Цікаві Новини Сьогодні Онлайн > News World

Цікавості з Україні та світу

Ми підібрали 20 найцікавіших фактів про вино

Гру 7, 2022
Бутилка червоного вина та виноград

Вино існує вже багато століть. Це складний напій, на вдосконалення якого можуть піти роки. У кожній пляшці існує історія та наука.

Келих червоного вина
 1. Червоні вина добре відомі своєю позитивною дією на здоров’я. Воно знижує ймовірність інсульту порівняно з тими, хто не вживає алкоголь. Для чоловіків і жінок, які п’ють помірно, воно знижує ризик розвитку діабету 2 типу на 30%.
 2. Вірите чи ні, але є люди, які мають страх перед вином. Це називається “енофобія”.
 3. Як правильно тримати келих з вином? Є правильний і неправильний спосіб. Келихи потрібно тримати за ніжку, щоб рука не підвищувала температуру вина. Ніжка не даремно існує!
 4. На дегустації вина не засуджується випльовування вина. Зробіть ковток вина і потримайте його в роті пару секунд, а потім або проковтніть, або виплюньте. Це прийнятний спосіб дізнатися, чи хороше вино. У хорошого вина буде тривалий післясмак.
 5. Чому вино зберігають лежачи? Якщо пляшка стоїть, корок може висохнути і зменшитися, і, можливо, впасти у вино.
 6. Пляшки, на етикетці яких зображені тварини, відомі як “Critter Wine”.
 7. Жінки більш схильні до впливу вина, ніж чоловіки. Частково це пов’язано з тим, що у них менше ферментів у слизовій оболонці шлунку, які необхідні для простого розщеплення алкоголю.
 8. Це без вини винного! Без жиру і без холестерину! Але це не означає, що потрібно випивати пляшку в день!
 9. Найстаріший відомий винний погріб знаходиться на Титаніку. Коли водолази спустилися до уламків корабля, на диво більшість пляшок виявилися цілими і неушкодженими.
 10. Бен Франклін сказав: “Вино робить повсякденне життя легким, менш поспішним, з меншим напруженням і більшою терпимістю”.
 11. У вині дуже багато органічних сполук. Це вважається більш складним, ніж у сироватці крові.
 12. Щоб отримати таку ж кількість антиоксидантів, яка міститься у вині, потрібно випити 20 склянок яблучного соку або сім склянок апельсинового соку.
 13. При поєднанні вина з їжею, більш багата, важка їжа добре поєднується з більш багатими, важкими винами. Зазвичай червоне вино подається до червоного м’яса. До більш легкої їжі підходять легкі вина. Біле вино подається до курки та риби. Якщо ви хочете поєднати вино з десертом, обирайте солодке вино.
 14. “Тостування” почалося в Стародавньому Римі, коли римляни підтримували грецьку традицію. Вони кидали шматочок підсмаженого хліба в келих з вином, щоб пом’якшити неприємний смак.
 15. “Пити за здоров’я” прийшло до нас із Стародавньої Греції. Господар вечері робив перший ковток, щоб запевнити гостей, що вино не отруєне.
 16. Каліфорнія є четвертим найбільшим виробником вина у світі. Інші три – Франція, Іспанія та Італія.
 17. Найстаріша у світі пляшка вина була знайдена поблизу містечка Шпайер, Німеччина. Вона датується 325 роком нашої ери і виставлена в історичному музеї міста.
 18. Цікаво, навіщо дегустатори “закручують” вино в келиху? Вони роблять це для того, щоб вивільнити його потужні аромати. Якщо ви помітили, більшість з них не наповнюють келих більше, ніж на третину, щоб дати вину зібратися з ароматами і не розлити його!
 19. Якщо чоловік заставав свою дружину за розпиванням вина в часи раннього Риму, він мав право вбити свою дружину, адже жінкам було заборонено вживати вино.
 20. Гіппократ (бл. 460 – бл. 370 до н.е.), також відомий як “батько медицини”, використовував вино в багатьох своїх записаних ліках. Він використовував його для зниження температури і як загальний антисептик. Це був засіб, який він часто використовував для своїх хворих пацієнтів.