Переваги та недоліки занять спортом

Фото-спорт

Організований спорт розроблений таким чином, щоб бути розважальним і змагальним, а також надавати дітям можливість розвивати фізичні навички, вчитися чесній грі та відданості справі. У той час як ліги доступні для дітей на багатьох рівнях, організований шкільний спорт часто починається в молодших класах. Заняття організованими командними видами спорту пов’язані з багатьма перевагами та недоліками.

Фізичні переваги

Заняття спортом підвищують самооцінку як хлопчиків, так і дівчаток, а також надають їм можливість підвищити якість життя за допомогою фізичних вправ. Діти, які займаються спортом, менш схильні до надмірної ваги, що сприяє формуванню позитивного образу тіла, особливо у дівчаток. Ті, хто займається спортом у дорослому віці, також менш схильні до вживання наркотиків, алкоголю або вагітності. Фізична активність також може зменшити тривожність і депресію.

Розвиваємо навички

Діти, які займаються спортом, можуть розвинути ряд різних навичок. Соціальні навички можуть бути засвоєні, оскільки люди можуть займатися спортом зі своїми друзями, коли вони дорослішають. Люди також можуть навчитися дисципліни через практику та наполегливу працю. Діти можуть ставити і досягати цілей у конкретному виді спорту. Навички лідерства та критичного мислення також можна розвивати через командну роботу та ігрові стратегії.

Травми

Одним з основних недоліків занять спортом є отримання травм. Спортсмени можуть отримати довгострокові пошкодження колін та інших частин тіла. Діти, які займаються контактними видами спорту, такими як футбол і хокей, можуть бути більш схильні до травм.

Конкуренція

У деяких випадках конкуренція може допомогти дітям розвинути навички, які допоможуть їм у навчанні та роботі, але в інших ситуаціях конкуренція може мати негативний вплив на дітей. Діти, які досягають успіху в спорті, можуть стати одержимими бажанням стати кращими, і це може вплинути на шкільну успішність. Вони також можуть відчувати сильний тиск, щоб виграти і добре грати. Ті, хто перевершує своїх однолітків фізично, можуть виявити, що змагальні види спорту більше не приносять задоволення, і їх можуть дражнити та знущатися над ними однолітки.

Вадим Зубчинський

Вадим Зубчинський

В Newsworld.com.ua з листопада 2020 року. У блогінгу з 2014 року.