Подорожуємо з тваринами на автобусі

Подорожуємо з тваринами на автобусі

Ви можете перевозити тварин у автобусі, якщо це дозволяє перевізник. І можете легально перетинати з ними кордон. Перевізник Klr Bus – pet friendly (дружній до тварин), і гарно ставиться до того, що ви не кидаєте своїх улюбленців. 

Проте маршрути за кордон тривають довго, і тут важливо зберігати комфорт усіх пасажирів. Наприклад, рейс Львів — Мюнхен автобус їде понад добу. Отже, треба попіклуватися про свою зручність і безпеку вашого улюбленця.

Кого можна і не можна перевозити

Через відсутність великого простору в автобусі, все-таки у перевізників виникають певні обмеження. З собою можна брати тварину вагою до 8 кг. При цьому якщо тварина важить до 5 кг, то вартість квитка складає 80%. Якщо ж домашній улюбленець важить від 5 до 8 кг, то вартість квитка повна.

Чи є знижки на перевезення улюбленців, дізнавайтеся у перевізника. Попередні правила відповідають умовам міжнародного перевізника Klr Bus.

Основні правила перевезення

Тваринку пустять у салон лише за умови, що вона весь час буде знаходитися в переносці з твердим дном. Також вона має бути здоровою й мати весь набір документів, визначений ДПСУ. Перевезення тварини обовʼязково потрібно оплатити.

Якщо ж ці правила будуть порушені, то тварину можуть повернути назад до країни. У деяких випадках її поміщають на карантин чи взагалі можуть усипити.

Документи для котів, собак і тхорів

Законодавство містить перелік конкретних документів, які потрібні для перетину кордону разом з твариною:

  1. Документ про наявний мікрочип у тварини.
  2. Дійсне щеплення проти сказу (не менше, ніж за 21 день до виїзду).
  3. Ветеринарний паспорт, де вказано всі щеплення, є інформація про чипування, фото тварини у віці 12 місяців, дані про обробку від паразитів тощо.
  4. Сертифікат здоров’я.
  5. Форма ВЕТ-1.
  6. Міжнародний сертифікат (видають на кордоні в ветеринарному пункті на основі форми ВЕТ-1).
  7. Документ, в якому вказано, що тварина не має племінну цінність.
  8. Сертифікат відповідності контейнера за стандартами IATA.

Не встановлено вимог і перелік документів для мишок, хом’яків і кроликів.

Отже, беріть з собою тварин у подорож. Але стежте за актуальними правилами й не порушуйте їх.

Кірова Єва

Кірова Єва