус «п’ятнашки» титановий, тому вага апарату зменшилася, а ступінь захисту від механічних пошкоджень, навпаки, трохи зріс. Варто зазначити, що титан дорожчий від заліза, але при цьому вартість Айфон 15 не зросла.

Що стосується скляної задньої поверхні в обох фігурантів порівняння, то вона забезпечує захист смартфона на рівні IP68. Це означає, що телефон можна занурювати на глибину до 6 метрів, і після 30 хвилин перебування у воді з ним нічого не станеться.

Дисплей

Технічні характеристики в обох моделей ідентичні: це роздільна здатність рівня Full HD+ (2796×1290 пікселів), яскрава OLED-матриця, динамічна частота оновлення (залежить від типу контенту: статична картинка буде змінюватися із частотою 1 Гц, динамічний зміст потягне на 120 Гц. Тобто не постраждають ані якість зображення, ані енергоспоживання.

Продуктивність

Фірмовий чип A16, зроблений із використанням 4-нанометрового технологічного процесу, який з’явився в iPhone 14 Pro Max, зробив його одним із найпотужніших смартфонів сучасності.

У флагмані 2023 року використовується ще більш потужний процесор A17, чого вдалося добитися з допомогою переходу на 3-нанометрові технології. Крім того, чип буде споживати менше електроенергії, що позитивно відзначиться на показнику автономності пристрою.

Камера

Ось тут користувачів 15 Pro Max чекає дуже приємний сюрприз у вигляді телеоб’єктива з оптичним зумом 5х, тобто вдвічі більшим, ніж у попередника. Адептам цифрового знімання, а це більшість користувачів Айфонів, таке нововведення дуже сподобається. Що стосується інших характеристик, то тут суттєвих змін немає.

Батарея

iPhone 15 у максимальному професійному варіанті може стати рекордсменом за автономністю, хоча й 14 Pro Max мав непоганий ресурс, 29 годин безперервної роботи. Це не може не радувати, але потрібно зазначити, що зазвичай реальні цифри відрізняються від офіційних.

Поява USB Type-C

Вимушений крок, на який Apple була змушена піти під тиском Євросоюзу. USB Type-C дасть змогу використовувати зарядки для Андроїд-пристроїв, але з нюансами. Чи варті всі згадані нововведення того, щоб платити більше — вирішувати вам. Усе залежить від ваших уподобань та бюджету.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

Інформаційний аналітик. Досвідчений блогер і фахівець з інформаційної безпеки.