Ми підібрали 20 найцікавіших фактів про вино

Бутилка червоного вина та виноград

Вино існує вже багато століть. Це складний напій, на вдосконалення якого можуть піти роки. У кожній пляшці існує історія та наука.

Келих червоного вина
  1. Червоні вина добре відомі своєю позитивною дією на здоров’я. Воно знижує ймовірність інсульту порівняно з тими, хто не вживає алкоголь. Для чоловіків і жінок, які п’ють помірно, воно знижує ризик розвитку діабету 2 типу на 30%.
  2. Вірите чи ні, але є люди, які мають страх перед вином. Це називається “енофобія”.
  3. Як правильно тримати келих з вином? Є правильний і неправильний спосіб. Келихи потрібно тримати за ніжку, щоб рука не підвищувала температуру вина. Ніжка не даремно існує!
  4. На дегустації вина не засуджується випльовування вина. Зробіть ковток вина і потримайте його в роті пару секунд, а потім або проковтніть, або виплюньте. Це прийнятний спосіб дізнатися, чи хороше вино. У хорошого вина буде тривалий післясмак.
  5. Чому вино зберігають лежачи? Якщо пляшка стоїть, корок може висохнути і зменшитися, і, можливо, впасти у вино.
  6. Пляшки, на етикетці яких зображені тварини, відомі як “Critter Wine”.
  7. Жінки більш схильні до впливу вина, ніж чоловіки. Частково це пов’язано з тим, що у них менше ферментів у слизовій оболонці шлунку, які необхідні для простого розщеплення алкоголю.
  8. Це без вини винного! Без жиру і без холестерину! Але це не означає, що потрібно випивати пляшку в день!
  9. Найстаріший відомий винний погріб знаходиться на Титаніку. Коли водолази спустилися до уламків корабля, на диво більшість пляшок виявилися цілими і неушкодженими.
  10. Бен Франклін сказав: “Вино робить повсякденне життя легким, менш поспішним, з меншим напруженням і більшою терпимістю”.
  11. У вині дуже багато органічних сполук. Це вважається більш складним, ніж у сироватці крові.
  12. Щоб отримати таку ж кількість антиоксидантів, яка міститься у вині, потрібно випити 20 склянок яблучного соку або сім склянок апельсинового соку.
  13. При поєднанні вина з їжею, більш багата, важка їжа добре поєднується з більш багатими, важкими винами. Зазвичай червоне вино подається до червоного м’яса. До більш легкої їжі підходять легкі вина. Біле вино подається до курки та риби. Якщо ви хочете поєднати вино з десертом, обирайте солодке вино.
  14. “Тостування” почалося в Стародавньому Римі, коли римляни підтримували грецьку традицію. Вони кидали шматочок підсмаженого хліба в келих з вином, щоб пом’якшити неприємний смак.
  15. “Пити за здоров’я” прийшло до нас із Стародавньої Греції. Господар вечері робив перший ковток, щоб запевнити гостей, що вино не отруєне.
  16. Каліфорнія є четвертим найбільшим виробником вина у світі. Інші три – Франція, Іспанія та Італія.
  17. Найстаріша у світі пляшка вина була знайдена поблизу містечка Шпайер, Німеччина. Вона датується 325 роком нашої ери і виставлена в історичному музеї міста.
  18. Цікаво, навіщо дегустатори “закручують” вино в келиху? Вони роблять це для того, щоб вивільнити його потужні аромати. Якщо ви помітили, більшість з них не наповнюють келих більше, ніж на третину, щоб дати вину зібратися з ароматами і не розлити його!
  19. Якщо чоловік заставав свою дружину за розпиванням вина в часи раннього Риму, він мав право вбити свою дружину, адже жінкам було заборонено вживати вино.
  20. Гіппократ (бл. 460 – бл. 370 до н.е.), також відомий як “батько медицини”, використовував вино в багатьох своїх записаних ліках. Він використовував його для зниження температури і як загальний антисептик. Це був засіб, який він часто використовував для своїх хворих пацієнтів.

Кірова Єва

Кірова Єва